Puszczykowo biega (Maraton)

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Biegi >> Puszczykowo biega (Maraton)
Sezon jesiennego biegania w rozkwicie. I tradycyjnie już, w kolejnym Maratonie Poznańskim stanęła w szranki z dystansem spora grupa biegaczy z naszego miasta. Według nieoficjalnych jeszcze wyników tegoroczny, 14 Maraton, ukończyło 19 mieszkańców Puszczykowa.

Na szczególne wyróżnienie zasługują debiutanci: Alek Łuczak, który był najszybszym Puszczykowianinem na tej ponad 42 km trasie i jego brat Adam, który w tej nieformalnej puszczykowskiej konkurencji zajął 2 miejsce. Ten „bruder team” był szybszy od Bartosza Bukowieckiego, który w tej klasyfikacji zajął 3 miejsce. Z Pań, najszybszą Puszczykowianką była Monika Szpak.

Ale w maratonie nie tylko zajęte miejsce i czas zasługują na uznanie. Ukończenie tego biegu to oczywiście oznaka wytrwałości i formy wypracowanej podczas wielotygodniowych treningów. Ale maraton, w odróżnieniu od krótszych biegów, ma swoją specyfikę. Samo ukończenie trasy to złamanie swoich słabości, które fizjologicznie, na tym dystansie się pojawiają. Legendą jest osławiona „ściana” pojawiająca się po ok. 30 km biegu, u większości biegaczy. To moment, kiedy już skurcze i zmęczenie mięśni stają się trudne do zniesienia, często uniemożliwiając ruch do przodu (stąd „ściana”), a napęd daje już tylko siła woli i charakteru (no i może trochę energii ze zjedzonych w trakcie bananów).

Stąd każdy z pozostałych uczestników maratonu, niezależnie od zajętego miejsca, zasługuje na uznanie i wyróżnienie. Zatem pozostali zwycięzcy tego królewskiego dystansu to:  Łukasz Stachowiak, Robert Czuba, Sławomir Nowicki, Maciej Światowy, Dariusz Sitek, Piotr Kuhnert, Marek Gruchot, Magdalena Jackowiak, Tomasz Bukowski, Krzysztof Żak, Daniel Kowalski, Sabina Zielińska, Maciej Schneider, Jarosław Paszkiewicz i Krzysztof Borkowski.

Ufamy, że liczniejsza ekipa stanie na starcie kolejnego maratonu za rok. Trzymamy kciuki za przygotowania.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy