Aktualności

Jesteś tu: Home >> Aktualności

Województwo podbite

Rekordowa liczba ponad 130 zawodników wystartowała w II Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Badmintonie, które odbyły się 3-4 grudnia w Przeźmierowa

Pojawiły się niemal wszystkie kluby z województwa gdzie sportowcy z Puszczykowa stanowili jedną z liczniejszych ekip. 23 badmintonistów z Puszczykowa walczyło w kilku kategoriach wiekowych.  Sobota był dniem zmagania najmłodszych. W kategorii młodzików najlepszy wynik osiągnęła Zuza Krakowska, która zajęła 4 miejsce. Pozostali młodzicy z Puszczykowa zakończyli turniej na dalszych pozycjach.

W kategorii Juniorów Młodszych najlepiej spisał się Mateusz Kędziora. W licznie obsadzonej kategorii   Mateusz w singlu wywalczył brązowy medal, a w grze deblowej w parze z zawodnikiem z Przeźmierowa  J.Zmudą srebrny medal. Natomiast Kacper Mazur singla zakończył w ćwierćfinale a debla na 3 miejsc. W dziewczętach Maria Fiedler pokazała się z dobrej strony gdzie w grze deblowej zdobyła brązowy medal.Kolejną kategorią byli juniorzy gdzie zawodnicy PTS-u mimo tylko dwóch zawodników zdobyli miejsca na podium.  Zrówno P.Bakun jak J.Mazur zajęli egzekwio 3 miejsce w singla, a w debla przegrali w finale z parą z Przeźmierowa. Kategoria Juniorów kończyła  sobotnie zmagania.

Na niedzielę zaplanowano starty młodzieżowców, seniorów i weteranów.Tutaj świetnie spisała się Kasia Kistowska która w kategorii Open zajęła drugie miejsce. Jednak to był dopiero początek sukcesów ekipy z Puszczykowa. w grze mieszanej w parze z klubowym kolegą Michałem Szkudlarczykiem, Kasia dorzuciła złotu medal. Michał świetnie spisał się również w deblu gdzie w parze z zawodnikiem z Przeźmierowa dotarł do finału i zdobył srebrny medal. Przegrana w finale jednak nie była o tyle bolesna, że porażki doznał od klubowych kolegów P. Niewolińskiego i J. Janaszka którzy zdominowali turniej. Singiel chłopaków kategorii Open szedł pod dyktando zawodników z Puszczykowa. Złoty medal zdobył Kuba Janaszek rozprawiając się w finale z P.Pieluszyńskim który to pozbawił Pawła Niewolińskiego walki w finale z klubowym kolegą.Warto zaznaczyć, że w licznej kategorii OPEN do ćwierćfinału awansowało 4 zawodników PTS-u.W weteranach kategorii „+ 30”  brązowy medal zdobył Przemek Janaszek. W jego ślady poszedł Marek Kędziora który w kategorii „ + 40” również zdobył 3 miejsce.

Trenerzy klubu nie kryją zadowolenia z postawy zawodników PTS-u którzy podobnie jak przed laty stają się wizytówką sportowego charakteru naszego miasta.

Wszystkie wyniki dostępne na stronie Wielkopolskiego Okręgowego Związku Badmintona www.wozbad.pl

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy