Pierwszy Zlot rowerowy

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Rowery >> Pierwszy Zlot rowerowy
Z inicjatywy PTS-u w niedzielę 2 października 2005 r. odbył się pierwszy zlot adresowany do wszystkich rowerzystów w Puszczykowie. Miejscem startu był parking w Osowej Górze, gdzie spotkały się całe rodziny wraz z dziećmi. Zanim wszyscy wyruszyli na wyznaczoną trasę , wcześniej zaproponowano udział w konkursach związanych z rowerem. Jednym z nich była umiejętność przejechania rowerem najkrótszej ósemki lub jazda na najdłuższy czas wyznaczonego odcinka. Zaangażowanie cyklistów było bardzo duże, zabawie i rywalizacji towarzyszyło dużo emocji. W międzyczasie organizatorzy pokrzepili uczestników pyszną gorącą grochówką z wkładką i wyznaczyli trasę przejazdu.

W jesiennej atmosferze droga prowadziła z Osowej Góry do Jez.Kociołek, Jez. Góreckie,Trzebaw, Jez. Jarosławskie i MOSIR Puszczykowo. Cały odcinek był podzielony na kilka punktów integracyjnych. Najdłuższy odpoczynek nastąpił na plaży nad Jez.Jaroslawskim, gdzie znalazło się trzech zwolenników zimnej kąpieli. Stąd cała wycieczka przejechała do MOSIR-u, gdzie rozdano nagrody za udział w konkursach, których fundatorem był Powiat Poznański. Przy ognisku w miłej atmosferze toczyły się rozmowy o dalszych rowerowych planach, wspomagane grzańcem i pieczonymi kiełbaskami.

Organizatorzy dziękują wszystkim rowerzystą za udział i zapraszają już na II ZLOT PUSZCZYKOWSKIEGO ROWEROWEGO KOŁA w przyszłym roku.

J. Łuczak
P. Guziałek
L. Janaszek

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy