Aktualności

Jesteś tu: Home >> Aktualności

TICKET PRO LI-NING GRAND PRIX w Lubiniu

Udany start odnotowali puszczykowscy badmintoniści na turnieju z serii Grand Prix który odbył się  2-3 marca w Lubiniu. Rekordowa pula nagród 10 tysięcy złotych jak na tego typu turniej przyciągnęła czołowych zawodników z całego kraju.

Nie zabrakło zawodników kadry narodowej oraz osób trenujących w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Warszawie.  Zawody rozpoczęły się w piątek  eliminacjami  do turnieju głównego. W singlu mężczyzn awans do turnieju głównego wywalczył  Jakub Janaszek . Kuba po wygraniu dwóch pojedynków kolejno z zawodnikami z Przeźmierowa i z Jeleniej Góry  zapewnił sobie start w sobotnich zmaganiach. W sobotę turniej główny rozpoczęły pary mieszane gdzie zawodnicy PTS-u K.Kistowska/M.szkudlarczyk ulegli turniejowej „dwójce”  z AZSWAT Warszawa.  Nie poszło również w singlu Kasi Kistowskiej, która uległa zawodniczce z Warszawy. Lepiej spisał się debel Janaszek/ Niewoliński który po zwycięstwie nad parą z Jeleniej Góry w ćwierćfinale trafił na rozstawioną z nr dwa parę z Pszczyny. Po wyrównanej walce w pierwszym secie niestety nie udało się  przełamać faworytów i nasz debel odpadł w ćwierćfinale. W turnieju głównym został już tylko Kuba Janaszek, który po zwycięstwie nad zawodnikiem z klubu KS Chojnik Jelenia Góra spotkał się w ćwierćfinale z zawodnikiem MKS Orlicz Sucheniów. Po bardzo ciężkim trzysetowym pojedynku to Kuba  triumfował i zapewnił sobie przejście do półfinału. W walce o finał zawodnik PTS-u zmierzył się z bardzo wymagającym zawodnikiem AZS AGH Krakw Hubertem Pączkiem. Mimo wytrwałej walki, Kuba nie dał rady wielokrotnemu medaliście Mistrzostw Polski i zwycięscy całego turnieju i zajął ostatecznie 3 miejsce.

Cieszy również fakt,  że wychowanek klubu PTS Puszczykowo i mieszkaniec Puszczykowa grający w klubie LKS Technik Głubczyce Wojtek Szkudlarczyk zdobył dwa złote medale w mikście i deblu.

fot.Kuba Krakowski PTS Puszczykowo

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy