Aktualności

Jesteś tu: Home >> Aktualności

Wyróżneini sportowcy

Podczas Andrzejkowego Balu Sportowca organizowanego przez Puszczykowskie towarzystwo Sportowe przy wspołpracy Urzędu Miasta w Puszczykowie oraz Centrum Animacji Sportu wyrożnionych zostało 7 sportowców z naszego miasta.

 

Przedstawiamy krótkie sylwetki każdego z uhonorowanych sportowców:

 

Anna Jagaciak:lekkoatletka, zawodniczka MKS Juvenia Puszczykowo. Dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Europy juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kategorii trójskok oraz skok w dal. Rekordzistka Okręgu w skoku w dal i trójskoku, rekordzistka szkoły i klubu w skoku w dal i trójskoku, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w skoku w dal i trójskoku na stadionie i na hali w kategorii wiekowej od młodzika do młodzieżowca. Rekord życiowy to pobicie 42 letniego rekordu młodzieżowego Polski w skoku w dal należącego do Ireny Siewińskiej z wynikiem 6,74m.

 

Kajetan Jasiczak- zawodnik w bikejoringu, czyli kolaż plus pies, pierwszego startu dokonał mając 11 lat. W 2006 roku zdobył tytuł wicemistrza świata konkurując z 300 zawodnikami i 1000 psów z 19 krajów, wicemistrz Europy seniorów z 2009 roku, mistrz Europy juniorów 2010. Nie należy zapomnieć o współautorce sukcesów Kajetana- suczce rasy greyster o imieniu Spidi. Do startów za dwa sezony przygotowuje się młodsza następczyni Spidi- również suczka o imieniu Fasti.

Marianna Duczmal- od dwóch lat zawodniczka Kadry Narodowej, dyscyplina golf. Uczennica VIII LO w Poznaniu odnosząca nie tylko sukcesy w sporcie, a także w nauce. Zawodniczka Amber Balic Golf Club i klubu Kalinowe Pola. Dwukrotna Mistrzyni Polski netto juniorek, I miejsce amatorów brutto kobiet. Na swoim koncie pomimo tylko 4 letniego stażu sportowego Marianna ma 14 złotych medali oraz 5 srebrnych.

Paweł Jassem- zawodnik brydża sportowego, członek kadry narodowej od 2001 roku. Staż sportowy to 11 lat z bilansem medali: 12 złotych i 5 srebrnych na terenie kraju oraz 3 złotych medali na arenie międzynarodowej. Wielokrotny Mistrz Polski na przełomie lat 2003 aż do chwili obecnej w różnych kategoriach wiekowych. Największe osiągnięcia międzynarodowe to dwukrotne Mistrzostwo Europy w kategorii do lat 20 w 2007 oraz 2009 roku. W 2010 uzyskał tytuł Mistrza Świata w kategorii do lat 21.

Tatiana Elzanowska - Członek Kadry Narodowej w latach 2004,2006,2007, 2009-2011, dyscyplina jeździectwo ( WKKW – wszechstronny konkurs konia wierzchowego ). Wielokrotnie stawała na podium krajowych zawodów w różnych kategoriach, między innymi: Mistrzyni Polski w kategorii pony, 2 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich, 2 miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Seniorów. Starty na prestiżowych zawodach areny międzynarodowej takich, jak: Mistrzostwach Europy : Francja 2006, Niemcy 2007, Belgia 2009

Rafał Płaza- Wakeboarding czyli ewolucje z deską na wodzie przy pomocy motorówki bądź wyciągu cieszą się ogromną popularnością na świecie w spotach na przykład w Tajlandii czy w U.S.A. Pomimo raczkujących początków wakebordingu w Polsce, odnosi spore sukcesy.  Od dwóch sezonów zawodnik kadry narodowej, 4 letni staż sportowy, Mistrz Polski 2010, Wicemistrz Polski 2011. Uhonorowany 7 złotymi, 4 srebrnymi oraz 4 brązowymi medalami. Od przyszłego sezonu 2012 Rafał planuje starty na arenie międzynarodowej.

Wojciech Szkudlarczyk- od 12 lat zawodnik kadry narodowej w badmintonie, wychowanek klubu PTS Puszczykowo,  staż sportowy liczący 16 lat z bilansem medali: 9 złotych, 4 srebrne, 11 brązowych. Wielokrotne osiągnięcia na arenie międzynarodowej w grze podwójnej mężczyzn podczas rozgrywek na terenie całej Europy uhonorowane 1,2,3 miejscami. Osiągnięcia 2011 roku w grze podwójnej oraz mieszanej to:

II miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Szwecji,

III miesjce Międzynarodowe Mistrzostwa Polski,

I miejsce oraz II miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Słowenii,

I miejsce oraz II miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Litwy,

Podwójne II miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji,

I miejsce oraz II miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Szwajcarii,

II miejsce oraz III miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy