23 Mistrzostwa już za nami.

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Narty/Snowboard >> 23 Mistrzostwa już za nami.

Liczba 23 przez wielu uważana jest za magiczną. Przeglądając Internet czy analizując dostępną literaturę, napotkać można wiele interesujących teorii na temat. Dla części mieszkańców Puszczykowa w tym roku liczba ta okazała się być naprawdę szczęśliwa, ponieważ oznaczała ona dwudzieste trzecie spotkanie miłośników białego szaleństwa w Karpaczu!


23 Mistrzostwa Puszczykowa w Narciarstwie i Snowboardzie odbyły się w tym roku w drugi weekend marca. Przez całe piątkowe popołudnie oraz wieczór do Hotelu Mercure Karpacz Resort, zjeżdżali się uczestnicy imprezy. Co ciekawe byli to nie tylko mieszkańcy Puszczykowa, ale również przyjaciele miasta, którzy są z nim związani lub słyszeli o wydarzeniu od znajomych. Bardzo nas cieszy, tak duże zainteresowanie imprezą. Skoro mieszkańcy zapraszają na wydarzenie znajomych i polecają im ten wyjazd, to jest to dla nas sygnał, że to co robimy ma sens i  jest potrzebne – mówi jeden z organizatorów Jakub Janaszek. Po zameldowaniu w pokojach i rozpakowaniu się, przyszedł czas na wspólne biesiadowanie przy ognisku. Góry, trzaskający ogień, gwarne rozmowy, przyśpiewki i odrobina grzanego wina sprawiły, że był to naprawdę udany wieczór.

Zawody to jeden z najważniejszych punktów programu, dlatego w sobotę wszyscy uczestnicy budzili się z nadzieją na dobre warunki pogodowe. Na szczęście mimo różnych prognoz
i przepowiedni aura była wprost idealna do zjazdów. Śnieg na stoku czekał cierpliwie na pojawienie się pierwszych zawodników na starcie. Tradycyjnie narciarze i snowboardziści mieli do wykonania dwa zjazdy slalomem.  Rywalizację rozpoczęły dzieci. Najmłodszy uczestnik zawodów miał jedyne cztery lata. Następnie swoich sił próbowali narciarze, których w tym roku było naprawdę sporo. Kibice na mecie wspierali zawodników okrzykami, oklaskami i wiwatami, jednak przebywanie cały dzień na śniegu wychładza i z tego powodu organizatorzy zaplanowali niespodziankę dla zawodników i kibiców. Trenerki i miłośniczki sportu z Puszczykowa, Maja Sworowska i Barbara Nowacka, przygotowały prosty układ taneczny, którego nauczyły grupę. Widok roztańczonej i uśmiechniętej ekipy był niezapomniany. Po porządnej rozgrzewce przyszedł czas na kategorię snowboard, która zamykała zawody. Pozostało tylko czekać na wyniki i przygotować się do wieczornej imprezy.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, jak co roku, odbyło się podczas wspólnej kolacji. Wyniki są ważne, ale najważniejsza jest dla nas atmosfera, jaką tworzycie! – mówił do uczestników Michał Janaszek, który prezentował zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Najpierw wręczono nagrody narciarzom. I tak w kategorii dziewcząt do 17 roku życia pierwsza na podium stanęła Maria Rychlewska. Drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Libera, natomiast trzecie Ewa Pawlik. Chłopcy wystartowali w zawodach liczniej, dlatego zostali podzieleni na dwie kategorie. W kategorii chłopcy do 10 roku życia pierwsze miejsce zdobył Tadeusz Janaszek, drugi był Franek Zawartowski a trzeci Konstanty Malanowski. W kategorii chłopcy z rocznika 2006-2000 najlepszy czas osiągnął Jan Potocki, drugi był Wiktor Pawlik a trzeci Wiktor Wołuń. Wśród kobiet z roczników 1998 – 1977 pierwsze miejsce zdobyła Klaudyna Janaszek, drugie Agata Matla a trzecia na podium stanęła Maja Sworowska. W damskiej kategorii wśród roczników 1976 i starsze, najlepszy czas osiągnęła Izabela Cegłowska. Za nią uplasowały się kolejno Magdalena Jassem i Marzena Palmowska. Wśród mężczyzn z rocznika 1993 – 1993 najszybszy na nartach okazał się Tomasz Michalski, drugi był Jakub Matla, a trzeci Tytus Ostoja. Wśród rocznika 1992-1975 pierwszy był Piotr Zawartowski, drugi Jakub Janaszek a trzeci Michał Janaszek. Liderem rocznika 1972-1963 został Aleksander Ostoja a za nim Krzysztof Jassem i Tomasz Hoffman. Wśród mężczyzn z rocznika 1962 i starszych pierwsze miejsce wywalczył Leszek Janaszek, drugie Wojtek Palmowski a trzecie Artur Repetski.

W kategorii open wśród kobiet zwyciężyła Klaudyna Janaszek, a  wśród mężczyzn najszybszy spośród wszystkich zawodników był Piotr Zawartowski.

Na snowboardzie najszybszą kobietą z Puszczykowa okazała się Maja Sworowska, a za nią kolejno Klaudyna Janaszek i Marta Sworowska. Wśród mężczyzn najszybszy zjazd na desce wykonał Rafał Płaza, drugi był Adam Halicki a trzeci Michał Szulc.

Tradycyjnie już wręczono również nagrody dla zawodników ścigających się na nartach biegowych. Wśród kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Joanna Potocka, drugie Dorota Libera a trzecie Ewa Majchrzak. Wśród Panów najlepszy okazał się Wojciech Majchrzak.

Specjalne nagrody wręczyło również wszystkim nagrodzonym Miasto Puszczykowo. Puszczykowski Klub Olimpijczyka wybrał miss i mistera gracji, którymi zostali Izabela Cegłowska i Kajetan Konieczny.

Kiedy już wszystkie wyniki zostały ogłoszone, nadszedł czas zabawy, która trwała do białego rana. W niedzielnym programie już po raz drugi wpisano punkt związany z morsowaniem w wodospadzie „Podgórnej” w Przesiece. Inicjatorem tej aktywności jest Pan Mikołaj Sworowski, założyciel grupy Puszczykowo Morsuje. Amatorzy zimowych kąpieli wraz ze sporą grupą kibiców wybrali się nad wodospad, gdzie po wspólnej rozgrzewce puszczykowskie morsy wykąpały się w wodzie o temperaturze 2 stopni Celsjusza. Następnie wszyscy wspólnie posilili się tradycyjną grochówką i ogrzali ciepłą herbatą. Było to doskonałe zakończenie weekendu, okazja do podsumowania i spędzenia ze sobą jeszcze więcej czasu.

Partnerzy i sponsorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania. W tym roku imprezę wsparły następujące firmy:

Kolejne Mistrzostwa Puszczykowa już za rok, a teraz czas zacząć przygotowania do sezonu letniego.

PTS  Marta Sworowska

WYNIKI w KATEGORIACH

WYNIKI OPEN

GALERIA


Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy