Aktualności

Jesteś tu: Home >> Aktualności

19 Mistrzostwa Puszczykowa

Już po raz 19 Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe organizowało Mistrzostwa Puszczykowa w narciarstwie alpejskim, biegowym i snowboardzie. Podobnie jak w zeszłym roku impreza odbyła się w naszym mieście partnerskim – Szklarskiej Porębie na trasach Hali Szrenickiej i Polanie Jakuszyckiej.

W imprezie z wiernymi kibicami wzięło udział ponad sto osób z Puszczykowa, które zasiedliły Hotel LAS w Piechowicach. Na listach startowych pojawiło się 66 osób w 11 kategoriach, z czego 7 kategorii stanowiły konkurencje narciarstwa alpejskiego, 2 kategorie snowboardu i 2 kategorie narciarstwa biegowego. Standardowo w piątek otwarte było biuro zawodów, gdzie zawodnicy mogli odebrać  numery startowe, pamiątkowe koszulki i dowiedzieć się więcej o szczegółach sobotnich zawodów.

W sobotę z samego rana zawodnicy narciarstwa biegowego pojechali na Polanę Jakuszycką, gdzie zgodnie z planem o 9.30 rozpoczął się bieg. W biegu na ok. 10km wystartowało 14 osób w dwóch kategoriach. Wśród kobiet najszybsza okazała się Bogumiła Krzyżanek, wyprzedzając sporym zapasem czasu Elżbietę Horbulewicz i Agatę Olzacką. Kategorię panów zdeklasował Michał Rogalski, który uzyskał najlepszy czas zawodów. Srebrny medal przypadł Krzysztofowi Czekalskiemu, a brązowy Piotrowi Horbulewiczowi. Zaraz po konkurencjach biegowych na Hali Szrenickiej rozpoczęły się zawody slalomu giganta. Zawodnicy pod wyciągi Ski Arena Szrenica przejechali specjalnie wynajętym autokarem, który umożliwił sprawne dostanie się na trasę slalomu. O poszczególnych miejscach decydowała suma dwóch czasów. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Tytus Ostoja wyprzedzając Grzesia i Tadzia Janaszków, którzy byli najmłodszymi zawodnikami mistrzostw. Wśród najmłodszych dziewcząt najszybsza okazała się Basia Dudzińska, która otrzymała również nagrodę za najlepszy debiut, ponieważ dopiero od roku mieszka w Puszczykowie i był to jej pierwszy start w tej imprezie. Basia wyprzedziła Zosię Grohmann i trzecią Karolinę Płazę. W kolejnej kategorii startowali chłopcy z roczników 1993-1997. Tutaj najszybszy łączny czas i złoty medal uzyskał Andrzej Rychlewski. Wyprzedził on drugiego Kajetana Koniecznego i trzeciego Karola Hoffmanna. Kategorię chłopców trochę starszych roczników 1992-1971 wygrał Mateusz Majchrzak, który uzyskał najszybszy pojedynczy przejazd mistrzostw. Drugie miejsce przypadło Piotrkowi Zawartowskiemu, zaś trzecie Michałowi Janaszkowi. Kolejną kategorią, która okazała się najliczniejsza, była kategoria mężczyzn roczników 1970-1960. Tutaj najszybszy był Olech Ostoja, który uzyskał najlepszy łączny czas całych zawodów i tym samym również pierwsze miejsce w grupie OPEN. Drugie miejsce w tej licznej kategorii i srebrny medal zdobył Tomasz Hoffmann, a trzeci był Witold Dudziński. Również liczna grupa zebrała się w kategorii kobiet. Pierwsze miejsce i złoty medal zajęła wielokrotna medalistka Mistrzostw Puszczykowa Izabella Cegłowska. Iza uzyskała również najlepszy czas wśród kobiet i pierwsze miejsce w OPEN-ie. Srebrny medal przypadł Iwonie Weber, a brąz zgarnęła Maja Sworowska. Rywalizacje narciarską kończyła grupa najstarszych Panów. Najszybszy w tej kategorii okazał się Leszek Janaszek, który wyprzedził drugiego Krzysztofa Stróżyka i trzeciego Jerzego Ostoję.

Po konkurencjach narciarskich przyszedł czas na zmagania snowboardzistów. W kategorii chłopaków pojawiło się dziesięciu zawodników. Grupę tą zdeklasował Michał Rogalski uzyskując najlepszy czas w obydwu przejazdach. Michał pokazał, że snowboardowy luz może iść w parze z bieganiem na nartach, bo tam również był najszybszy. Srebrny medal wśród snowboardzistów zdobył Adam Halicki, a trzeci był Michał Przybylski. Adam i Michał wykazali się niezwykłym uporem, gdyż jako tegoroczni maturzyści na zawody przyjechali prosto po studniówce!!! Kategorią zamykającą zawody była grupa snowboardzistek. Najszybsza na desce była Maja Sworowska, która nie dała szans drugiej Karolinie Płazie i trzeciej Ani Majchrzak.

Zawody zakończyły się szczęśliwie i nie było konieczności żadnej interwencji medycznej. Puszczykowianie startowali całymi rodzinami, gdzie najmłodszy uczestnik zawodów miał 4, a najstarszy 74 lata.

Po powrocie do hotelu wszyscy uczestnicy zebrali się na wspólnej kolacji poprzedzającej uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Imprezę uświetniła obecność władz naszego miasta Burmistrzów Andrzeja Balcerka i Władysława Ślisińskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Puszczykowo Janusza Szafarkiewicza. Na imprezie pojawił się również Przewodniczący Rady Miasta Szklarska Poręba, który wręczył nagrody w jednej z kategorii. Jego obecność podkreśliła doskonałe relacje łączące nasze miasta.

Organizatorzy nie kryją zadowolenia z przebiegu imprezy i fantastycznej atmosfery, jaka panowała wśród wszystkich uczestników zawodów. Podkreślić należy, że impreza nie odbyłaby się gdyby nie liczni sponsorzy, którzy od lat wspierają inicjatywę Puszczykowskiego Towarzystwa Sportowego i sportowe działania stowarzyszenia. Wielkie podziękowania należą się również Urzędowi Miasta Puszczykowa, który dzięki przyznanej dotacji umożliwił zrealizowanie 19-stej edycji Mistrzostw.

Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe zachęca mieszkańców Puszczykowa do włączenie się w organizację imprez i podzielenie się pomysłami na kolejne imprezy sportowe w naszym mieście. Świetną okazją do tego będzie Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków PTS, które odbędzie się 20 marca o godz. 18.00 w Urzędzie Miasta Puszczykowa na które serdecznie zapraszamy.

Wyniki w kategoriach

Wyniki OPEN

GALERIA

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy