20 Mistrzostwa - rozstrzygnięte!!!

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Windsurfing >> 20 Mistrzostwa - rozstrzygnięte!!!

20 Mistrzostwa Puszczykowa w Windsurfingu – rozstrzygnięte

Tradycyjnie w pierwszy weekend września Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe organizowało Mistrzostwa w Windsurfingu połączone ze sportowym zakończeniem lata. W tym roku przypadł okrągły 20 jubileusz imprezy. Do Kamienicy zjechało blisko 70 osób z kibicami włącznie. Piątek był dniem na taklowanie sprzętu oraz przygotowaniem na sobotnie regaty. Biuro zawodów rozdało 23 numery startowe w 3 kategoriach: juniorskiej, kobiet i mężczyzn a dzień tradycyjnie kończyło ognisko integracyjne. Sobotni poranek to czas przygotowania trasy w przy pomocy motorówki WOPR która również asekurowała całe zawody i czuwała nad bezpieczeństwem windsurferów. Zmagania zaczęła kategoria kobiet w której wystartowało 5 zawodniczek. Po rozegraniu 3 biegów najszybsza okazała się Klaudyna Janaszek wyprzedzając drugą Anię Bererzańską i trzecią Basię Hoffman. W kategorii juniorskiej w której wystartowało 6 najmłodszych windsurferów najszybsza była Gabrysia Ossowska która opłynęła drugiego Jurka Rembowskiego i trzeciego Kubę Mazurka.
Najdłużej walczyła kategoria OPEN mężczyzn, w której rozegrano 5 biegów. W tej kategorii nie miał sobie równych Fred Ossowski, który zdeklasował rywali i zajął 1 miejsce. Fred był najszybszy we wszystkich pięciu biegach. Srebrny medal trafił do Przemka Janaszka zaś brązowy do Radka Bererzańskiego. Zaraz po zakończeniu regat zaczął się turniej w Boul’e, który zgromadził blisko 20 par czyli 40 osób. Turniej zakończył się dopiero w niedziele a najlepsi okazali się Marzena i Wojtek Palmowscy wygrywając z Tomkiem i Kubą Sobskimi oraz trzecią parą Basią i Maciejem. Sobotni wieczór w klimacie retro przyciągnął wszystkich uczestników imprezy którzy mogli zobaczyć wszystkie koszulki z Mistrzostw poczynając od 1996 roku i zawodów w Strykowie. Najwięcej uśmiechu i radości dostarczył jednak sobotni pokaz mody - „Back to old school” gdzie do wygrania był weekendowy pobyt w hotelu Mercure. Uczestnicy w przebraniach prezentowali swoje wdzięki przed 3-osobowym jury które wyłoniło zwycięzcę, a został nim Maciej Przybyszewski. Dodatkową wieczorną sobotnią atrakcją była foto-budka w której każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.
W niedzielę ze względu złą pogodę udało się rozegrać tylko turniej tenisa stołowego który odbył się pod dużym dmuchanym namiotem w trzech kategoriach:młodzik, junior i OPEN.
W kategorii młodzik po bardzo zaciętym pojedynku Kuba Sobski pokonał brata Jasia Sobskiego. W kategorii juniorskiej złoty medal zdobył Mikołaj Rutkowski, wygrywając z Maksem Porządnym i Julią Sobską. W kategorii OPEN podium wyglądało następująco: 1 Leszek Janaszek, 2 –Tomasz Sobski i 3 Wojciech Majchrzak.
Po zakończeniu turniejów nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i zakończenie imprezy.
Organizatorzy z Puszczykowskiego Towarzystwa Sportowego bardzo dziękują wszystkim zawodnikom, kibicom no i oczywiście sponsorom za udział w imprezie i przyczynienie się do pełnego sukcesu wydarzenia sportowego jakim były jubileuszowe 20 Mistrzostwa Puszczykowa w windsurfingu połączone ze sportowym zakończeniem lata.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy