II Mistrzostwa Wielkopolski

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Golf >> II Mistrzostwa Wielkopolski
II OTWARTE MISTRZOSTWA WLKP W GOLFIE
Pod patronatem Marszałka Województwa Wlkp.

W dniu 4.09.2005 odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Stefana Mikołajczaka organizowane przez Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe a dokładnie przez sekcje golfa czyli Panoramę Golf Club.

Na starcie stanęło około 70 zawodniczek i zawodników w wieku od 9 do 68 lat . Na doskonale przygotowanym (pełnowymiarowym) polu golfowym Amber Baltic w Kołczewie k/Międzyzdrojów, przy bezwietrznej, słonecznej pogodzie można się było spodziewać bardzo dobrych wyników. Tak też się stało. Mistrzem województwa Wielkopolskiego został przedstawiciel Panorama GC Michał Kasprowicz uzyskując rewelacyjny wynik 70 uderzeń t.j. dwa uderzenia mniej niż wynosi par pola. Drugim w tej kategorii był reprezentant Polski juniorów, również członek Panorama GC Jakub Paech wynikiem 77 uderzeń, na trzecim miejsce uplasował się przedstawiciel aktualnego Drużynowego Mistrza Polski - Binowo Park GC Paweł Grzelak.

Kategorię kobiet wygrała poznanianka Martyna Mierzwa wynikiem 87 uderzeń przed Anną Zimniak i Martą Szynal. W kategorii junior młodszy I miejsce zajął Jonasz Barełkowski. W kategorii juniorów wygrał, wspomniany już  Kuba Paech.

W pomocniczej kategorii netto I miejsce zajął Piotr Barełkowski przed swoim synem Jonaszem, III miejsce w tej kategorii zajął Andrzej Łęcki.

W pięknej nadmorskiej scenerii rywalizacja pomiędzy graczami była bardzo zacięta i wyrównana. Świadczy o tym fakt, że wielu uczestników poprawiło swoje aktualne handicapy i dokonało kolejnego kroku w poznawaniu tej wspaniałej dyscypliny sportu.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy