Aktualności

Jesteś tu: Home >> Aktualności

Puszczykowianie zdobyli Słupcę.

Trzynastoosobowa ekipa badmintonistów z klubu PTS Puszczykowo wzięła udział w turnieju „ Jesień z Badmintonem”, który odbył się  20 października w Słupcy.

Zmagania zaczęła grupa najmłodszych dzieci klas 1-3 szkół podstawowych. Tutaj w swoim pierwszym turnieju Marysia Leciej odniosła dwa zwycięstwa i trzy porażki zajmując ostatecznie 4 miejsce. W grupie chłopców Grzesiu Janaszek z bilansem dwie wygrane i dwie porażki zajął 3 miejsce. Najliczniejsza kategoria chłopców klas 4-6 przyniosła wiele ciekawych i emocjonujących spotkań. W tej grupie z czterech zawodników z Puszczykowa najdalej zaszedł Kuba Mazurek, gdzie w finale nieznacznie uległ badmintosiście z Dominowa zdobywając ostatecznie srebrny medal. Pozostali zawodnicy z Puszczykowa zajęli dalsze miejsca. W dziewczętach z klas 4-6 SP mieliśmy dwie zawodniczki Weronikę Wojdę i Gabi Ossowską dla której był to pierwszy wyjazdowy turniej w karierze. Mimo zaciętych pojedynków dziewczynom nie udało się wyjść z grupy i skończyły turniej w fazie grupowej. W juniorach Paweł Bakun nie miał sobie równych i wygrał wszystkie pojedynki zajmując pierwsze miejsce i zdobywając złoty medal.  W „OPENIE” też mieliśmy swoich przedstawicieli, którzy zgarnęli niemal całe podium. W finale spotkali się Przemek Janaszek z Mateuszem Wilczkiem. Po bardzo wyrównanym 3-setowym bratobójczym pojedynku lepszy okazał się Przemek wygrywając jednym punktem w ostateczny secie. W kategorii + 40 Marek Kędziora odniósł jedno zwycięstwo i jedną porażkę i tylko niekorzystny układ w grupie zablokował mu przejście do dalszej fazy turnieju.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...