Aktualności

Jesteś tu: Home >> Aktualności

Rajd Puszczyka 2013 Nowy Termin

Termin Rajdu zostaje przełożony z 16.06.2013 na 07.07.2013 (pierwsza niedziela lipca).Z tego względu zapisy zostały również przedłużone do 1 lipca (mamy jeszcze wolne kajaki).To tyle zmian (nam już wystarczy), reszta informacji.Trzymamy kciuki za Wartę i pogodę, by tym razem się spisały zgodniej.Zatem czekamy na Was na przystani na Niwce, 07.07.2013 nieco przed 10.00.Do zobaczenia na starcie :)

ściganie zespołów 2 osobowych z przygodami ;)

połączenie pływania kajakiem (ok. 5 km), jazdy na rowerze (ok.15 km) i biegania przełajowego (ok. 7 km). Wszystko na orientację.

Na trasach, znajdują się punkty kontrolne, zaznaczone na dostarczonych zespołom mapach.

W Rajdzie rywalizują zespoły 2 osobowe, w zespole co najmniej 1 osoba musi być pełnoletnia. Płeć bez znaczenia. Kategoria „Family” premiuje duety: rodzic-młodzież.

Nie tylko siła jest istotna! Rajd premiuje myślenie, orientację w terenie, niekonwencjonalne podejście do pokonania odległości i przeszkód. Połączenie tych elementów i sprawności daje większe szanse.

Kiedy:7.07.2013 (niedziela), start o 10.00 rano, koniec ok 17.00, wprawnym trasa zajmie ok.3 godz. Prosimy przybyć o 9.30.

Start i zmiany dyscyplin: przystań kajakowa Puszczykowo Niwka

Opłaty i rejestracja: 25 PLN od osoby, wpłaty na konto PTS-u, dane i rejestracja: patrz FORMULARZ ZGŁ. (wypełniony przesyłamy e-mailem)

Zapisy: do 1.07.2013 do godz.24.00

Co ze sobą zabrać: Partnerkę/ra z rowerem, rower dla siebie (do jazdy głównie po trasach rowerowych w lesie), telefon komórkowy (1 na zespół), strój sportowy i obuwie biegowe (Uwaga! Mogą się ubrudzić), napój energetyczny lub wodę, może się przydać kompas, prowiant (jak ten z ogniska to za mało), coś na komary i kleszcze, dobry humor i wolę walki;

Zapewniamy: Kajaki z kapokami i wiosłami, mapy, rozmieszczone punkty kontrolne w terenie, krzaki i zarośla na ciekawej trasie, opiekę nad pozostawionymi na przystani rzeczami i rowerami, ognisko z poczęstunkiem (kiełbaski, bułki, itp.), garść komarów znad rzek i rozlewisk.

Warto zaznaczyć, że długości tras, jak i trudności terenowe przekraczają możliwości dzieci poniżej 12 roku życia. Przeciętnie sprawne osoby w wieku powyżej lat 12 powinny dać sobię radę.

Chcesz wiedzieć więcej? Poczytaj o Adventure Racing w internecie lub napisz do nas:

mail: pts@ptspuszczykowo.pl

REGULAMIN Rajdu Puszczyka znajdziesz TUTAJ

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy