Puszczykowienie na deskach

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Windsurfing >> Puszczykowienie na deskach

21 Mistrzostwa Puszczykowa w Windsurfingu połączone ze sportowym zakończeniem lata

Pierwszy weekend września puszczykowscy amatorzy sportów wodnych spędzili nad jeziorem Powidzkim, gdzie odbyły się Mistrzostwa Puszczykowa w Windsurfingu połączone ze sportowym zakończeniem lata. Zawody po kilku sezonach powróciły do Powidza, gdzie impreza ta miała miejsce najwięcej razy. Miejsce to sprawdziło się doskonale - wszystkich uczestników zachwyciła między innymi wyjątkowo czysta woda w jeziorze i bardzo ładna plaża.

Wszyscy zaczęli się zjeżdżać w piątkowe popołudnie. Kolejni uczestnicy docierali na miejsce aż do późnych godzin wieczornych. Biuro zawodów miało pełne ręce roboty -uczestniczy odbierali koszulki i pakiety startowe. Oficjalne przywitanie miało miejsce podczas ogniska na plaży, pod rozgwieżdżonym niebem. Uczestnicy mogli się ze sobą przywitać. Była to również świetna okazja do integracji.

Sobota przywitała wszystkich piękną pogodą. Ci, którzy mieli przed sobą perspektywę wyścigu windsurfingowego udali się na spotkanie w zaprzyjaźnionej bazie windsurfingowej EverBe, natomiast kibice zaczęli zajmować miejsca na piaszczystej plaży. W między czasie rozegrany został turniej w boule oraz turniej w mini tenisa stołowego. Godzina zawodów musiała być dostosowana do wiatru, który kazał trochę na siebie czekać. Finalnie zawodnicy ruszyli ok 14.00 w sobotę. Jak na sportowców przystało, walczyli aż do samego końca. Wyniki nie były jednak przesądzone nawet po zakończeniu wyścigu, ponieważ w niedzielę odbywał się drugi etap zawodów. Słoneczny dzień pełen emocji i zabawy szybko minął i niespostrzeżenie nadszedł wieczór, który również był pełen atrakcji. Organizatorzy zaplanowali imprezę, gdzie można było pokołysać się przy tanecznych rytmach przygotowanych przez DJ Frenchmena. Do dyspozycji uczestników była również fotobudka, gdzie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zabawa trwała do białego rana.

W niedzielny poranek zawodnicy wzięli udział w drugiej turze wyścigów. Po tym było już jasne, kto wyjedzie z Powidza z tytułem Mistrza Puszczykowa. O 14:00 odbyło się oficjalne podsumowanie zawodów oraz uroczyste wręczenie nagród. I tak w kategorii kobiet zwyciężyła Klaudyna Janaszek. Zaraz za nią na podium stanęły kolejno Anna Bereżańska oraz Anna Ossowska. Wśród mężczyzn z Puszczykowa, pierwsze miejsce zajął Alfred Ossowski, drugie Przemysław Janaszek natomiast trzecie wywalczył Michał Janaszek. W kategorii dziecięcej zwycięstwo przypadło Gabrysi Ossowskiej a drugie miejsce Grzesiowi Janaszkowi. Nagrodzeni zostali również uczestnicy pozostałych konkurencji. Za turniej w boule pierwszą nagrodę otrzymali Anna Kucharczyk i Marcin Nowacki, drugą Tomasz i Joanna Potoccy a trzecią Anastazję Potocką i Cezary Cegłowski. W turnieju mini tenisa stołowego najlepszy okazał się Jakub Standar, a zaraz za nim kolejno Przemysław Janaszek oraz Leszek Janaszek.

Zawody nie mogłyby się odbyć gdyby nie zaprzyjaźnione firmy, które od lat wspierają organizatorów.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy