Sportowo -słoneczne zakończenie lata z PTS-em

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Windsurfing >> Sportowo -słoneczne zakończenie lata z PTS-em
5-7 września w Kamienicy, Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe zorganizowało sportowe zakończenie lata połączone z 19 Mistrzostwami Puszczykowa w Windsurfingu. W imprezie wzięło udział blisko 70 uczestników, którzy startowali w różnych dyscyplinach sportowych całymi rodzinami. Piękna pogoda zrekompensowała słaby wiatr.

W piątkowy wieczór wszyscy uczestnicy spotkali się przy ognisku, gdzie powoli nastrajali się do sobotnich zawodów sportowych a integracja trwała do późnych godzin nocnych.

W sobotę rano ruszyły regaty. Na specjalnie rozmieszczonych bojkach,  przy asekuracji motorówki WOPR zawody zaczęła grupa dziecięca. Na starcie pojawiło się 7 dzielnych windsurferów. Umiarkowany wiatr był idealny dla tej grupy wiekowej, której udało się rozegrać 4 wyścigi. Suma wyników z poszczególnych wyścigów pierwsze miejsce przyniosła Jurkowi Rembowskiemu. Drugie miejsce zajęła Gabrysia Ossowska, a trzecie Wojtek Pawlik. W kategorii tej wyróżnieni zostali jeszcze Grzesiu Janaszek i Gabrysia Ossowska za najmłodszych uczestników regat. Po zmaganiach najmłodszych już na znacznie dłuższej trasie swoje zawody zaczęła kategoria OPEN. W kobietach po 3 wyścigach pierwsze miejsce wywalczyła Basia Hoffmann, która wyprzedziła drugą Anię Ossowską i trzecią Klaudynę Janaszek. Wśród Panów bezkonkurencyjny okazał się Alfred Ossowski który zdeklasował rywali i zajął pewnie pierwsze miejsce. Drugie i trzecie miejsce kolejno zajęli Michał i Leszek Janaszek. Fred otrzymał też nagrodę za najlepszy debiut, ponieważ po raz pierwszy wystartował w zawodach i od razu zgarnął pierwszy miejsce.

Po zakończeniu zmagań windsurfingowych przyszedł czas na pozostałe zawody sportowe, w których uczestnicy imprezy bardzo chętnie startowali. Wśród różnych dyscyplin nie zabrakło meczu siatkówki plażowej oraz rowerowej wycieczki wokół pięknego jeziora.

Pełna GALERIA

Wyniki Turniejów:

Turniej tenisa stołowego dzieci:

 1. Maksymilian Porządny
 2. Kuba Mazurek
 3. Kuba Standar

Turniej tenisa ziemnego w parach:

 1. Waldek Brzeziański & Jędrzej Standar
 2. Adam Halicki & Ania Kucharczyk
 3. Paweł Mazur & Kacper Mazur i Leszek Janaszek & Zuza Standar

Turniej w Boul’e

 1. Tomek Hoffmann & Karol Hoffmann
 2. Jędrzej Standar & Ania Kucharczyk
 3. Kajtek Konieczny & Maja Sworowska

Regaty na SUP-ach w parach

 1. Jędrek Stempniak & Karolina Stokłos
 2. Antek Cegłowski & Ania Kucharczyk
 3. Adam Halicki & Basia Nowacka

 

Całe zawody tradycyjnie kończyło uroczyste ogłoszenie wyników z wręczeniem nagród za poszczególne konkurencje oraz ognisko ze śpiewami przy akompaniamencie gitarowym.  Po raz kolejny mieszkańcy Puszczykowa pokazali jak świetnie potrafią się wspólnie bawić na świeżym powietrzu w sposób aktywny. Organizatorzy nie kryją zadowolenia z frekwencji i pojawienia się sporo nowych osób, które pierwszy raz uczestniczyły w imprezie. Zarząd PTS-u jeszcze  raz serdecznie dziękuje  wszystkim za udział w imprezie oraz naszym sponsorom, którzy jak zawsze wsparli imprezę wkładem rzeczowym.

Zobacz całą GALERIĘ

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy