21 Zimowe Mistrzostwa

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Narty/Snowboard >> 21 Zimowe Mistrzostwa

21 Mistrzostwa Puszczykowa już za nami.

Już po raz 21 miłośnicy sportów zimowych z Puszczykowa oraz osoby zaprzyjaźnione z miastem uczestniczyły w Mistrzostwach Puszczykowa w narciarstwie alpejskim, biegowym i snowboardzie, które odbyły się 6-8 lutego w Karpaczu. Frekwencja dopisała i w całej imprezie wzięło udział blisko 150 uczestników z burmistrzem Miasta Puszczykowa Andrzejem Balcerkiem na czele. Po raz pierwszy na Mistrzostwach pojawiła się silna grupa z Klubu Olimpijczyka, która gorącym dopingiem zagrzewała zawodników do boju.
Piątek był dniem przyjazdu oraz potwierdzaniem udziału w zawodach w trzech kategoriach: narciarstwa zjazdowego,  biegowego i snowboardu. Biuro zawodów przez ponad godzinę wydawało numery startowe, pamiątkowe koszulki oraz udzielało najważniejszych informacji startującym, których było blisko 90 osób. Po sprawach organizacyjno-porządkowych wszyscy uczestnicy spotkali się w Country Clubie na imprezie integracyjnej, gdzie śpiewy i tańce trwały do późnych godzin nocnych.
W sobotę najszybciej na trasę ruszyli biegacze narciarscy. Urokliwa trasa w górnym Karpaczu zgromadziła kilkunastu wielbicieli biegówek, a piękna, słoneczna pogoda pozwoliła sprawnie przeprowadzić zawody.
Wyniki narciarstwa biegowego:

Mężczyźni:

1.Michał Rogalski
2.Wojciech Majchrzak
3.Piotr Bekas

Kobiety:

1.Małgorzata Bekas
2.Ewa Majchrzak
3.Jagna

Równolegle do kończących się konkurencji biegowych  na stoku Euro ruszały zmagania na trasie slalomu giganta. Bardzo dobra pogoda i świetne warunki śniegowe pozwoliły na ustawienie tyczek na całej długości stoku. O wyniku decydowała suma dwóch przejazdów, więc do samego końca nie było pewności co do zdobytego miejsca. Zjazdy w ośmiu kategoriach narciarskich i dwóch snowboardowych trwały przez kilka godzin. Dla kibiców i zawodników na mecie slalomu ustawiony był namiot, gdzie można się było napić ciepłej herbaty i odpocząć na przygotowanych siedziskach. Najszybszym zawodnikiem w Puszczykowie okazał się Mateusz Majchrzak, który nie dał szans rywalom, osiągając najlepszy czas w obu przejazdach. Wśród kobiet najszybszą narciarką została Klaudyna Janaszek.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

KAT.I chłopcy ur. po 2002

1.Jakub Standar
2.Tadziu Janaszek
3.Grzesiu Janaszek

KAT. II dziewczynki ur. po 2000

1.Zuza Standar
2.Martyna Michalak

KAT. III chłopcy 1993-2001

1.Tytus Ostoja
2.Kajetan Konieczny
3.Jonasz Mazur

KAT. IV chłopaki 1992-1971

1.Mateusz Majchrzak
2.Michał Janaszek
3.Kuba Janaszek

KAT. V mężczyźni 1960-1970

1.Olech Ostoja
2.Michał Dydowicz
3.Tomek Hoffmann

KAT.VI dziewczyny 1990-1970

1.Klaudyna Janaszek
2.Karolina Zawartowska
3.Ilona Standar

KAT.VII Panie 1969 - …..

1.Iza Cegłowska
2.Dorota Dydowicz
3.Małgorzata Bekas

KAT. VIII Panowie 1959 - …..

1.Leszek Janaszek
2.Wojtek Palmowski
3.Piotr Bekas

Snowboard kobiet:

1.Maja Sworowska
2.Klaudyna Janaszek
3.Basia Hoffmann

Snowboard mężczyzn:

1.Rafał Płaza
2.Michał Rogalski
3.Adam Halick

WYNIKI z czasami

WYNIKI -OPEN

GALERIA

Po zawodach wszyscy spotkali się na wspólnej kolacji w hotelu Mercure, gdzie zakwaterowana była większość grupy. Uroczyste ogłoszenie wyników, połączone z rozdaniem nagród i medali uświetniła obecność władz Miasta Puszczykowa -Burmistrza Andrzeja Balcerka z małżonką oraz sekretarza miasta Macieja Detlaffa z rodziną. Po przywitaniu wszystkich przez Prezesa PTS-u Wojciecha Majchrzaka nastąpiło wręczanie medali w poszczególnych kategoriach. Rozbawieni i udekorowani uczestnicy przenieśli się do hotelowego „piekiełka”, gdzie zabawa trwała do białego rana.

Organizatorzy z Puszczykowskiego Towarzystwa Sportowego nie kryją zadowolenia z wysokiej frekwencji i pojawienia się nowych twarzy, na tej największej wyjazdowej imprezie sportowej naszego miasta. Osobne podziękowania kierują do licznych sponsorów oraz osób, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia Mistrzostw.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy