Plebiscyt 2014

Jesteś tu: Home >> Plebiscyt 2014

Po raz kolejny zagłosowano na Najpopularniejszego Sportowca Puszczykowa Roku 2014. Ogłoszenie wyników odbyło się 24 stycznia w HOT_elarni podczas Puszczykowskiej Gali Sportu.

Zgromadzonych przywitali Burmistrz Puszczykowa - Andrzej Balcerek oraz prezes Puszczykowskiego Towarzystwa Sportowego - Wojciech Majchrzak.
Kategorię Senior zdecydowanie wygrała Anna Jagaciak, halowa mistrzyni Polski w trójskoku i wicemistrzyni w skoku w dal . W kategorii Junior zwyciężył Alfred Ossowski, brązowy medalista mistrzostw Polski w windsurfingu. Wyprzedził nieznacznie Marcelinę Winkowską - Mistrzynię Wielkopolski w lekkiej atletyce.
Podczas gali odbyło się również głosowanie wśród zgromadzonych gości. Nagrodę „Laureata Publiczności” zdobyła Marianna Duczmal, wielokrotna Mistrzyni Polski w golfie. Tuż za nią był Mieszko Kwaśniewski, brązowy medalista Mistrzostw Polski w tenisie.
Na gali obecna była Iza Dylewska, dwukrotna medalistka Olimpijka oraz wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata w kajakarstwie. W swoim krótkim przemówieniu życzyła zwycięzcom wytrwałości w dążeniu do celu.
Po części oficjalnej odbyły się tradycyjnie tańce…

Wyniki:
JUNIOR:
1. Alfred Ossowski (windsurfing)
2. Marcelina Winkowska (lekkoatletyka)
3. Tytus Ostoja (pływanie)

SENIOR:
1. Anna Jagaciak (lekkoatletyka)
2. Jacek Guziałek (triathlon)
3. Wojciech Szkudlarczyk (badminiton)

Laureat sali:
1. Marianna Duczmal (golf)
2. Mieszko Kwaśniewski (tenis ziemny)

GALERIA

Sportowcy biorący udział w plebiscycie:

Tytus Ostoja - 16 lat

Gdzie trenujesz – UKS CITYZEN POZNAŃ oraz tam gdzie jest śnieg.
Twoja dyscyplina – Pływanie/Narciarstwo
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze –
-4 krotne Mistrzostwo Puszczykowa w narciarstwie
-2 krotne Wice Mistrzostwo Puszczykowa w narciarstwie
- 3 Miejsce na Ogólnopolskich Mistrzostwach na dystansie 100 m. stylem grzbietowym
- 3 Miejsce w Ogólnopolskim Grand Prix Śremu w roczniku 99
- 2 Miejsce na SHERATON POZNAŃ INTERNATIONAL MEET na dystansie 200 m. stylem klasycznym oraz 6 Miejsce na tych samych mistrzostwach na dystansie 400 m. stylem zmiennym.
- Wielokrotny udział oraz 6( 100 m. stylem zmiennym) i 7( 200 m. stylem klasycznym ) miejsce na WEDDINGER HERBST-POKAL w Berlinie.
-2 miejsce w Pucharze Polski w pływaniu w płetwach
Co Cię w tym „kręci” – Wskoczenie do wody o 5 rano gdy jeszcze inni śpią jest dość orzeźwiające. Pływanie jest jednym z najmniej kontuzyjnych sportów. Zawody oraz wyścigi są niesamowicie pobudzające i powodują przypływ niesamowitej adrenaliny. Ból mięśni po wykonanym treningu jest strasznie satysfakcjonujący.

Julia Elzanowska - 16 lat

Gdzie trenujesz – w Baborówku koło Szamotuł
Twoja dyscyplina – jeździectwo, a zwłaszcza Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego, na który składają się skoki, ujeżdżenie i kros
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze – wicemistrzostwo Polski Juniorów w WKKW w 2014 (zdobyte jako junior młodszy); członek Kadry Narodowej w latach 2011-2014; medale Pucharu Polski w skokach, ujeżdżeniu i WKKW; reprezentantka Polski na Mistrzostwach Europy w Fontainebleau i Arezzo
Co Cię w tym „kręci” – w jeździectwie uwielbiam adrenalinę, zwłaszcza w krosie oraz to, że nie startuję sama, a koń jast równorzędnym zawodnikiem! Nigdy nie wiem, co się wydarzy, gdy wyjeżdżam na kros i czy mój koń będzie chciał skoczyć wszystko czego wymaga konkurs. Przez cały rok pracuję nad zaufaniem, którym musimy się wzajemnie obdarzyć abyśmy mogli wywiązać się z zadań sportowych podczas zawodów.

Maciej Walkowiak - 30 lat

Gdzie trenujesz – Guildford Hockey Club
Twoja dyscyplina – Hokej na trawie
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze – 2014:
- 6. miejsce w polskiej ekstraklasie w barwach K.S. Warta Poznan oraz transfer do ligi angielskiej, od jesieni podstawowy zawodnik Guildford H.C.
Kariera:
- Brazowy medalista Mistrzostw Polski seniorow
- Multimedalista Mistrzostw Polski juniorow
- Wielokrotny reprezentant mlodziezowych reprezentacji Polski, m.in. dwukrotny medalista mlodziezowych Mistrzostw Europy, oraz uczestnik Mistrzostw Swiata U-21.
- 199 meczy/106 goli w polskiej Ekstraklasie, oraz wystepy w ligach francuskiej, angielskiej, czy serbskiej.
Co Cię w tym „kręci” – Doslownie wszystko, od wspolzawodnictwa do frajdy jaka daja mi treningi i spotkania z zawodnikamim którzy dziela ta sama szatnie i razem ze mna oddaja cale swe serce dla druzyny. Na ta chwile nie wyobrazam sobie by cokolwiek mogloby mnie krecic, gdy już zakoncze swoja przygode z hokejem.

Mateusz Kędziora - 17 lat

Gdzie trenujesz – PTS Puszczykowo, sala gimnastyczna SP1
Twoja dyscyplina – badminton
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze – I miejsce w krajowym turnieju o puchar Kujaw w grze podwójnej (2014), II miejsce w eliminacyjnym turnieju do indywidualnych Mistrzostw Polski, III miejsce w krajowym turnieju o puchar Kujaw w grze pojedynczej (2014), I miejsce w krajowych otwartych mistrzostwach Miastka w grze podwójnej (2014), I miejsce w krajowym noworocznym turnieju w grze podwójnej (2015), obecnie siódma pozycja w rankingu krajowym w grze deblowej
Co Cię w tym „kręci” – badminton to najszybsza dyscyplina rakietowa, która wymaga niesamowitego poświęcenia, wysiłku, a także wielu godzin spędzonych na korcie. Jest to fascynujący sport, lecz mało znany i przez wielu ludzi nie doceniany. Gram w badmintona od małego, mimo tego nie nudzi mi się, ponieważ sprawia wielką frajdę oraz jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Aleksander Łuczak - 22 lat

Gdzie trenujesz – Tam gdzie spadnie śnieg. Jak wszyscy wiemy, ostatnie zimy nie były obfite, wiec moje treningi narciarskie były raczej sporadyczne. Biegam natomiast wszędzie.
Twoja dyscyplina – Narciarstwo alpejskie, biegi długodystansowe
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze – W tym roku po raz kolejny zdobyliśmy teamowe 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Instruktorów. Ja osobiście zająłem 5 miejsce w Polsce. Co do wyników podczas całej kariery to zdobywałem 1 miejsca w WLKP w Dolnym Śląsku, wielokrotnie wygrywałem Grand Prix Poznania i zdobywałem miejsca w pierwszej 15 w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Od kilku lat biegam, co prawda nieregularnie, ale mogę się pochwalić pewnymi sukcesami. W swoim debiucie, w Poznańskim Maratonie zająłem 288 miejsce i dobiegłem do mety z czasem 3h 10min (2013). W tym roku udało mi się ukończyć jeden z trudniejszych, a na pewno najbardziej prestiżowych ultramaratonów w Polsce, tj. Bieg Rzeznika z czasem 13h 59min (mniej więcej w połowie stawki).
Co Cię w tym „kręci” – Po prostu lubię sport, tak zostałem wychowany. Wiele dyscyplin sportowych chciałbym uprawiać i myślę, że jeszcze nie jeden będę mógł wpisać w swoje ‘sportowe CV’. Jakbym miał dokładnie określić co w narciarstwie mnie kreci, to prędkość, adrenalina i ten klimat gór . Bieganie natomiast daje mi sporo frajdy, gdyż mam wrażenie, ze mogę to robić bez końca (Rzeźnik pokazał mi co innego. Często podczas biegania nagle wpadam w stan euforii i po prostu biegnę dalej ciesząc się ja dziecko!

Alfred Ossowski - 16 lat

Gdzie trenujesz – AZS Poznań sekcja żeglarska
Twoja dyscyplina – Windsurfing Bic Techno 293, zaczynam wyższą klasę olimpijską - Rs:X
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze – sezon 2014 :
- II miejsce w mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego 7,8
- III miejsce w regatach - memoriał Mariana Jankowskiego 7,8.
-III miejsce na Mistrzostwach Młodzików Polski 2013…
no i I miejsce na XIX Mistrzostwach Puszczykowa w Windsurfingu 2014
Największe sukcesy przede mną już w klasie Rs:X, już pracuję nad formą J
Co Cię w tym „kręci” – Windsurfing jest bardzo specyficzną dyscypliną sportową, jest w nim wszystko czego potrzebuję od sportu począwszy od wolności, wiatru we włosach, po piękne widoki wody i linii horyzontu… ale także wysiłek, który wkładam i zmęczenie, które odczuwam jako przyjemne doświadczenie za każdym razem. Po prostu nic dodać, nic ująć.

Marianna Duczmal - 21 lat

Gdzie trenujesz – Sobienie Królewskie (Warszawa), Kalinowe Pola
Twoja dyscyplina – golf
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze –
Osiągniecia z ostatniego sezonu:
- 1 miejsce w turnieju World Golfers Championship
- 1 klubowy Wicemistrz Polski
- 2 Wicemistrzyni Polski kobiet w kat.19-34
- 3 miejsce w turnieju Warsaw Ladies Open golf Cup by Callaway
Największe osiągnięcia w karierze:
- wielokrotne zwycięstwa w Mistrzostwach Polski zarówno w kategoriach juniorskich jak i kobiecych
- Polonijna Mistrzyni Świata
- Reprezentantka Polski podczas Mistrzostw Świata Juniorów (Junior Orange Bowl w Miami)
Co Cię w tym „kręci” – Golf to całe moje życie, jest to moja miłość od pierwszego uderzenia

Marcelina Winkowska - 17 lat

Gdzie trenujesz – MKS JUVENIA PUSZCZYKOWO
Twoja dyscyplina – LEKKOATLETYKA
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze – 1 miejsce na 60m na Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Kalisz 2014, 3 miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów Młodszych 100m przez płotki, 1 miejsce na Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów 200m, 1 miejsce na 100m Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych, 5 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Wrocław 2014 100m, 7 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Wrocław 2014 100m przez płotki, 1 miejsce na Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych 100m.
Co Cię w tym „kręci” – jest to ucieczka od codziennych problemów, pasja od najmłodszych lat, dążenie do samorealizacji

Mieszko Kwaśniewski - 17 lat

Gdzie trenujesz – Korty MOSiR Puszczykowo
Twoja dyscyplina – tenis ziemny
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze – Brązowy Medalista Mistrzostw Polski do lat 14 w singlu i deblu ( największe osiągnięcie w karierze dotychczasowej,zwycięzca ogólnopolskiego turnieju klasyfikacyjnego juniorów w Piekarach Śląskich ( 2014) w grze deblowej, III miejsce w singlu, zwycięzca ogólnopolskiego turnieju klasyfikacyjnego w Bytomiu ( 2014) w grze deblowej m, III miejsce w singlu w ogólnopolskim turnieju o Puchar Powiatu Poznańskiego ( 2014).
Mieszko aktualnie znajduje się w ścisłej czołówce krajowej w swoim roczniku na liście Polskiego Związku Tenisowego w kategorii juniorów do lat 18 .
Co Cię w tym „kręci” – tenis to piękna i wymagająca gra; uczy mnie pracy nad sobą, pokory i pokazuje jak smakuje sukces i zwycięstwo. Dzięki tenisowi poznałem charyzmatycznych mistrzów tej dyscypliny: Rogera Federera i Rafaela Nadala. Dziękuję rodzicom i sponsorom za tą wielką przygodę mojego życia jaką jest tenis

Karolina Płaza - 14 lat

Gdzie trenujesz – Snowboard klub Extremalta Wakeboard – klub Wakespot
Twoja dyscyplina – Snowboard i Wakeboard
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze –sezon 2012/2013 I miejsce w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski snowboard kat. młodzik sezon 2013/2014 II miejsce w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski snowboard
kat. młodzik 2014 II miejsce w Mistrzostwach Polski w wakeboardzie kat.junior
Co Cię w tym „kręci” – adrenalina związana z uprawianiem tych sportów.lubię
też poznawać nowych ludzi i miejsca.

Anna Jagaciak - 25 lat

Gdzie trenujesz – MKS Juvenia Puszczykowo
Twoja dyscyplina – Lekka Atletyka, trójskok/skok w dal
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze –
Ostatni sezon (2014):
- Halowe Mistrzostwo Polski – trójskok
- Halowe Wicemistrzostwo Polski – skok w dal
- 11 miejsce Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie
- Mistrzostwo Polski – trójskok
- Wicemistrzostwo Polski – skok w dal
- Udział w Mistrzostwach Europy w Zurichu
- brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy – trójskok – Braunschweig
Największe w karierze:
- Wielokrotne Mistrzostwo Polski w skoku w dal ora trójskoku we wszystkich kategoriach wiekowych, zarówno na hali, jak i na otwartym stadionie
- brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy - trójskok – Ostrava 2011
- srebrny medal Uniwersjady - trójskok – Kazań 2013
- brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów – skok w dal – Novi Sad 2009
- 11. Miejsce Mistrzostw Świata – trójskok – 2013
- brązowy medal Drużynowych Mistrzost Europy – trójskok – Braunschweig - 2014
- wielokrotnie reprezentowałam kraj na najważniejszych zawodach lekkoatletycznych (Mistrzostwa Europy, Świata, Drużynowe, Uniwersjady, Diamentowe Ligi oraz zawody rangi World Challenge)
Co Cię w tym „kręci” – Indywidualność dyscypliny jaką jest Lekka Atletyka. Podejmując wyzwanie trenowania, można śmiało nazwać się „panem własnego losu”. Zarówno po porażce jak i po sukcesie należy rozliczyć się z samym sobą, bo tylko od Ciebie zależy forma, zdrowie i motywacja. Ponadto długie i ciężkie treningi są doskonałą okazją do hartowania ducha, a sama lekkoatletyka tak wszechstronna, że osoby ją uprawiające są jednymi z najsprawniejszych na świecie.

Jakub Stanoch - 32 lata

Gdzie trenujesz – Warta Poznań
Twoja dyscyplina – pływanie /triathlon
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze – Mistrzostwo Polski w Pływaniu w kategori MAsters na dystansie 200m stylem motylkowym,vice mistrzostwo Polski sztafeta 4x50 stylem zmiennym,srebrny medal Mistrzostw Polski na dystansie 100m stylem motylkowym,vice mistrzostwo Polski w Pływaniu długodystansowym w kategori Masters,brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski w Pływaniu w kategori MAsters na dystansie 50m stylem motylkowym oraz vicemistrzostwo Mistrzostw Wielkopolski w Pływaniu w kategori MAsters na dystansie 800m dowolnym,5miejsce kategori wiekowych w Herbalife Triathlon Gdynia na dystansie sprint,11 miejsce kategori Open Triathlon Lwa Lusowo dystans sprint,finiszer triathlon Sieraków dystans ¼ Ironman,finiszer Triathlon Poznań dystans 1/2Ironman
Co Cię w tym „kręci” – sport to mój tlen…moje życie

Damian Sołtysiak - 15 lat

Gdzie trenujesz – Dyamic Akademia Karate Mosina
Twoja dyscyplina – Karate Shotokan
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze
- Wicemistrzostwo świata w kategorii kumite indywidualne chłopców do lat 14
- Wicemistrzostwo świata w kategorii kumite drużynowe chłopców do lat 15
- Brązowy medal na mistrzostwach europy w kategorii kumite drużynowe chłopców do lat 14
Co Cię w tym „kręci” – Kręci mnie adrenalina podczas walki. Mimo tego, że trenuję już całkiem sporo czasu myślę, że nigdy się ona nie zmniejszy.

Łukasz Kopczyński - 16 lat

Gdzie trenujesz – Klub Karate Shinobi, Poznań
Twoja dyscyplina – Karate Shotokan, WKF
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze – II miejsce na Mistrzostwach Europy FSKA 2014
III miejsce na Mistrzostwach Europy FSKA 2014
II miejsce na Mistrzostwach Polski JKA 2014
I miejsce na Mistrzostwach Polski JKA 2011
Co Cię w tym „kręci” – W karate najbardziej kręci mnie adrenalina przed zawodami. Istotna jest dla mnie możliwość startowania na międzynarodowych turniejach i zgrupowaniach kadry oraz współzawodnictwo z zawodnikami klasy europejskiej i mam nadzieję że w tym roku światowej.

Katrzyna Kistowska - 25 lat

Gdzie trenujesz – PTS Puszczykowo
Twoja dyscyplina – Badminton
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze
• II miejsce w grze deblowej na XVI Ogólnopolskim Turnieju badmintona „Netto Cup” w Szczecinie
• III miejsce w grze mieszanej na XVI Ogólnopolskim Turnieju badmintona „Netto Cup” w Szczecinie
• 2-krotna brązowa medalistka Mistrzostw Polski
• Wielokrotna medalistka Mistrzostw województwa w grze pojedynczej oraz w grach podwójnych
• Wielkokrotna medalistka Akademickich Mistrzostw Województwa w grze pojedynczej
Co Cię w tym „kręci” – Badminton to sport wyjątkowo. Jego oryginalność to coś, co kocham. Kojarzony jest przez wielu ludzi z grą podwórkową, zwaną potocznie „kometką”, jednak wbrew pozorom to sport wymagający ogromnej sprawności fizycznej, wytrwałości oraz zaangażowania. To sport, którego nie da się nie lubić. Kto chociaż raz spróbował, wie jak dobrą zabawę potrafi zapewnić.

Krystyna Jasiczak - 47 lat

Gdzie trenujesz – klub TARiS sekcja psie zaprzęgi,lasy w okolicy Puszczykowa, Mosiny, Sowinek,
Twoja dyscyplina – bikejoring (kolarstwo górskie z psem) jedna z dyscyplin psich zaprzęgów
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze – Grand Prix Europy Toulon Francja 11-12. X.2014r III miejsce.
Mistrzostwa Europy Lamotte Beuvron Francja 28-3O.X. 2014r II miejsce.
Co Cię w tym „kręci” – wieź z psem, adrenalina, prędkość, różnorodność tras podczas startów na zawodach

Wojciech Szkudlarczyk - 29 lat

Gdzie trenujesz – Warszawa (Ośrodek Przygotowań Olimpijskich)
Twoja dyscyplina – Badminton
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze –
2014:
- złoty medal Mistrzostw Polski w grze podwójnej mężczyzn
- złoty medal Międzynarodowych Mistrzostw Hiszpanii w grze podwójnej mężczyzn
- złoty medal Międzynarodowych Mistrzostw Rosji w grze podwójnej mężczyzn
- srebrny medal Międzynarodowych Mistrzostw Szwecji w grze podwójnej mężczyzn
- srebrny medal Międzynarodowych Mistrzostw Czech w grze podwójnej mężczyzn
Kariera:
-brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy
-5 miejsce Indywidualnych Mistrzostw Europy w grze mieszanej
-3 krotny brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Świata
-wielokrotny medalista Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.
Co Cię w tym „kręci” – Badminton to sposób na życie, codzienna praca i doskonalenie umiejętności. Bezpośrednia rywalizacja wyzwala emocje i zmusza wszystkie zmysły do pracy na 110%. To wszystko w połączeniu jest jak sport ekstremalny. Gdy jestem na korcie nie ma czasu na myślenie o czyś innym, jest tylko badminton. Tak to uzależnia:)

Zofia Pajszczyk - 23 lata

Gdzie trenujesz – MUKS Dynamic Akademia Karate
Twoja dyscyplina – Karate
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze –Zajęcie pierwszego miejsca na zawodach European Karate Championship FSKA Poznań May 2014 w konkurencji „Kata indywidualne kobiet” oraz drugiego miejsca w konkurencji „Kata drużynowe kobiet” w dniu 25.05.14r.
Zajęcie trzeciego miejsca na Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate WKF w konkurencji „Kumite drużynowe kobiet” w dniu 27.04.2014r.
Zajęcie pierwszego miejsca na Akademickim Pucharze Polski w Karate WKF w konkurencji „Kumite indywidualne kobiet -50kg” oraz „Kata drużynowe kobiet” oraz drugiego miejsca w konkurencji „Kumite drużynowe kobiet” w dniu 15.12.2013r.
Zajęcie pierwszego miejsca na Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski w Karate WKF II Rzut w konkurencji „Kumite indywidualne kobiet -50kg” oraz drugiego miejsca w konkurencji „Kata indywidualne kobiet” w dniu 30.03.2014r.
Co Cię w tym „kręci” – Karate daje wiele możliwości do wszechstronnego rozwijania się – to nie tylko praca nad techniką, refleksem, siłą czy wytrzymałością, ale także nabywanie umiejętności zdrowej rywalizacji i przestrzegania zasad fair play.
Cieszę się, że mogę dokształcać się także w takiej formie jaką jest sędziowanie na zawodach, ponieważ pozwala mi na dokładniejsze zgłębienie tej sztuki walki oraz zawarcie nowych znajomości.

Wiktoria Rutkowska - 15 lat

Gdzie trenujesz – AZS Poznań
Twoja dyscyplina – tenis ziemny
Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze – 2014
I miejsce Halowe Mistrzostwa Polski U16 ,styczeń Sopot
Finał Drużynowych Mistrzostw Europy Winter Cup by Head, luty Praga 2014, U14
I miejsce gra debowa Mistrzostwa Polski U14, luty Kraków
II miejsce gra deblowa TE TIM ESSONNE Category 1 ,marzec Francja, U14
II miejsce gra deblowa TE Opalenia Cup Category 2 , maj Polska , U14
I miejsce gra singlowa TE Radom Cup Category 3,maj Polska, U16
II miejsce gra singlowa TE Zabrze Cup Category 2 , maj Polska , U 16
Drużynowe Vi-ce Mistrzostwo Europy Summer Cup by Head ,lipiec Loano Włochy, U14
Półfinał TE Windmill Cup Category 1 ,lipiec Holandia, U14
Finał Drużynowych Mistrzostw Świata Summer Cup by Head -9 miejsce Prostejov Czechy , U14
I miejsce gra deblowa ITF Copernicus Bowl Category 4 , Warszawa Polska, U18
II miejsce gra deblowa Mistrzostwa Polski U14, sierpień Warszawa
Finał TE Tomaszewski Cup Category 1 , Warszawa Polska ,U16
I miejsce gra deblowa ITF Eddie Herr Category 1 ,grudzień FL Bradenton USA, U14
Co Cię w tym „kręci” – sukcesy i porażki , chwile radości i łzy to świat który mnie otacza .Tennis ziemny uprawiam od 6 roku życia i choć początkowo była to tylko zabawa to w tej chwili nie wyobrażam sobie dnia bez treningu .

Jacek Guziałek - 35lat

Gdzie trenujesz – WPN, TERMY MALTANSKIE, CITYZEN

Twoja dyscyplina – Triathlon, bieganie

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze
Castle IronMan Malbork- 9 Open, 4 kat wiekowa czas 10h25min39sek
Enea 1/2Triathlon Poznań: 123 Open, 37kat wiekowa 5h00min56sek
JBL 1/2Triathlon Sieraków: 98 Open 33kat wiekowa 5h00:45sek
Forest Run 23km: 10 Open czas 1:41:57

Co Cię w tym „kręci” – adrenalina startowa, rywalizacja, pokonywanie samego siebie, walką z własnymi słabościami, bólem mięśni, głową do linii mety :) Wyznaczanie nowych celów, które całkiem nie dawno były w sferze marzeń a staly się realne.

Radosław Bererzański - 54 lata

Gdzie trenujesz – Poznański Klub Karate

Twoja dyscyplina – Karate-do Shokotan

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze –
II miejsce Mistrzostwa Europy FSKA w kata drużynowym 2014
I miejsce Otwarte Mistrzostwa Świata IJKA w kata drużynowym 2014
III miejsce Otwarte Mistrzostwa Świata IJKA w kata indywidualnym 2014

Co Cię w tym „kręci” – Karate-do to dążenie do mistrzostwa poprzez doskonalenie samego siebie, karate to nie tylko sztuka walki ale również sposób na życie,

Ale tak naprawdę chodzi o zachowanie jak najdłużej sprawności fizycznej co podnosi jakość życia, daje możliwość spotykania ciekawych ludzi poznawania legendarnych mistrzów karate którymi zachwycaliśmy się jako adepci karate gdy byliśmy bardzo młodzi. Medale to tylko efekt uboczny mojej fascynacji tym sportem. Jako absolwenta AWF cieszy mnie każda forma aktywności ruchowej i z przyjemnością patrzę że w naszym mieście różne formy tej aktywności są widoczne na każdym kroku.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy