Aktualności

Jesteś tu: Home >> Aktualności

Plebiscyt na Sportowca Roku 2013 Puszczykowa

18 stycznia w HOT_elarni odbyła się PUSZCZYKOWSKA GALA SPORTU w trakcie której ogłoszono wyniki Plebiscytu na Sportowca Roku 2013 Puszczykowa. Udział wzięło 28 sportowców z Puszczykowa. Było wśród nich 5 Mistrzów Świata, 5 Mistrzów Europy oraz 15 Mistrzów Polski. Sportowcy rywalizowali w 3 kategoriach: JUNIOR do lat 18, kategoria powyżej lat 18 oraz Laureat Publiczności.

W kategorii JUNIOR zwyciężył Łukasz Kopczyński, Mistrz Polski w Karate Shotokan. Głosowało na niego 436 osób.  Drugi był Alfred Ossowski, brązowy medalista Mistrzostw Polski w Windsurfingu 2013. Trzecie była Marcelina Winkowska, Mistrzyni Wielkopolski w 2013 w 100mppł. – 100mppł,strzostwach Wielkopolski Poznań 2013 – 100mppł

W  kategorii powyżej 18 lat zwyciężył Wojciech Szkudlarczyk –Mistrz Polski w Badmintonie 2013. Drugie miejsce zajął Maciej Walkowiak, reprezentant Polski w hokeju na trawie. Trzeci był Kajetan Jasiczak, Mistrz  Świata w bikejoringu (jazda na rowerze z psem).

Laureatem Publiczności, wybranym przez osoby obecne na Puszczykowskiej Gali Sportu, została Anna Jagaciak. Anna to dwu krotna Mistrzyni Polski w trójskoku, oraz reprezentantka Polski w skoku w dal. Trenuje w klubie Juvenia pod okiem trenera Jarosława Jagaciaka.

Szczególne wyróżnienie przyznano dwóm  Mistrzyniom Świata. Magdalenie Stróżyk i i Mariannie Duczmal.   Magdalena Stróżyk jest Mistrzynią Świata w akrobacji szybowcowej nagrodzoną wyróżnieniem BEST WOMAN PILOT natomiast  Marianna Duczmal  jest polonijną Mistrzynią Świata w golfie.

Urząd  Miasta przyznał mieszkance Puszczykowa Angelique Kerber,  nagrodę za rozsławienie Puszczykowa jako miejsce zamieszkania "4-tej" rakiety Świata w roku 2012 i "9-tej"  w roku 2013.

Wśród obecnych na Gali wymienić należy  licznie przybyłych przedstawicieli Urzędu Miasta z v-ce Burmistrzem Władysławem Ślisińskim, posła na Sejm Arkadego Fiedlera z małżonką oraz licznie przybyłych sponsorów dzięki którym można było zorganizować tegoroczną Galę. Nagrody sportowcom wręczali sponsorzy, przedstawiciele firm: Raben, Autosalon24pl, BCM Nowatex, TravelProfi,  Informer, Piekarnia BJB, Sportech, HOT_elarnia.

„Miło nam, że odwiedził nas Medalista Olimpijski w  wioślarstwie – Michał Jeliński” – powiedział Wojciech Majchrzak, organizator Gali, Prezes Puszczykowskiego Towarzystwa Sportowego.

Goście Gali oraz wyróżnieni sportowcy, po zakończeniu części oficjalnej doskonale bawili się przy muzyce, do późnych godzin nocnych.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy