Wycieczki rowerowe PTS-u-2

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Rowery >> Wycieczki rowerowe PTS-u-2

 

2019


2019-02-PTS - 02.06.2019 - 45 km - MAPKA - GALERIA

(start) Czempiń - Sucharzewo - Brodnica (pałac) - Jaszkowo - Krajkowo - Baranowo - Sowiniec - Puszczykowo (meta)

W niedzielę 2 czerwca 13-sto osobowa grupa cyklistów z Puszczykowa wybrała się na drugą wycieczkę rowerową z zaplanowanego na ten rok cyklu wycieczek pod hasłem "Poznajemy dwory i pałace Wielkopolski". Tym razem pojechaliśmy do pałacu w  Brodnicy.

na trasie:

- Pałac w Brodnicy - pałac w Brodnicy został zbudowany w 1890 roku przez Wacława Mańkowskiego.

PTS-ts


2019-01-PTS - 28.04.2019 - 35 km - MAPKA - GALERIA

(start) Puszczykowo - Łęczyca - Szreniawa (pałac) - Rosnowo - Walerianowo - Rosnówko - Trzebaw - Jeziory - Puszczykowo (meta)


W niedzielę 28 kwietnia 8-mio osobowa grupa cyklistów z Puszczykowa wybrała się na pierwszą wycieczkę "pałacową" w 2019 roku. Tym razem pojechaliśmy do Szreniawy.

na trasie:

- Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie - muzeum przedstawia historię rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego z terenu historycznych i współczesnych ziem polskich od czasów prehistorycznych po dzień dzisiejszy, z uwzględnieniem europejskiego kontekstu kulturowego i cywilizacyjnego. Pozwala to zrozumieć, skąd i w jaki sposób powstaje żywność i inne dobra pochodzące z surowców rolniczych i naturalnych.

- Pałac w Szreniawie - pałac wzniesiony w latach 1852-1853 dla Leonharda Bierbauma, który nabył dawne dobra biskupów poznańskich i zlecił zaprojektowanie swojej siedziby architektowi z Berlina K.H. Knobluachowi. Autor projektu nadał budynkowi eklektyczną formę, w której pojawiły się odwołania do innych stylów architektonicznych. Piętrowy pałac wzniesiony na rzucie kwadratu posiadał główne wejście od strony folwarku, a przeciwna elewacja wybiegała na duży, liczący ponad 5 ha powierzchni park.

- Mauzoleum Birbaumów - wieża widokowa w Szreniawie – mauzoleum pierwszych właścicieli majątku w Szreniawie, zbudowane najprawdopodobniej w 1860 roku. Grobowiec zbudowany został w stylu neogotyckim z czerwonej cegły i wstawkami ze sztucznego kamienia, usytuowany na piaszczystym wzgórzu na wysokości 118 m n.p.m. Główną część budowli stanowi wieża o wysokości 22 m, która u dołu ma kształt prostopadłościanu o podstawie kwadratu. Natomiast górna część zbudowana jest na planie ośmioboku. Ufundował ją najprawdopodobniej Leonhard Bierbaum, gdzie w kaplicy grobowej, w części parterowej wieży-mauzoleum, pochował swoją tragicznie zmarłą córkę.

PTS-ts

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy