17 Windsurfingowe Mistrzostwa

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Windsurfing >> 17 Windsurfingowe Mistrzostwa

Windsurfingowe Mistrzostwa już po raz 17-sty!!!

Kamienica szczęśliwa dla puszczykowskich windsurferów.

Już po raz 17-sty odbyły się Mistrzostwa Puszczykowa w windsurfingu. Pierwszy raz w historii Mistrzostw, impreza odbyła się w Kamienicy nad Jeziorem Kaliszyńskim.

To bardzo czyste jezioro okazało się łaskawe dla wielbicieli deski z żaglem. Udało się rozegrać sześć wyścigów w kategorii męskiej i jeden w kategorii dziecięcej. Przy wietrze dochodzącym w szkwałach do dwudziestu węzłów zawodnicy nie mieli problemu z szybkim przemierzaniem trasy ustawionej przy pomocy WOPR-u z Kamienicy. Mimo zmiennych warunków pogodowych (przelotne opady) udało się rozegrać wszystkie z zaplanowanych biegów. Po bardzo częstych zmianach akcji  rywalizację mężczyzn wygrał  Leszek Janaszek, który wyprzedził drugiego Tomka Hoffmana i trzeciego Przemka Janaszka. W kategorii dziecięcej najlepsza okazała się Gabriella Ossowska, która na wodzie przegoniła  Kubę Standara i Grzesia Janaszka. Zawody windsurfingowe zakończone zostały w sobotę uroczystym wręczeniem nagród, jednak to nie był koniec sportowych zmagań. Organizatorzy przewidzieli wiele sportowych konkurencji dla kibiców, którzy jak co roku dopisali. Tuż po zakończonych zawodach windsurfingowych obyły się zawody na Trick Boardach „ Bitwa na Tricki”. Zawody te zgromadziły blisko 20 uczestników gdzie rywalizowali starsi jak i małe dzieci. Po bardzo emocjonujących pojedynkach zwyciężył Alik Łuczak pokonując drugiego Tomka Michalskiego i trzeciego Kacpra Mazura. Sobota zakończyła się kolacją integracyjną, która przeniosła się na ognisko gdzie czas umilił wokalno - gitarowy występ Australijczyka kanadyjskiego pochodzenia Shea, oraz puszczykowskiego beatboxera Piotrka Szczerbala. W niedzielę rozegrany został finał turnieju w boule, gdzie najlepsza okazała się para Jonasz i Kacper Mazur, pokonując Monikę i Patryka Wapniarskiego oraz Maję Sworowską i Antka Cegłowskiego. Kolejnym turniejem był tenis ziemny, który również zgromadził bardzo wielu zawodników. Po zaciętych pojedynkach pierwsza trójka prezentowała się następująco: 1 miejsce Przemek Janaszek ,Jonasz Mazur 2 miejsce: Leszek Janaszek , Tomek Hoffman 3 miejsce Paweł Mazur, Kacper Mazur. Rozgrywany był również turniej tenisa stołowego jednak ze względu na dużą ilość zgłoszeń zakończona została tylko kategoria dziecięca. Pierwsze miejsce zajął Max Rozwadowski pokonując w finale Kubę Standara i trzecią Gabi Ossowską.

Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe nie kryje zadowolenia ze sportowej postawy Puszczykowian, którzy po raz kolejny pokazali, że aktywne spędzanie czasu jest im bardzo bliskie. Wielkie podziękowania należą się wszystkim zawodnikom startującym zarówno w regatach windsurfingowych jak i w dodatkowych konkurencjach, ale również kibicom bez których nie ma prawdziwej rywalizacji. Organizatorzy podkreślają również, że impreza nie odbyłaby się gdyby nie liczni sponsorzy z Urzędem Miejskim na czele.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy