Na siatkarskich parkietach

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Siatkówka >> Na siatkarskich parkietach

22 stycznia siatkarska drużyna Puszczykowskiego Towarzystwa Sportowego wzięła udział w XXV Turnieju Siatkówki w Dopiewie.W półfinale spotkała się z drużyną Elektroterm, której uległa 0:2. W drugim półfinale Fajny kolektyw pokonał Miłośników czapek 2:0. W meczu o III miejsce po bardzo zaciętym meczu młodzież z Puszczykowa musiała uznać wyższość bardziej doświadczonego zespołu o sympatycznej nazwie Miłośnicy Czapek 2:1.
W niedzielę 29 stycznia w OSiRu w Buku również spotkały się drużyny siatkarskie. Dziewięć ekip zostało podzielonych na dwie grupy A i B. Nasi siatkarze spotkali się z drużynami  Kolorowe Kredki, G5, Sapor oraz Fajny kolektyw. W pierwszym meczu młody zespół PTS Puszczykowo gładko pokonał ekipę Sapor 2:0.
W ostatnim meczu grupowym nasz zespół spotkał się z drużyną Kolorowych Kredek. Oto jak ten mecz opisano na stronie OSiRu Buk: „... był to pojedynek o awans do półfinałów.  Emocje były ogromne bo obu ekipom umiejętności nie można odmówić. Po drugiej stronie siatki młody zespół z Puszczykowa bardzo niepozorny – spisywał się równie dobrze jak rywale. Ostatecznie królowała młodość, determinacja i ambicja, Puszczykowo wygrało 2:1. Warto wspomnieć, że doświadczona ekipa Kolorowych Kredek w naszym ostatnim Turnieju zajęła II miejsce, tym razem niestety nie udało się awansować do półfinału i obronić vice mistrzostwa.”
Niestety w meczu półfinałowych nasza drużyna uległa zespołowi J&B. W meczu o 3 miejsce spotkały się dwie najmłodsze ekipy turnieju. PTS walczył z drużyną UKS Środa Wlkp. Ostatecznie PTS Puszczykowo wygrało 2:0 i znalazło się na podium.
Natomiast 12 lutego na hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji bój toczyło osiem drużyn. Stawką był Puchar Prezesa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Sportowy Luboń. PTS trafił do grupy A wraz z drużynami o dźwięcznych nazwach Kabanosy, Sąsiedzi oraz Siatkarz Luboń. Po wyjściu z grupy nasza drużyna nie dostała się do finału i ostatecznie zajęła czwarte miejsce.
Dla nas najważniejszy jednak jest fakt, iż puszczykowska siatkówka zaczyna istnieć na innych parkietach i słychać o nas nie tylko w Puszczykowie.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy