Rajd puszczyka 2014

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Rowery >> Rajd puszczyka 2014

Rajd Puszczyka 2014

Czyli ściganie zespołów 2 osobowych z przygodami

połączenie pływania kajakiem (ok. 3 km), jazdy na rowerze (ok.15 km) i biegania przełajowego (ok. 7 km). Wszystko na orientację.

Na trasach, w terenie, punkty kontrolne do zaliczenia, zaznaczone na dostarczonych zespołom mapach.

W Rajdzie rywalizują zespoły 2 osobowe, w zespole co najmniej 1 osoba pełnoletnia. Płeć bez znaczenia. Kategoria „Family” premiuje duety: rodzic-młodzież.

Nie tylko siła jest istotna! Rajd premiuje myślenie, orientację w terenie, niekonwencjonalne podejście do pokonania odległości i przeszkód. Połączenie tych elementów i sprawności daje większe szanse.

Kiedy: 28.09.2014 (niedziela), start o 10.00 rano, koniec ok 14.00, wprawnym trasa zajmie ok.4 godz. Prosimy przybyć o 9.30.

Start i zmiany dyscyplin: przystań kajakowa Puszczykowo Niwka

Opłaty i rejestracja: 25 PLN od osoby, wpłaty na konto PTS-u, dane i rejestracja

mail: pts@ptspuszczykowo.pl / tel. 695 623 893

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Co ze sobą zabrać: Partnerkę/ra z rowerem, rower dla siebie (do jazdy głównie po trasach rowerowych w lesie), telefon komórkowy (1 na zespół), strój sportowy i obuwie biegowe (Uwaga! Mogą się ubrudzić), napój energetyczny lub wodę, może się przydać kompas, prowiant (jak ten z ogniska to za mało), coś na komary i kleszcze, dobry humor i wolę walki;

Zapewniamy: Kajaki z kapokami i wiosłami, mapy, rozmieszczone punkty kontrolne w terenie, krzaki i zarośla na ciekawej trasie, opiekę nad pozostawionymi na przystani rzeczami i rowerami, ognisko z poczęstunkiem (kiełbaski, bułki, itp.), garść komarów znad rzek i rozlewisk.

Warto zaznaczyć, że długości tras, jak i trudności terenowe przekraczają możliwości dzieci mniej niż 10 letnich. Trudności powinny być natomiast w zakresie przeciętnie nawet sprawnej osoby w wieku powyżej lat 10.

Chcesz wiedzieć więcej? Poczytaj o Adventure Racing w Internecie.

REGULAMIN Rajdu Puszczyka

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy