Wakeboardowe Mistrzostwa Puszczykowa

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> WAKEBOARD >> Wakeboardowe Mistrzostwa Puszczykowa

Wakebordowe szaleństo Puszczykowian!

To zazwyczaj Mistrzostwa Puszczykowa w windsurfingu zamykały letni sezon imprez sportowych. W tym roku było jednak inaczej. Dwa tygodnie po windsurfingowych zmaganiach przyszedł czas na Pierwsze Mistrzostwa w Wakeboardzie, które odbyły się 17 września w Stęszewie nad jeziorem Lipno w Wake City. Ten sport na przestrzeni ostatnich kilku lat zyskał dużą popularność wśród różnych grup wiekowych. W samej Wielkopolsce powstało wiele miejsc, gdzie można trenować i szlifować umiejętności dlatego Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe postanowiło wyjść naprzeciw tym, którzy pokochali ten sport. W końcu zawody to świetna okazja do zaprezentowania umiejętności, zaznania odrobiny rywalizacji i dobrej zabawy!

Dzień przywitał wszystkich piękną pogodą i słońcem. Zawody rozpoczęły się o 10:00 rano, ale już od 8:00 chętni mogli rozpływać się na jednym z wyciągów. W tym czasie inni zawodnicy odbierali pakiety startowe w biurze zawodów, a kibice zajmowali miejsca na plaży i tarasie. Do walki zagrzewała wszystkich energetyczna muzyka. Zainteresowani zawodami przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do udziału zgłosiło się bardzo wielu chętnych nie tylko z Puszczykowa, dlatego konkurencje podzielono na dwie kategorie – ‘Puszczykowo’ oraz ‘open’, gdzie umieszczono przyjaciół miasta niezameldowanych w Puszczykowie. Zawody otworzyła rywalizacja pomiędzy mieszkańcami Puszczykowa. Każdy miał do pokonania dwa przejazdy, w którym zawierały się cztery proste i w tym czasie musiał pokazać swoje najlepsze tricki, które podlegały ocenie sędziów. Pierwsze wystartowały kobiety, kolejni mężczyźni a potem przyszedł czas na najmłodszych uczestników. Po tym wystartowała konkurencja ‘open’ i tutaj również kolejno popłynęły kobiety a następnie mężczyźni i na końcu dzieci. Po tym całość została powtórzona. Tym sposobem każdy miał szanse na poprawę swojego wyniku. Rywalizację uświetnił pokaz Mateusza Wawrzyniaka "Warzywo" jednego z najlepszych zawodników rodzimej sceny wake’a. W tym czasie ogłoszono listy finałowe. Z każdej kategorii sześciu pierwszych uczestników przechodziło do kolejnego etapu. W finale zawodnicy z Puszczykowa rywalizowali również z zawodnikami z kategorii open. Po zakończonych przejazdach zawodnicy mieli chwilę aby przygotować się do ogłoszenia wyników i dekoracji.

Wśród kobiet najlepsza w Puszczykowie była Karolina Płaza a zaraz za nią na podium stanęła Maja Sworowska oraz Klaudyna Janaszek. W kategorii open pierwsze miejsce przypadło w udziale również Karolinie Płaza, drugie Annie Skrzyniarz a trzecie Mai Sworowskiej. Wśród mężczyzn z Puszczykowa pierwsze miejsce wywalczył Rafał Płaza, drugie Antonii Cegłowski a trzecie Jędrzej Stempniak. W klasyfikacji ogólnej mistrzem został Rafał Płaza, zaraz za nim na podium stanął Jakub Sobczyński i Arkadiusz Walicht W kategorii dziecięcej mistrzem Puszczykowa został Borys Konieczny, drugie miejsce zajął Jakub Nowicki a trzecie Antek Janaszek. W kategorii open zwyciężył Piotr Ćwieczkowski, zaraz za nim był Franek Lubiński i Miłosz Rozkres. Przyznano również dodatkową nagrodę, gdzie nagrodzono najliczniejszą zawodniczą rodzinę, którą okazała się rodzina Janaszków oraz rodzina Płazów. Wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe dyplomy i wspaniałe nagrody, których nie byłoby tyle gdyby nie sponsorzy i partnerzy.

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród wszyscy zawodnicy wraz z kibicami bawili się przy muzyce DJ’a Frenchmena. Wydarzenie spotkało się z ogromną aprobatą ze strony uczestników, dlatego już nie możemy doczekać się kolejnej edycji!

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy