Plebiscyt 2013

Jesteś tu: Home >> Plebiscyt 2013

Plebiscyt Sportowca Roku 2013 Puszczykowa - rozstrzygnięty


18 stycznia w HOT_elarni odbyła się PUSZCZYKOWSKA GALA SPORTU w trakcie której ogłoszono wyniki Plebiscytu na najlepszego Sportowca Roku 2013 Puszczykowa. Udział wzięło 28 sportowców z Puszczykowa. Było wśród nich 5 Mistrzów Świata, 5 Mistrzów Europy oraz 15 Mistrzów Polski. Sportowcy rywalizowali w 3 kategoriach: JUNIOR do lat 18, kategoria powyżej lat 18 oraz Laureat Publiczności.

W kategorii JUNIOR zwyciężył Łukasz Kopczyński, Mistrz Polski w Karate Shotokan. Głosowało na niego 436 osób.  Drugi był Alfred Ossowski, brązowy medalista Mistrzostw Polski w Windsurfingu 2013. Trzecie była Marcelina Winkowska, Mistrzyni Wielkopolski w 2013 w 100mppł. – 100mppł,strzostwach Wielkopolski Poznań 2013 – 100mppł

W  kategorii powyżej 18 lat zwyciężył Wojciech Szkudlarczyk –Mistrz Polski w Badmintonie 2013. Drugie miejsce zajął Maciej Walkowiak, reprezentant Polski w hokeju na trawie. Trzeci był Kajetan Jasiczak, Mistrz  Świata w bikejoringu (jazda na rowerze z psem).

Laureatem Publiczności, wybranym przez osoby obecne na Puszczykowskiej Gali Sportu, została Anna Jagaciak. Anna to dwu krotna Mistrzyni Polski w trójskoku, oraz reprezentantka Polski w skoku w dal. Trenuje w klubie Juvenia pod okiem trenera Jarosława Jagaciaka.

Szczególne wyróżnienie przyznano dwóm  Mistrzyniom Świata. Magdalenie Stróżyk i i Mariannie Duczmal.   Magdalena Stróżyk jest Mistrzynią Świata w akrobacji szybowcowej nagrodzoną wyróżnieniem BEST WOMAN PILOT natomiast  Marianna Duczmal  jest polonijną Mistrzynią Świata w golfie.

Urząd  Miasta przyznał mieszkance Puszczykowa Angelique Kerber,  nagrodę za rozsławienie Puszczykowa jako miejsce zamieszkania "4-tej" rakiety Świata w roku 2012 i "9-tej"  w roku 2013.

Wśród obecnych na Gali wymienić należy  licznie przybyłych przedstawicieli Urzędu Miasta z v-ce Burmistrzem Władysławem Ślisińskim, posła na Sejm Arkadego Fiedlera z małżonką oraz licznie przybyłych sponsorów dzięki którym można było zorganizować tegoroczną Galę. Nagrody sportowcom wręczali sponsorzy, przedstawiciele firm: Raben, Autosalon24pl, BCM Nowatex, TravelProfi,  Informer, Piekarnia BJB, Sportech, HOT_elarnia.

„Miło nam, że odwiedził nas Medalista Olimpijski w  wioślarstwie – Michał Jeliński” – powiedział Wojciech Majchrzak, organizator Gali, Prezes Puszczykowskiego Towarzystwa Sportowego.

Goście Gali oraz wyróżnieni sportowcy, po zakończeniu części oficjalnej doskonale bawili się przy muzyce, do późnych godzin nocnych.

Poniżej kandydatury 28 sportowców z naszego miasta:

Magdalena Stróżyk - 26 lat (1/28)

Twoja dyscyplina – Akrobacja szybowcowa

Gdzie trenujesz – Aeroklub Poznański im. Wandy Modlibowskiej

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze:

2013 - Mistrz Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasyfikacji zespołowej, World Advanced Glider Aerobatic Championships, Finlandia

2011 - Mistrz Polski w Akrobacji Szybowcowej, Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej, Toruń, Polska

2012 - Brązowy medal w Akrobacji Szybowcowej w klasyfikacji zespołowej, World Advanced Glider Aerobatic Championships, Słowacja

2012 - I v-ce Mistrz Polski w Akrobacji Szybowcowej, Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej, Jelenia Góra, Polska

2011 - Ogólnoświatowe wyróżnienie BEST WOMAN PILOT na Mistrzostwach Świata, World Advanced Glider Aerobatic Championships

Co Cię w tym „kręci": Nie wyobrażam sobie ani jednego dnia bez latania. Latanie to moje życie. Zawsze gdy samoloty pojawiały się na niebie, musiałam się zatrzymać i spojrzeć w górę. Akrobacja daje mi mnóstwo energii i zapału, każdy start jest nauką. Wymagam od siebie coraz więcej i staram się ciężej pracować każdego dnia.

Wiktoria Rutkowska - 13 lat (2/27)
Twoja dyscyplina – tenis ziemny

Gdzie trenujesz – AZS Poznań

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze:

  • aktualna V-ce Mistrzyni Polski w grze pojedynczej oraz Mistrzyni Polski w grze deblowej w kategorii młodziczek U14 –MP Legia Warszawa sierpień 2013
  • w rankingu  PZT 2 miejsce  w kategorii mlodziczek U 14
  • obecnie 141 w rankingu Tennis Europe
uczestniczka licznych turniejów miedzynarodowych Tennis Europe –finalistka gry singlowej i delowej, reprezentatnka Polski podczas  Drużynowych Mistrzostw Europy Ufa 2012 oraz Finalistka Drużynowych Mistrzostw Europy Korsyka 2012 w kat U12, obecnie powołana do reprezentacji do Zimowych  Drużynowych  ME  U14

Co Cię w tym „kręci” – sukcesy i porażki , chwile radości i łzy to  świat który mnie otacza .Tennis ziemny uprawiam od 6 roku życia i choć początkowo była to tylko zabawa to w tej chwili nie wyobrażam sobie dnia bez treningu.

Marcel Kuhnert - 4 lata (3/27)

Twoja dyscyplina – biegi

Gdzie trenujesz – sam w Puszczykowie

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze –bieg "Pogoń za wilkiem" na 150m, zajęcie 1 miejsca

Co Cię w tym "kręci" - spędzanie miło czasu z kolegami, poznawanie smaku rywalizacji

Paweł Jassem - 23 lata (4/27)

Twoja dyscyplina – Brydż sportowy

Gdzie trenujesz – Dąbrówka Starka Poznań

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze 2013:

Drużynowe Mistrzostwo Europy , 2 miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Europy

W karierze: Akademickie Mistrzostwo Świata , Akademickie Mistrzostwo Europy, Mistrzostwo Świata Juniorów Młodszych

Co Cię w tym „kręci” – Brydż to gra, w której bardzo szybko można osiągnąć wysoki poziom – niedawno Mistrzem Europy został polak, który ma tylko roczne doświadczenie z brydżem sportowym. Spróbujmy to sobie wyobrazić w piłce nożnej? Brydż to także gra, która rozwija umiejętności współpracy, przewidywania i logicznego myślenia. Co ciekawe, do dobrej gry w brydża przydatne też są cechy, które przydają się w innych sportach: jak zachowanie zimnej krwi lub umiejętność przewidywania posunięć przeciwnika i podejmowanie skutecznych decyzji. Gorąco zachęcam do nauki tej mało popularnej dyscypliny.

Alfred Ossowski - 14 lat (5/27)

Twoja dyscyplina – żeglarstwo, windsurfing BIG TECHNO 293

Gdzie trenujesz – AZS Poznań

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze

3 m-ce Mistrzostwa Polski Młodzików 2013 klasa Bic Techno 293 ( ranga mistrzowska krajowa do 14 lat )

3 m-ce Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego 2013 klasa Bic Techno 293 ( ranga mistrzowska regionalna do 16 lat )

Co Cię w tym „kręci” – Jest to ciekawy sport, rzadko spotykany ale jest w nim dużo zabawy.

Wojciech Szkudlarczyk - 27 lat (6/27)

Twoja dyscyplina – Badminton

Gdzie trenujesz – Warszawa

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze:

-2012 złoty medal w turnieju międzynarodowym Polish Open w grze podwójnej mężczyzn

-2012 brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata w grze mieszanej w Korei

-2013 złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze mieszanej w Białymstoku

-2013 srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze podwójnej mężczyzn w Białymstoku

-2013 srebrny medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski w grze mieszanej w Warszawie

-2013 V miejsce na Uniwersjadzie w Kazaniu w grze mieszanej

-2013 złoty medal Międzynarodowych Mistrzostw Holandii w grze podwójnej mężczyzn w Velo

-2013 złoty medal Międzynarodowych Mistrzostw Bułgarii w grze podwójnej mężczyzn w Sofi

Co Cię w tym „kręci” – Jest to dyscyplina wszechstronna, która podczas treningów i startów w zawodach całkowicie mnie pochłania. Kładzie nacisk na rozwój fizyczny całego ciała. Bezpośrednia rywalizacja z przeciwnikiem zawsze dostarcza największych emocji, adrenaliny i zmusza do wysiłku fizycznego oraz psychicznego

Marek Gruchot - 27 lat (7/27)

Twoja dyscyplina – biegi długodystansowe

Gdzie trenujesz –  w Puszczykowie

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze: Moje największe osiągnięcie w „karierze” i jednocześnie w 2013r to przebycie drogi „Od Klopsa do długodystansowca”- czyli zwycięstwo z nadwagą (ponad 30kg) i ukończenie maratonu- 14. Poznań Maraton w czasie netto 4h15’09”. Od 11 lutego, kiedy to pierwszy raz założyłem buty do biegania, przebiegłem już ponad 1500km. Wziąłem też udział w 3. Lubońskim Biegu Niepodległości na 10km, zakończonym nowym rekordem życiowym na tym dystansie: 45’40”.

Co Cię w tym „kręci” – Ciągłe udowadnianie sobie, że „jutro” jestem w stanie osiągnąć to, co „wczoraj” wydawało się nieosiągalne.

Karolina Płaza - 12lat (8/27)

Twoja dyscyplina – snowboard od października do kwietnia oraz wakeboard  od maja do września

Gdzie trenujesz – klub Extremalta Poznań-snowboard , Klub Wakespot Owińska-wakeboard

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze: snowboard :1msc Mistrzostwa Polski Młodzików 2013,  2msc Puchar Polski Slalom 2013,,   2msc Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych 2013,  1msc Mistrzostwa Polski „Family Cup” 2013,  1msc Puchar Poznania 2013, 1msc Grand Prix 2013, 2msc Mistrzostwa Puszczykowa 2013          wakeboard-3msc Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie

Co Cię w tym „kręci” – jeden sport pomaga mi w trenowaniu drugiego, obie dyscypliny dają moc adrenaliny, cieszę się na każdy trening, najlepsze są wyjazdy, np. do Turcji na wakeboard lub na lodowiec do Austri czy Włoch na snowboard; dzięki tym sportom poznałam fajnych znajomych i zawsze ciekawie spędzam czas.

Aleksander Łuczak - 20 lat (9/27)

Twoja dyscyplina – narciarstwo alpejskie. Od niedawana trochę biegam.

Gdzie trenujesz – tam gdzie spadnie śnieg.

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze – hm, nie wiele tego było. W końcu musiałem się wziąć za naukę. 15 msc w Mistrzostwach Polski Juniorów w SC.  Miejsca w pierwszej 20 w Mistrzostwach Polski Juniorów w SL,GS, przebiegnięcie maratonu z czasem 3h 10min, co dawało około 280 miejsca w generalce. W karierze: I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski Instruktorów, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Instruktorów, 13 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów SG.

Co Cię w tym „kręci” – piękna pogoda, mili ludzie, spaghetti w knajpce na szczycie góry; żyć nie umierać. A na serio, to góry się po prostu kocha, nawet jak wieje, jest gęsta mgła, a mróz odmraża palce. Nigdy bym tego nie zamienił na siedzenie przy biurku z głową w monitorze

Co do biegania, to robie to głównie w Puszczykowie i jego okolicach, jednak to bieganie po górach sprawia mi największą frajdę. Uwielbiam puścić się nieznane i zastanawiać, czy starczy mi sił, by dotrzeć do domu. Sami spróbujcie!

Krzysztof Jassem - 48 lat (10/27)

Twoja dyscyplina- brydż sportowy

Gdzie trenujesz - Konkret Chełmno

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze:

Złoty medal drużynowych Mistrzostw Europy, czerwiec 2013, Ostenda;
Brązowy medal drużynowych Mistrzostw Świata, wrzesień 2013, Bali

Co Cię w tym „kręci” - Uprawiam wiele dyscyplin sportu, m.in.: siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, tenis, sporadycznie badmintona. We wszystkich tych dyscyplinach muszę się pogodzić z tym, że rok po roku liczba ogrywających mnie drastycznie rośnie w stosunku do liczby tych, których ja ogrywam. W brydżu ten proces postępuje najwolniej.

Julia Elzanowska - 14 lat (11/27)

Twoja dyscyplina – Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (ujeżdżenie, skoki i kros)

Gdzie trenujesz – w Zbierkowie koło Pobiedzisk, pod okiem trenera Kadry Narodowej Tomasza Kowali

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze – brązowy medal Pucharu Polski w kat. Junior Młodszy 2013, brązowy medal Mistrzostw Polski Kucy 2012, złoty medal Pucharu Polski Kucy w skokach , członek Kadry Narodowej i dwukrotny uczestnik Mistrzostw Europy

Co Cię w tym „kręci” – Adrenalina(zwłaszcza w krosie), nieprzewidywalność i fakt, że tak naprawdę jestem odpowiedzialna za mój zespół- konia i siebie

Tatiana Elzanowska - 22 lata (12/27)

Twoja dyscyplina – Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (ujeżdżenie, skoki i kros)

Gdzie trenujesz – w Zbierkowie koło Pobiedzisk, pod okiem trenera Kadry Narodowej Tomasza Kowali

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze – Mistrzostwo Polski, Vice Mistrzostwo Polski w kat.Juniorow Młodszych , medale Pucharów Polski, 2 miejsce w zawodach międzynarodowych , starty na mistrzostwach Europy( 28 miejsce w ME Malmo); 8 lat członek Kadry Narodowej; w tym roku 4 miejsce na zawodach Derby Poznania

Co Cię w tym „kręci” – kręci mnie rywalizacja , praca z koniem i systematyczność treningów. Ważne dla mnie jest zarówno panowanie nad swoim rozwojem sportowym jak i rozwojem mojego konia, który także jest sportowcem. Fascynująca jest tez możliwość startów na międzynarodowych zawodach i współzawodniczenia z zawodnikami klasy światowej.

Maciej Walkowiak - 28 lat (13/27)

Twoja dyscyplina –  Hokej na Trawie

Gdzie trenujesz –  K.S. Warta Poznań

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze:

- Mistrzostwa Europy U-16 - brązowy medal 2001, 4. miejsce 2000
- Mistrzostwa Europy U-18 - srebrny medal gr. B 2003, 8. miejsce gr. A 2002
- Mistrzostwa Świata U-21 - 14. miejsce 2005
- Klubowy Puchar Europy gr. C na hali - 8. miejsce 2003
- Mistrzostwa Polski - brązowy medal 2011, , 5. miejsce 2005, 6. miejsce 2010, 2012, 2013
- Halowe Mistrzostwa Polski - 4. miejsce 2011

-Mistrzostwa Francji Nationale 2 - brązowy medal 2009

- Halowe Mistrzostwa Francji Nationale 2 - srebrny medal 2009
- Mistrzostwa Polski U-16 - złoty medal 2000, srebrny medal 1999
- Halowe Mistrzostwa Polski U-16 - złoty medal 1999, srebrny medal 2000
- Mistrzostwa Polski U-18 - srebrny medal 2002;2003, brązowy medal 2004
- Halowe Mistrzostwa Polski U-18 - złoty medal 2003, brązowy medal 2002; 2004

- Król strzelców Halowych Mistrzostw Polski U-18 2004
- 5. strzelec polskiej Ekstraklasy 2004
- 7. strzelec polskiej Ekstraklasy 2008
- 8. strzelec polskiej Ekstraklasy 2013
- 4. strzelec polskiej 2. Ligi 2003, 2006
- Łącznie 190 spotkań i 100 goli w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce (w całej karierze 232m/135g)

Co Cię w tym „kręci” – Rywalizacja na najwyższym poziomie i odgłos piłeczki wpadającej do bramki rywali

Marianna Duczmal - 19 lat (14/27)

Twoja dyscyplina – golf

Gdzie trenujesz – Kalinowe Pola

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze

Od 4 lat jestem członkiem Narodowej Kadry Polski.

Jestem trzykrotną Mistrzynią Polski Juniorek, w latach 2010 i 2011 w kat.netto, a  w  2012 w kat. brutto

W 2012 zostałam  Polonijną Mistrzynią Świata podczas turnieju rozgrywanego w USA (jestem najmłodszą zwyciężczynią tego turnieju w jego historii) w tym samym roku wygrałam również polską edycję tego turnieju w kat. Kobiet brutto. w 2012 roku zostałam zwyciężczynią ( w dwóch kategoriach brutto i netto kobiet)  jednego z najbardziej prestiżowych cyklów turniejów w Polsce Pro-Am Tour, w których zmagają się zarówno amatorzy jak i zawodowcy.

Jestem Mistrzem Województwa Lubuskiego w kat.open co oznacza, że pokonałam zarówno kobiety jak i mężczyzn.

Kolejne moje osiągnięcia to:

2012 Międzynarodowa Mistrzyni Polski Kobiet w kat. Netto

2012 Mistrz Polski w grupie hcp od 8,1 do 14,0

2013 Międzynarodowa Wicemistrzyni Polski Kobiet w kat.netto

2013 Najlepsza kobieta podczas Mistrzostw Polski HCP w kategorii handicapowej do 8,0

2013 Wicemistrzyni Polski w kat.19-34

Co Cię w tym „kręci” Jest to moja miłość od pierwszego uderzenia. Każdy wolny czas spędzam na polu golfowym.

Michał Samcik - 21 lat (15/27)
Twoja dyscyplina –Taijiquan, Wushu

Gdzie trenujesz Wielkopolska Szkoła Tradycyjnego Taijiquan i Sanshou Piotra Ziemby

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze

II miejsce na X Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu 25-26 maja 2013 w konkurencji Taijiquan Formy Tradycyjne Różne Style
Dwa brązowe medale na Europa Taichi 2012 Francuskiej Federacji Wushu w Paryżu 7-10 czerwca 2012 w konkurencjach Szabla stylu Chen, oraz Broń Długa Różne Style
Trzy złote medale na V Mistrzostwach Europy TCFE w Oxfordzie 10-12 grudnia 2010 w konkurencjach juniorów Taijiquan Styl Chen, Szabla Taijiquan i Włócznia Taijiquan, oraz jeden srebrny w konkurencji juniorów Taijiquan Styl Yang

Co Cię w tym „kręci” –Zainteresowanie wschodnimi sztukami walk nabyte dzięki wielogodzinnym seansom filmów z Bruce’em Lee i Jackie Chan’em. Możliwość rozwoju, którą daje ciężki trening, konfrontacja z własnymi słabościami, rywalizacja na zawodach, oraz satysfakcja z osiągniętych efektów.

Katarzyna Kistowska - 23 lata (16/27)

Twoja dyscyplina – Badminton,

Gdzie trenujesz – PTS Puszczykowo

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze Rok 2013:

I miejsce w grze singlowej na Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski,
I miejsce w grze mieszanej na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego,
II miejsce w grze singlowej na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego,
III miejsce w grze deblowej na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego,
III miejsce w grze mieszanej na XV Ogólnopolskim turnieju badmintona „Netto Cup” w Szczecinie,

Największe w karierze:2-krotna brązowa medalistka Mistrzostw Polski

Co Cię w tym „kręci” – Oryginalność i wyjątkowość,  to coś, co kocham. Badminton przez wielu kojarzony jest z grą podwórkową zwaną potocznie „kometką”, jednak wbrew pozorom to sport wymagający ogromnej sprawności fizycznej oraz wytrwałości. To sport, którego nie da się nie lubić. Kto chociaż raz spróbował wie, jak dobrą zabawę potrafi zapewnić.

Michał Kasprowicz - 40 lat (17/27)
Twoja dyscyplina – Golf

Gdzie trenujesz – Różne miejsca. Trening dopasowany indywidualnie w zależności od sezonu i nowych celów.

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze:

Sezon 2013Mistrz Polski Mid-Amatorów 2013Zwycięzca najstarszego turnieju golfowego w Polsce – Polonia Cup 2013

Największe osiągnięcia:

I Wicemistrz Polski Mid-Amatorów 2012

II Wicemistrz PZG Masters 2011

I Wicemistrz Polski Mid-Amatorów 2011

Mistrz Polski Mid-Amatorów 2009

Mistrz Polski Match-Play 2009

Mistrz PZG Masters 2008

I Wicemistrz Międzynarodowych Mistrzostw Polski Mężczyzn 2008

Zwycięzca najstarszego turnieju golfowego w Polsce – Polonia Cup 2008

Mistrz Polski Match-Play 2008

II Wicemistrz PZG Masters 2007

Drużynowy Mistrz Polski 2007

Mistrz PZG Masters 2006

II Wicemistrz Międzynarodowych Mistrzostw Polski Mężczyzn 2005

II Wicemistrz Polski Par 2005

Drużynowy i Indywidualny Mistrz Świata Amatorów HCP 2003

Wielokrotny reprezentant Polski w turniejach indywidualnych i drużynowych.

Co Cię w tym „kręci”: Uprawiałem różne sporty od gimnastyki sportowej, lekkoatletyki, piłki nożnej, koszykówki, lecz żaden sport mnie tak nie wkurza jak Golf. W golfie możesz ćwiczyć i ćwiczyć, a perfekcji nigdy nie osiągniesz. Nie ma dla mnie bardziej technicznej i taktycznej dyscypliny sportu. Golfista zmaga się nie tylko ze swoją formą fizyczną i techniczną, ale także z pogodą, różnorodnością pól golfowych, nastawieniem emocjonalnym danego dnia, czy sportową rywalizacją. Uprawianie Golfa to dla mnie wyzwanie bez którego nie umiem już żyć.

Rafał Płaza - 22 lata (18/27)

Twoja dyscyplina –Wakeboard, Snowboard

Gdzie trenujesz –WakeSpot, Owińsk

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze

Dwukrotny mistrz Polski w wakeboardzie (2010, 2012)

1 miejsce w klasyfikacji ogólnej pucharu polski w snowboardzie (slalom gigant równoległy) (2010)

17 miejsce na Mistrzostwach Europy w wakeboardzie

Co Cię w tym „kręci” – Ciężko opisać emocje i adrenalinę związane ze sportami deskowymi. Na wakeboardzie to nauka nowych ewolucji w powietrzu, na snowboardzie rozwijanie coraz większych prędkości na trasie slalomu. W obu przypadkach bezcenne wrażenia ;)

Kajetan Jasiczak - 21 lat (19/27)

Twoja dyscyplina – Bikejoring (kolarz górski + pies) psie zaprzęgi

Gdzie trenujesz – Pobliskie lasy : Puszczykowo, Mosina, Sowinki

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze:

Mistrzostwa Świata Niemcy 2011r. 4 miejsce Bikejoring Men
Mistrzostwa Europy ECF Belgia 2010r. I miejsce, tytuł Mistrza Europy Bikejoring
Men Junior
Mistrzostwa Europy ECF Węgry 2009r. II miejsce, tytuł Wice mistrza Europy
Bikejoring Men
Kadra Polski od 2006r. nieprzerwanie do ostatniego sezonu 2012
15 medali tytułów z zawodów rangi Mistrzostwa Europy i Świata

Co Cię w tym „kręci” - Prędkość, ryzyko, kontakt z psem i zaufanie między team-em, sukces, wysoki
poziom startujących, każda sekunda na trasie jest ważna, walka do końca, nieprzewidywalność, na sukces w Bikejoringu składa się wiele czynników.

Krystyna Jasiczak - 45 lat (20/27)

Twoja dyscyplina – Bikejoring (kolarz górski + pies) psie zaprzęgi

Gdzie trenujesz – Dukty leśne Puszczykowo, Mosina, Sowinki

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze:

Mistrzostwo Europy ECF Anglia 2012r. III miejsce – tytuł IIgiego Wice Mistrza Europy w Bikejoring Women Masters I
Mistrzostwa Europy ESDRA Polska 2007r. I miejsce Bikejoring Women PB
Mistrzostwa Świata Polska 2005r. II miejsce Bikejoring Women PB

Co Cię w tym „kręci” – Prędkość, nieprzewidywalność, radość ze wspólnej pracy ze zwierzęciem, porozumienie z psem.

Agata Akuszewska - 48 lat (21/27)

Twoja dyscyplina – biegi długodystansowe

Gdzie trenujesz – Ścieżki leśne w Puszczykowie

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze:

III miejsce OPEN kobiet w Grand Prix Wielkopolski 2013, I miejsce Grand Prix Wielkopolski K-40 2012, Maraton Poznań 2012 czas 4h 09 min.

Co Cię w tym „kręci” –oderwanie od codzienności, czas tylko dla siebie, „przestrzeń, wolność i swoboda.”

Piotr Kuhnert - 37 lat (22/27)

Twoja dyscyplina – biegi długodystansowe

Gdzie trenujesz – osobiste przygotowanie

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze:bieg maratoński w Poznaniu z wynikiem 4,14:17 Co Cię w tym „kręci” – wspólne bieganie ze znajomymi, przezwyciężanie swoich słabości ,osiąganie lepszych wyników

Co Cię w tym „kręci” –wspólne bieganie ze znajomymi, przezwyciężanie swoich słabości ,osiąganie lepszych wyników

Ania Jagaciak - 23 lata (23/27)

Twoja dyscyplina – Lekka Atletyka (skok w dal/trójskok)

Gdzie trenujesz – MKS Juvenia Puszczykowo

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierz:
Sezon 2013r.:- Srebrny medal Letniej Uniwersjady w Kazaniu (trójskok)

- 10 miejsce Mistrzostw Świata w Moskwie (trójskok)

- Złoty medal Igrzysk Frankofońskich w Nicei (trójskok)

- Złoty medal Igrzysk Frankofońskich w Nicei (skok w dal)

- Złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu (trójskok)

- Srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu (skok w dal)

- Złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Spale (trójskok)

Inne ważne osiągnięcia:

- Brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Ostrawie w 2011r. (trójskok)

- Brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w Nowym Sadzie w 2009r. (skok w dal)

- 10 miejsce Mistrzostw Europy Seniorów w Barcelonie w 2010r. (skok w dal)

- Wielokrotne Mistrzostwo Polski na stadionie i na hali w różnych kategoriach wiekowych 2005-2013r. w skoku w dal oraz trójskoku (ponad 30 medali)

Co Cię w tym „kręci” – Lekka Atletyka jest Królową i Esencją Sportu, a to określenie nie jest dziełem przypadku. Będąc lekkoatletą stosuje się zróżnicowane metody treningowe, co czyni każdego zawodnika wszechstronnym sportowcem. Dodatkowo jest to dyscyplina indywidualna, dlatego każdy jest „panem własnego losu”, a włożona w przygotowanie do sezonu praca ma odniesienie w osiąganych wynikach. Lekka Atletyka ma długą tradycję w mojej rodzinie, zarówno rodzice, jak i dziadkowie byli czynnymi zawodnikami. Można powiedzieć, że jako córka trenera wychowywałam się w atmosferze sportu i rywalizacji.

Marcelina Winkowska - 21 lat (24/27)
Twoja dyscyplina – Lekkoatletyka (100m, 100ppł)

Gdzie trenujesz – MKS JUVENIA PUSZCZYKOWO

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze:

5 miejsce na Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego- Mistrzostwa Polski Młodzików Słubice 2012 - 100m . 8 miejsce na Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego- Mistrzostwa Polski Młodzików Radom 2013 – 100mppł. 1 miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski Poznań 2013 – 100mppł, 2 miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski Poznań 2013 – 100m. 2 miejsce na Makroregionie Szczecin 2013 – 100mppł, 2 miejsce na Makroregionie Szczecin 2013 – 100m .

Co Cię w tym „kręci” –  Bieganie daje mi pozytywne strony mojego życia, dzięki temu mam ucieczkę od codziennej rzeczywistości i monotonii. Dzięki bieganiu poznałam bardzo dużo fajnych osób. Sprawia mi to satysfakcję.

Angelique Kerber - 25 lat (25/27)

Twoja dyscyplina – Tenis ziemny

Gdzie trenujesz – Puszczykowo A.T Angie

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze:

zwycięstwo w turnieju w Linzu, finały: Tokyo, Monterey, udział w turnieju finałowym w Istambule, zakończenie sezonu 2013 na 9 miejscu na liście WTA, sezon 2012 zakończenie na 5 miejscu.

Co Cię w tym „kręci” – przegrany mecz można wygrać, decyduje ostatnia piłka.

Maja Sworowska - 18 lat (26/27)
Twoja dyscyplina- snowboard, wakeboard, sztuki walki, bieganie i każdy dostępny sport

Gdzie trenujesz- tam gdzie poniesie mnie ochota na zimowy trening.

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze:

małe miejscowe zawody, co roku podniesiona poprzeczka i zaliczanie własnego progresu. A największym osiągnięciem to chyba radość z tego co robię

Co cię w tym kręci- To że mogę robić to co lubię z ludźmi których uwielbiam, i że daje to mi stuprocentową satysfakcję i przyjemność ;)

Przemysław Michocki  (27/28)

Twoja dyscyplina - Tenis ziemny

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze:

Liczne sukcesy na szczeblu ogólnopolskim i światowym. Zdobywca 1 miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Powołany na Mistrzostwa Europy w Moskwie.

Łukasz Kopczyński - 14 lat (28/28)
Twoja dyscyplina – Karate Shotokan

Gdzie trenujesz – Dynamic Akademia Karate

Osiągnięcia z ostatniego sezonu i największe w karierze

-złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Polski JKA do lat 15 (2012, kategoria kata)
-srebrny oraz brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzików JKA (2013)
(kategoria kata i kumite)
-2 złote medale na Mistrzostwach Wielkopolski
WKF (2013) (kategoria kata i kumite)
-powołany do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy WKF (2014)

Co Cię w tym „kręci” –  Najbardziej w karate kręci mnie adrenalina przed zawodami. Chociaż trenuję już 7 lat denerwuję się co raz  to bardziej ze względu na bardzo silną konkurencję

ZAGŁOSUJ

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy