Aktualności

Jesteś tu: Home >> Aktualności

Netto Cup

Rekordowa liczba zawodników na jubileuszowym 15 Netto Cup w Szczecinie.

Siedmioosobowa grupa badmintonistów PTS Puszczykowa, wzięła udział w 15 już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona Netto Cup – Szczecin 15-17.02.2013.

Na turniej zjechali zawodnicy z całej Polski o czym świadczyła wysoka frekwencja, 252 zawodników we wszystkich kategoriach. Przez dwa dni rozegrano prawie 500 pojedynków. Mecze finałowe trwały do późnych godzin wieczornych i nie zabrakło w nich zawodników z Puszczykowa. W grze singlowej w kategorii OPEN świetnie spisał się Paweł Niewoliński, który zajął trzecie miejsce i brązowy medal. W walce o finał uległ Mistrzowi Polski Juniorów z 2007 roku M.Mikołajczakowi. W grze deblowej para z Puszczykowa P.Niewoliński/J.Janaszek zabrnęła do finału gdzie po wyrównanym pojedynku nieznacznie uległa w trzecim secie parze ze Szczecina zdobywając ostatecznie srebrny medal. W grze mieszanej też nie zabrakło pary z Puszczykowa. „Na pudle” z brązowym medalem znaleźli się J.Janaszek/K.Kistowska, którzy w półfinale przegrali z parą z Olsztyna.

Niedziela była dniem zmagania amatorów, gdzie wystartowało trzech zawodników z Puszczykowa: M.Wilczek, J.Krakowski i P.Janaszek. Najdalej zabrnął Przemek, który po stoczeniu sześciu pojedynków wywalczył srebrny medal przegrywając w finale z zawodnikiem z Zielonej Góry. Pozostali nasi zawodnicy zakończyli pojedynki na 1/8 finału.

W ten sam weekend w Słupcy odbył się Krajowy Turniej Młodzików, gdzie Mateusz Kędziora z Puszczykowa odniósł dwa zwycięstwa i dwie porażki w singlu, a w grze podwójnej z zawodnikiem z Przeźmierowa zajął wysokie trzecie miejsce.

GALERIA z zawodów

Wyniki

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy