18 Mistrzostwa

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Narty/Snowboard >> 18 Mistrzostwa

Już po raz 18-sty Puszczykowianie ścigali się na  Mistrzostwach Puszczykowa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie,  organizowanych przez Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe, które odbyły się 27-29.01.2012 w Szklarskiej Porębie.
Po raz pierwszy w historii Mistrzostw zawody połączone były z zawodami narciarstwa biegowego na Polanie Jakuszyckiej.

Wyniki w kategoriach

Wyniki OPEN

Wyniki biegówek

GALERIA


Po dwuletniej przerwie Mistrzostwa wróciły z Czeskiego Trutnova do Polski - Szklarskiej Poręby. Tradycyjnie w piątek wieczorem otwarte było biuro zawodów gdzie zawodnicy mogli dowiedzieć się o szczegółowym programie zawodów, odebrać numery startowe i pamiątkowe koszulki.

Już w sobotę wcześnie rano zawodnicy z Puszczykowa startujący w konkurencjach biegowych przejeżdżali specjalnie wynajętym autokarem na Polanę Jakuszycką gdzie o 9.00 zaplanowany był start biegu stylem dowolnym na dystansie 9 km. Konkurencja ta zgromadziła kilkunastu wielbicieli i wielbicielek biegówek. Dla niektórych był to debiut ale wszyscy startujący szczęśliwie ukończyli wyścig. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Bogumiła Krzyżanek wyprzedzając Agatę Olzacką i Ewę Majchrzak. Wśród panów triumfował Michał Rogalski przed Rafałem Płazą i Tomkiem Michalskim. Po biegówkach o 11.30 na trasie FIS-owskiej SkiAreny Szrenica rozpoczęły się konkurencje zjazdowe. Puszczykowianie rywalizowali w 8 kategoriach narciarskich i dwóch snowboardowych.
Pierwszy raz w historii Mistrzostw o zwycięstwie nie decydowała suma dwóch czasów ale lepszy przejazd co dodawało emocji każdemu zjazdowi i do ostatniej chwili nic nie było pewne.

W kategorii najmłodszych chłopców pierwsze miejsce zajął Jakub Woltman wyprzedzając Tytusa Ostoję i swojego brata Maksymiliana Woltmana. W dziewczynkach zwyciężyła Karolina Płaza przed Zofią Grohmann. Kolejną kategorią byli chłopaki  roczników 1993-1998 gdzie triumfował Tomek Michalski przed Maksymem Chocieszyńskim i trzecim Jonaszem Mazurem. Kategorię IV stanowiły dziewczęta roczników 1997-1989. Tutaj najlepszy czas uzyskała Maja Sworowska wyprzedzając Patrycję Chocieszyńską i Basię Hoffmann. Kolejną szeroką grupę otwierali chłopaki roczników 1971-1992. Tutaj najlepiej spisał się Jakub Janaszek wyprzedzając Mateusza Majchrzaka i swojego brata Michał Janaszka. Czas Kuby okazał się również najlepszym czasem w kategorii OPEN. Następną kategorią byli panowie urodzeni w latach 1960-1970. Zwycięstwo w tej grupie przypadło Olechowi Ostoja, który prześcignął Julka Łuczaka i Tomka Hoffmanna. Ostatnią grupą kobiet były dziewczyny urodzone przed 1988 rokiem. Najszybsza w tej kategorii okazała się Klaudyna Janaszek uzyskując również najlepszy czas w kategorii OPEN przed Kasią Nowak i Izą Cegłowską. Zawody narciarzy zamykała kategoria panów urodzonych po 1959 roku. W najkrótszym czasie do mety dotarł Leszek Janaszek nie dając szans  drugiemu Jerzemu Ostoja i trzeciemu Pawłowi Ratajczakowi. Po nartach przyszedł czas na snowboard gdzie wśród dziewczyn królowała Maja Sworowska wyprzedzając Karolinę Płazę i Basię Hoffmann. W grupie chłopaków rywali zdeklasował Rafał Płaza,  który wyprzedził Michała Rogalskiego i Antka Cegłowskiego.
Puszczykowianie startowali całymi rodzinami gdzie najmłodszy uczestnik zawodów Przemek Bukowiecki ma 5 lat, a najstarszy Jerzy Ostoja 72 lata.
Warto również dodać, że poza konkurencją startował Aleksander Łuczak, mieszkaniec Puszczykowa z licencją zawodniczą reprezentujący na co dzień grupę Mitan Ski z Zakopanego, który uzyskał najszybszy czas trasy.
Po zawodach w sobotę wieczór wszyscy uczestnicy Mistrzostw spotkali się na wspólnej kolacji poprzedzającej uroczyste rozdanie nagród. Imprezę uświetniła obecność władz naszego miasta Burmistrzów Andrzeja Balcerka i Władysława Ślisińskiego, którzy honorowali zwycięzców. Na imprezie pojawił się również Burmistrz Szklarskiej Poręby, który podkreślił partnerstwo naszych miast i wręczył upominki najmłodszemu zawodnikowi oraz rodzinom, które liczą co najmniej cztery osoby.
Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę, gdzie przy muzyce dj’a puszczykowianie bawili się całą noc.
Organizatorzy nie kryją zadowolenia z przebiegu imprezy i fantastycznej atmosfery jaka panowała wśród wszystkich uczestników zawodów. Podkreślić należy, że impreza nie odbyłaby się gdyby nie liczni sponsorzy, którzy od lat wspierają inicjatywę Puszczykowskiego Towarzystwa Sportowego i wspierają sportowe działania stowarzyszenia, którym niezmiernie dziękujemy. Wielkie podziękowania należą się również Urzędowi Miasta Puszczykowa, który dzięki przyznanej dotacji umożliwił zrealizowanie 18-stej edycji Mistrzostw.

Wyniki OPEN

Wyniki biegówek

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy