XIV Mistrzostwa Puzczykowa w Windsurfingu - Powidz

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Windsurfing >> Mistrzostwa 2009

Już po raz 14 mieszkańcy Puszczykowa bawili się w Powidzu na windsurfingowych mistrzostwach naszego miasta. Zarówno zawodnicy, kibice jak i sponsorzy spisali się na medal. Już w piątek spora grupa miłośników sportów wodnych oficjalnie rozpoczęła Mistrzostwa ogniskiem inaugurującym zawody. Głośne śpiewy przy akompaniamencie dwóch gitar, bębenka i tamburyna trwały do późnych godzin nocnych.

W sobotę na starcie stanęło ponad dwudziestu windsurferów i windsurferek. Zawodnicy zmagali się z wiatrem pod czujnym okiem komisji sędziowskiej która kontrolowała przebieg zawodów z motorówki i pomostu. Rozegranych zostało sześć wyścigów dla chłopaków i cztery dla dziewcząt. Rewelacją kategorii męskiej okazał się najmłodszy wśród facetów Radek Bererzański Jr. który zdeklasował rywali i zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło Michałowi Janaszkowi a trzecie Przemkowi Janaszkowi. W kategorii dziewcząt Klaudyna Janaszek wiodła prym wyprzedzając kolejno Anię Bererzańską i Basię Hoffman. Regaty zakończyły się hucznym rozdaniem nagród wspólną kolacją po której wszyscy zawodnicy i kibice przenieśli się na surferską imprezę gdzie tańce trwały…jak kto pamięta.

Zapraszamy do galerii - fotki dzięki uprzejmości Jacka, Wojtka i Weroniki

Organizatorzy podkreślają, że sukces imprezy był możliwy tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu sponsorów (loga na plakacie poniżej) a także kibiców w przebieg imprezy zarówno na wodzie jak i na lądzie. Serdeczne dzięki i do zobaczenia za rok!!!

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy