Rajd 2010

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Biegi >> Rajd 2010

Ochrona Nadwarciańskiego Boru Sosnowego w Wielkopolskim Parku Narodowym - ścieżka rowerowa to tytuł projektu, którego Beneficjentem jest wielkopolski Park Narodowy a Puszczykowa partnerem w projekcie.

24 października 2010 świętowaliśmy otwarcie nowej ścieżki rowerowej, biegnącej przez Nadwarciański Bór Sosnowy znajdujący się na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Otwarcie ścieżki zostało zapoczątkowane przejazdem rajdu rowerowego

NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA W PUSZCZYKOWIE - to wspólna inwestycja Wielkopolskiego Parku Narodowego i Miasta Puszczykowa. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska. Na ten cel Wielkopolski Park Narodowy i Miasto pozyskali środki unijne, które pokryją 100 % inwestycji. Całkowita wartość projektu wynosi 687 380 PLN.

Nowo powstała ścieżka rowerowa połączy Puszczykowo z Puszczykówkiem. Długa na 1,5 km i szeroka na 2,5 m ścieżka ma przeciwdziałać rozjeżdżaniu duktów leśnych na terenie Nadwarciańskiego Boru Sosnowego. Ścieżka rowerowa i towarzyszące jej elementy zostaną zbudowane całkowicie z materiałów naturalnych. Na trasie będzie miejsce do odpoczynku, staną kosze, tablice edukacyjne informujące co warto zobaczyć w Wielkopolskim Parku Narodowym.

 

Trasa rajdu

tekst i grafika- źródło:www.puszczykowo.pl

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy