XVI Mistrzostwa Puszczykowa w Windsurfingu – Powidz

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Windsurfing >> Mistrzostwa 2011
Już po raz 16sty miłośnicy sportów wodnych  z Puszczykowa spotkali się 2-4.09.2011 w Powidzu, by rywalizować w mistrzostwach miasta w windsurfingu. Tradycyjnie po przyjeździe w piątek cała grupa zawodników i kibiców spotkała się przy ognisku gdzie śpiewy przy dźwiękach gitary i rozmowy trwały do późnej nocy. W sobotę rano z powodu niedostatecznych warunków wiatrowych organizatorzy zaczęli od konkurencji zastępczych. Poza znanym od wielu lat turniejem bouli  w parach, meczem piłki siatkowej oraz  turniejem  tenisa stołowego rozegrano nowe konkurencje: biegi w kuli wodnej po tafli jeziora na czas oraz popisy na Trick Boardzie. Czytaj dalej...

Spacer po wodzie stał się nie lada atrakcją nie tylko dla uczestników Mistrzostw, ale także dla powidzkiej publiczności. Sposób na poruszanie się w kuli po wodzie był dosyć indywidualną kwestią - od akrobatycznych przewrotów po zgrane koordynacyjnie równoczesne ruchy ramion i nóg. Perfekcję w najszybszym przemieszczaniu się w kuli oczywiście osiągnęli młodsi zawodnicy, aczkolwiek dorośli nie stronili od prób spaceru i wzięcia udziału w rywalizacji. Pokonując Kacpra Mazura (III miejsce) oraz Tomka Michalskiego (II miejsce) najszybszy oraz z najlepszą techniką okazał się Antek Cegłowski plasując się na szczycie podium.

Na podium rozgrywek tenisa stołowego dwa pierwsze miejsca zostały zdominowane przez braci Mazur,
I miejsce- Jonasz, II miejsce- Kacper
. Na trzecim miejscu uplasował się Leszek Janaszek. Niemniej emocji zabrakło przy turnieju w parach w boule. Najlepszą parą okazali się: Krystyna Zych oraz Leszek Janaszek, kolejni na podium znalazła się para: Ania Bereżańska oraz Tomek Hoffmann,       III miejsce należało do Jonasza i Kacpra Mazurów. Wszystkie konkurencje cieszyły się dużą popularnością wśród puszczykowian i pozwoliły aktywnie wypełnić czas w oczekiwaniu na wiatr.

Niedziela okazała się bardziej łaskawa patrząc przez pryzmat warunków wiatrowych i udało się zorganizować po trzy wyścigi w dwóch kategoriach: męskiej i kobiecej. Wśród kobiet najszybsza okazała się Klaudyna Janaszek wyprzedzając w klasyfikacji generalnej Anię BererzańskąZosię Zysnarską oraz Ewę Majchrzak. W kategorii mężczyzn najlepszy wynik uzyskał Jacek Zysnarski wyprzedzając  drugiego Radka Bererzańskiego i  trzeciego Leszka Janaszka. Po wyścigach przyszedł czas na zakończenie imprezy z  ogłoszeniem wyników oraz uroczystym wręczeniem nagród ufundowanych przez sponsorów.

Przez wszystkie trzy dni pogoda uświetniła rywalizacje sportowe i spotkania towarzyskie. Nie tylko kibice, zawodnicy i znakomita pogoda przyczynili się do niezapomnianej atmosfery Mistrzostw. Puszczykowska impreza nie odbyłaby się bez wsparcia Urzędu Miasta oraz wielu sponsorów, do których kierujemy serdeczne podziękowania w imieniu organizatorów.

 

Fotorelacja: Powidz 2011

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy