Aktualności

Jesteś tu: Home >> Aktualności

„Puszczykowianin w pierwszej dziesiątce Ironmana”

W dniu 7 września brałem udział w dystansie Ironmana podczas imprezy sportowej o nazwie Castle Triathlon Malbork 2014.

W zawodach uczestniczyło 500 osób z calej Polski.w 1/2 i całym triathlonie.Pełen dystans  to 226km, składający się z następujących etapów: pływanie 3,8 km, jazda na rowerze 180km i bieg-maraton 42,2km.Pierwszy etap, pływanie odbył się w malowniczej rzece Nogat u stóp Zamku Krzyżackiego.Dystans ten pokonałem w czasie 1h9min46s. Część kolarska została przeprowadzona na 6 pętlach po 30km.To moja ulubiona dyscyplina, która zapoczątkowała moją przygodę z triathlonem. Etap ten ukończyłem w czasie 5h16 min 50s, wchodząc do strefy zmian na 7 pozycji.Trasę biegową zaplanowano w 6 pętlach po7km wokół zamku, w fosie i przylegajacym parku.To najbardziej wymagający etap triathlonu, zważywszy na przebyte dwie pierwsze dyscypliny.Od  21 km zaczęła się walka z własnymi słabościami, kryzys spacerowy trwał na odcinku ok.300m.Pomagały przystanki w strefie żywieniowej i świadomość, że jest coraz bliżej końca. Ostatnie okrążenie pchało do przodu i dodawało ważnej energii niezbędnej do zakończenia dystansu.Maraton ukończyłem z czasem 3h53min07s.Ten dystans nie wybacza błędów, pomyłek, złego przygotowania i nastawienia.Na metę wbiegłem 9 witany przez kibiców i spikera słowami ”Puszczykowianin w pierwszej dziesiątce Ironmana z czasem 10h25min39s."

Był to mój pierwszy start na pełnym dystansie - Jacek Guziałek

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...