Aktualności

Jesteś tu: Home >> Aktualności

Sezon badmintonowy nabiera rozpędu.

Kolejne starty odnotowali nasi badmintoniści. 9 marca w podwrocławskiej Sobótce odbył w Krajowy Turniej Juniorów i młodzików na...

którym wystartowało dwóch zawodników PTS-u. W kategorii młodzików Mateusz Kędziora mimo, że przegrał tylko jeden pojedynek z rozstawionym z nr jeden zawodnikiem z UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza zajął siódme miejsce. Cieszy jednak fakt, że wszystkie pozostałe cztery pojedynki zakończył zwycięstwem. W grze deblowej z zawodnikiem z Przeźmierowa, Mateusz zajął 3 miejsce.

W juniorach wystartował Paweł Bakun, który ostatnio nie ma szczęścia w losowaniu. Trawił do najsilniejszej grupy, w której odniósł dwie porażki i jedno zwycięstwo. W grze deblowej Paweł zagrał z zawodnikiem z Sobótki z którym zajął 3 miejsce.

Tydzień później 16 marca nasi zawodnicy w szerszym składzie wystartowali w turnieju w Słupcy. Świetnie spisali się najmłodsi zawodnicy, którzy w kategorii dzieci klas 1-3 zajęli dwa miejsca na podium. Kuba Mikołajczak był drugi zaś jego klubowy kolega Kuba Standar był trzeci. Grzesiu Janaszek w tej kategorii zajął dalsze miejsca. W wyższej kategorii chłopców klas 4-6 wystartowali: Wojtek Pawlik, Jakub Kędziora i Michał Tecław, którzy stoczyli bardzo emocjonujące pojedynki. Mimo kilku zwycięstw nie udało się chłopcom awansować do strefy medalowej. W kategorii OPEN również mieliśmy przedstawicieli PTS-u, którzy zdominowali tę grupę i spotkali się w finale gdzie Przemek Janaszek pokonał Jakuba Krakowskiego. W kategorii + 40 Marek Kędziora po wyjściu z grupy trafił na przyszłego zwycięzcę tej kategorii zakończył turniej na ćwierćfinale.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...