18 Mistrzostwa_WIND

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Windsurfing >> 18 Mistrzostwa_WIND

Kamienica znowu łaskawa dla puszczykowskich windsurferów.

We wrześniowy weekend (6-8 września) w Kamienicy, Mistrzostwa Puszczykowa w Windsurfingu osiągnęły pełnoletniość. 18 edycja imprezy zgromadziła ponad 50 uczestników. Piękna pogoda przez cały weekend i super ośrodek, który idealnie pasuje na tego typu imprezę sportową sprawdził się bez zarzutów. W piątek wszyscy uczestnicy mistrzostw spotkali się przy ognisku, gdzie przy akompaniamencie gitarowym  Prezesa PTS-u Wojtka Majchrzaka śpiewy trwały do późnych godzin nocnych. Sobota to już dzień sportowej rywalizacji . Organizatorzy zadbali o to aby nikt się nie nudził. Zaczęło się od zmagań na wodzie. Piękna pogoda i umiarkowany wiatr pozwolił przeprowadzić  po trzy wyścigi w kategorii dziecięcej i trzy wyścigi w kategorii OPEN. Wśród najmłodszych najszybszy okazał się Wojtek Pawlik wyprzedzając Olę Konieczną i Grzesia Janaszka. W kategorii OPEN rodzina Janaszków nie dała szans rywalom i zgarnęła całe podium. Między wyścigami regat windsurfingowych uczestnicy startowali w zawodach SUP ( Stand UP Paddle) czyli deska z wiosłem. Po trzech wyścigach najszybszy okazał się Mateusz Majchrzak, który wyprzedził drugiego Wojtka Majchrzaka i trzeciego Bogusława Murlika. W wyścigach dzieci na SUP-ach najlepiej wiosłował Kuba Mazurek wyprzedzając Janka Dudka i Grzesia Janaszka.  Na plaży można było też spróbować wakeboardu za specjalnie przywiezioną wyciągarką. Po regatach również na plaży odbył się turniej w Boul’e gdzie wystartowała rekordowa liczba 14 par czyli 28 zawodników. Po licznych zmaganiach najlepiej rzucali Waldek i Mariola Brzeziańscy. Drugie miejsce przypadło młodzieży Kubie Mazurkowi i Kubie Szpakowi. Trzecie miejsce zajęła para Tomasz Hoffman z Bogusławem Murlikiem.

W sobotę późnym popołudniem nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród z nagrodą główną Trick Boardem z pamiątkową grafiką 18 Mistrzostw Puszczykowa w Windsurfingu.  Po rozdaniu wszyscy uczestnicy spotkali się na kolacji integracyjnej po której przenieśli się na ognisko.

Niedziela była dniem sportów rakietowych. Organizatorzy przeprowadzili dwa turnieje: tenisa ziemnego i tenisa stołowego w dwóch kategoriach.  W tenisie stołowym kategorii OPEN gdzie wystartowało 12 zawodników najlepszy okazał się Jacek Mazurek wygrywając z drugim Marcinem Dziwakiem i trzecim Kacprem Mazurem. W kategorii dziecięcej zwyciężył Kuba Mazurek ogrywając Wojtka Pawlika i Grzesia Janaszka. W tenisie ziemnym rywalizacja toczyła się w parach gdzie najlepsi okazali się Przemek i Leszek Janaszkowie wygrywając z Waldkiem Brzeziańskim grającym w parze z Pawłem Mazurem. Trzecią lokatę zajęli Jacek i Kuba Mazurek.

Zobacz zdjęcia z imprezy w GALERIA

Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe jako organizatorzy dziękują bardzo uczestnikom i kibicom, którzy jak zwykle nie zawiedli. Wielkie podziękowania należą się także sponsorom bez których ta impreza z 18-letnią tradycją nie odbyła by się.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy