Aktualności

Jesteś tu: Home >> Aktualności

Memoriał Ryszarda Burgiela

Siedmioosobowa ekipa badmintonistów z Puszczykowa odnotowała udany start w turnieju badmintona – Memoriał Ryszarda Burgiela, który odbył się 21 kwietnia w Nowym Tomyślu.

Tradycyjnie zawody rozpoczęły zmagania najmłodszych. W kategorii Jr. Młodszych świetnie spisał się Mateusz Kędziora,  który po zaciętym finale uległ w trzech setach zawodnikowi z Przeźmierowa zdobywając srebrny medal. Z dobrej strony pokazał się również Jędrzej Kowal, który po długiej przerwie spowodowanej kontuzją wygrał dwa pojedynki w grupie. W grach podwójnych nasi też pokazali klasę. Złoty medal padł łupem M. Kędziory, który grał  w parze z zawodnikiem z Przeźmierowa  wygrywając w finale z klubowym kolegą J. Kowalem i jego deblowym partnerem z Przeźmierowa. W kategorii juniorów pierwszy licencjonowany turniej odnotował Paweł Bakun, który już w grupie trafił na zwycięzcę całego turnieju B. Szukałę. Paweł nieznacznie przegrał i mimo wygranych we wszystkich kolejnych meczach zajął ostatecznie piąte miejsce. Więcej szczęścia Paweł miał w deblu gdzie z zawodnikiem z N.Tomyśla zwyciężyli wszystkie pary i zdobyli złoty medal. Po juniorach przyszedł czas na seniorów, gdzie dobrą formę potwierdził Jakub Janaszek zdobywając złoty medal. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobył kolejny zawodnik PTS-u Paweł Niewolinski. Chłopaki dobrze spisali się także w deblu, gdzie nie mieli sobie równych. Rozgrywana kategoria 35+ również zdominowana została przez zawodników PTS-u. Po zaciętym finale w 3 setach Jakub Krakowski pokonał dawnego medalistę Mistrzostw Polski, zawodnika z Obornik Wlkp. W grze podwójnej Jakub w parze z P.Janaszkiem stanęli na podium z brązowym medalem.

Trener badmintonowej sekcji PTS-u nie kryje zadowolenia z dobrych wyników najmłodszych ale również starszych zawodników, których w Puszczykowie przybywa.

Wielkie uznanie i podziękowanie należy się organizatorowi turnieju w N.Tomyślu Panu Zbyszkowi Gorzelannemu, który przez wiele lat był trenerem Puszczykowskich badmintonistów.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy