25 Mistrzostwa za nami

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Narty/Snowboard >> 25 Mistrzostwa za nami

25 lat integracji „małej społeczności” w Puszczykowie!

Znanych jest wiele sposób na zintegrowanie lokalnej społeczności. Przykład naszego Puszczykowa i organizowanych od 25 lat zawodów amatorskich w narciarstwie i snowboardzie, jest przykładem wręcz książkowym. Bo czy jakakolwiek inna „mała społeczność” potrafi się tak integrować jak miłośnicy sportów zimowych z Naszego Miasta?

W tym roku minęło 25 lat odkąd Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe, działające przy Urzędzie Miasta, zorganizowało pierwsze zawody w narciarstwie alpejskim i snowboardzie dla mieszkańców i przyjaciół Miasta. To powód do dumy i okazja do świętowania dlatego 8-10 marca, ponad 400 osób spotkało się w miejscowości Czarna Góra w Stroniu Śląskim a ponad 200 z nich walczyło o tytuł Mistrza Puszczykowa!

Wspólny weekend rozpoczął bardzo udany koncert poznańskiej grupy Bibobit, która na co dzień w swoim repertuarze ma głównie muzykę jazzową. Na potrzeby imprezy zagrali świetne aranżacje znanych utworów, które porwały wszystkich do wspólnego tańca i śpiewania.

Mimo gorącej atmosfery od samego początku, to sobota tradycyjnie przyniosła największe emocje, ponieważ od 10:00 na stoku rozpoczęła się rywalizacja w dwóch kategoriach zjazdowych – narciarstwie i snowboardzie. Mimo trudnych warunków pogodowych, zawodnicy dali z siebie wszystko! Liczba uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, dlatego zawody odbywały się wyjątkowo na dwóch slalomach jednocześnie! Dzień pełen wrażeń został podsumowany podczas kolacji, po której odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Była to również najlepsza okazja do podsumowania 25 lat organizacji Mistrzostw Puszczykowa. Pan Burmistrz Andrzej Balcerek oraz obecni Radni podziękowali organizatorom za wieloletnie zaangażowanie i życzyli kolejnych lat sukcesów. Nie obyło się również bez wspomnień i anegdot. „Mniej więcej 25 lat temu, w dyskotece na terenie MOSIRu, której młodzież z pewnością nie pamięta, główni inicjatorzy, rozmyślali o organizacji puszczykowskich zawodów” mówił Tomasz Hoffmann – zawodnik, który nie opuścił żadnych zawodów i wystartował w nich aż 25 razy!. „Nikt wtedy nie myślał, że 25 lat później spotkamy się, aby kolejny raz rywalizować i bawić się razem”. Już od pierwszej edycji Janusz Szafarkiewicz starał się, aby impreza ta odbywała się na najwyższym poziomie. Wspólnie z Juliuszem Łuczakiem, Lechosławem Janaszkiem i Wojtkiem Majchrzakiem przez wiele lat kontynuowali tę tradycję. Z roku na rok, coraz więcej osób było zaangażowanych w tworzenie tego wydarzenia. Trzech synów Leszka- Jakub, Michał i Przemek Janaszek dokładają wszelkich starań do jej organizacji. Od kilku lat wspiera ich również lokalna aktywistka Maja Sworowska oraz grono zaangażowanej młodzieży i przyjaciół Puszczykowa.

„Wyniki są ważne, ale najważniejsza jest atmosfera jaką tworzycie!” – mówił do uczestników Jakub Janaszek, który wraz z Mają Sworowską prezentował zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Najpierw wręczono nagrody narciarzom. Najbardziej na tą część zawodów czekają zawsze najmłodsi uczestnicy i to od nich zaczęto dekoracje. Wśród dziewczynek z kategorii urodzonych do 2006 roku,  pierwsze miejsce zdobyła Dorota Czyż, druga Kaja Piechocka a trzecia Hanna Nowakowska. Wśród chłopców w kategorii do 9 lat, pierwszy był Jakub Bartosz Burzyński, drugi Bartosz Jakub Burzyński a trzeci Antonii Janaszek. W kategorii chłopców urodzenych między 2009 a 2006 rokiem, pierwsze miejsce na podium przypadło Konstantemu Malanowskiemu, drugie Tedeuszowi Janaszkowi a trzecie Ksaweremu Malanowskiemu.

W kategorii kobiet urodzonych w latach 2005-1995 najlepszy czas osiągnęła Zuzanna Kupińska, druga była Maria Rychlewska a trzecia Aleksandra Konieczna. Wśród kobiet z roczników 1994- 1975 pierwsze miejsce zdobyła Klaudyna Janaszek, drugie Maria Kupińska a trzecia na podium stanęła Dominika Czyż. W kategorii IX kobiet, najlepszy czas osiągnęła Anna Sokolnicka-Elzanowska. Za nią uplasowały się kolejno Hanna Kupińska i Magdalena Jassem.

W kategorii mężczyzn urodzonych w latach 2005-1992 pierwszy na podium stanął Aleksander Łuczak. Drugie miejsce wywalczył Tytus Ostoja, natomiast trzecie Filip Dydowicz.  W kategorii mężczyzn urodzonych w latach 1991-1975, pierwsze miejsce zdobył Antonii Kupiński, drugi był Mateusz Majchrzak a trzeci Michał Janaszek. W kategorii mężczyzn urodzonych w latach 1974-1963 najszybszy na nartach okazał się Olech Ostoja, drugi był Tomasz Hoffmann, a trzeci Juliusz Łuczak. Wśród kategorii najstarszych mężczyzn pierwszy był Janusz Zajączkowski, drugi Leszek Janaszek a trzeci Wojtek Palmowski.

W kategorii open wśród kobiet zwyciężyła Klaudyna Janaszek ,a wśród mężczyzn najszybszy spośród wszystkich zawodników był Aleksander Łuczak.

Na snowboardzie najszybszą kobietą z Puszczykowa okazała się Karolina Płaza, a za nią

kolejno Maja Sworowska i Klaudyna Janaszek. Wśród mężczyzn najszybszy zjazd na desce

wykonał Rafał Płaza, drugi był Tomasz Elzanowski a trzeci Janusz Zajączkowski.

Jak co roku imprezę wspiera liczna grupa partnerów i sponsorów, dzięki którym organizatorzy mogą zapewnić uczestnikom niesamowite wrażenia!

WYNIKI kategorie IV-X

WYNIKI Snowboard i kategorie I-III

Marta Cegłowska  Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe

606 837 425 ceglowskamartamaria@gmail.com

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy