Aktualności

Jesteś tu: Home >> Aktualności

Sukces Mateusza

Kolejny start odnotowali zawodnicy klubu badmintonowego PTS Puszczykowo. Tym razem sportowcy wzięli udział w Krajowym Turnieju Juniorów i Młodzików w Sobótce koło Wrocławia.

Świetnie zaprezentował się w kategorii młodzików Mateusz Kędziora, który po wygraniu trzech pojedynków w grupie w tym z rozstawionym z nr 1 zawodnikiem z KS Match Point Ślęża  znalazł się w półfinale. W walce o finał Mateusz zmierzył się z zawodnikiem z klubu KS Chojnik Jelenia Góra. Po nerwowej końcówce pierwszego seta (wygrana na przedłużanie), w drugim secie Mateusz zagrał już spokojniej, wygrywając ostatecznie spotkanie w dwóch setach. W finale na zawodnika PTS-u czekał wymagające przeciwnik z klubu LUKS Krokus Góralice. Mimo zaciętej walki Mateusz uległ rywalowi w dwóch setach zajmując ostatecznie drugie miejsce i srebrny medal. Jest to pierwszy taki sukces tego zawodnika na arenie krajowej. Mateusz grał również w grze mieszanej gdzie w parze z zawodniczką z Sobótki zajął czwarte miejsce.

W kategorii Juniorów zagrał Paweł Bakun. Zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej Paweł trafił do silnej grupy gdzie nie udało się odnieść zwycięstwa. Trener jednak nie kryje zadowolenia z gry Pawła, który musi się „ograć” na turniejach ogólnopolskich.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy