22 Zimowe Mistrzostwa

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Narty/Snowboard >> 22 Zimowe Mistrzostwa

Już po raz 22 Puszczykowowianie oraz osoby zaprzyjaźnione z naszym  Miastem spotkali się w górskim miasteczku Karpacz, na Mistrzostwach Puszczykowa w narciarstwie, alpejskim biegowym i snowboardzie. Łącznie do Karpacza przybyło ponad sto sześćdziesiąt osób w tym stu startujących. Pogoda dopisała fantastycznie a  błękitne niebo i promienie słońca ogrzewające twarze wprawiały wszystkich w cudowny nastrój. Uczestnicy po pobraniu numerów startowych z biura zawodów spotkali się w piątkowy wieczór na imprezie otwierającej mistrzostwa. Wczesnym porankiem w sobotę, po pożywnym śniadaniu zawodnicy oraz kibice ruszyli na Kopę, gdzie na stoku EURO czekała trasa slalomu giganta. Zawody rozgrywane były w 8 kategoriach narciarskich, dwóch snowboardowych i kategorii narciarstwa biegowego. W przerwie pomiędzy zjazdami wszyscy uczestnicy mieli okazje wspólnie rozgrzać się układem tanecznym, który  zgromadził całą grupę na mecie slalomu. Po zakończeniu zjazdów  w hotelu Mercure odbyło się uroczyste wręczenie nagród, któremu towarzyszył występ zespołu instrumentalnego, a całość uświetniła obecność Burmistrza Puszczykowa Andrzeja Balcerka oraz Burmistrza Karpacza Radosława Jęcka.  Najszybszą narciarką Puszczykowa w kategorii open okazała się Klaudyna Janaszek, a narciarzem Mateusz Majchrzak. W konkurencji snowboardowej wygrali Maja Sworowska oraz Rafał Płaza, a w biegówkach Ewa i Wojtek Majchrzakowie.  Następnie rozbawieni uczestnicy przenieśli się do hotelowego "piekiełka", gdzie bawili się do białego rana.

Wyniki w kategoriach:

Snowboard kobiet:

1.Maja Sworowska
2.Klaudyna Janaszek
3.Basia Hoffmann

Snowboard mężczyzn:

1.Rafał Płaza
2.Adam Halicki
3.Mikołaj Sworowski

Kategoria Chłopcy ur. po 2004

1.Tadziu Janaszek
2.Grzesiu Janaszek

3.Franek Zawartowski

Kategoria: Dziewczyny powyżej 15 lat

1.Maria Rychlewska
2.Zuzanna Libera

3.Wiktoria Pomes

Kategoria: Chłopaki ur. 1993-2000

1.Tytus Ostoja
2.Kajetan Konieczny

3.Jędrzej Stempniak

Kategoria Chłopaki 1992-1971

1.Mateusz Majchrzak
2.Patryk Repetski
3.Jakub Janaszek

Kategoria: Dziewczyny 1991-1970

1.Klaudyna Janaszek
2.Karolina Gucka
3.Karolina Maryniak-Zawartowska

Kategoria: Mężczyźni 1970-1960

1.Olech Ostoja
2.Tomasz Hoffmann
3.Mikołaj Sworowski

Kategoria: Kobiety ur. przed 1969...

1.Iza Cegłowska
2.Dorota Płaza
3.Joanna Gucka

Kategoria: Mężczyzni ur. przed 1959

1.Lechosław Janaszek
2.Wojciech Palmowski
3.Janusz Szafarkiewicz

Kategoria narciarstwa biegowego : Wojciech i Ewa Majchrzakowie


Podczas niedzielnych pożegnań, słychać było "do zobaczenia za rok!" a to chyba znak, że organizatorzy z Puszczykowskiego Towarzystwa Sportowego, zawodnicy, kibice oraz sponsorzy spisali się na medal.  Część osób wyruszyła do domów, część na stoki. Nie zabrakło też grupy Morsów z Puszczykowa, która udała się nad wodospad Przesieka gdzie przy dopingu kibiców wskoczyła do wody jakby miała 20 stopni ;)

GALERIA

Pełne wyniki:

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy