Spływ Dobrzyca 2006

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Kajaki (spływy) >> Spływ Dobrzyca 2006
zobacz zdjęcia z Dobrzycy

Tegoroczny spływ kajakowy dla załóg mieszanych zaplanowaliśmy w dniach 20-23 lipca w kolorze pistacjowym.

Naszą stałą bazą wypadową było Głowaczewo z ośrodkiem „Nad Piławą”.
Głowaczewo to stara wioska, w której po walkach w 1945 roku przetrwało tylko jedno gospodarstwo i niepozorny neoromański kościół z poł. XIXw. Pensjonat „Nad Piławą” – to prawdziwa perła na tle słabo rozwiniętej bazy turystycznej nad polskimi rzekami. To atrakcyjny obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy położony na 10ha, którego granicą jest rzeka Piława.
Zastaliśmy tu wygodne miejsca noclegowe z łazienkami, pole biwakowe, stanowiska do palenia ognisk i grillowania. Po całodziennej kajakowej wędrówce czekał nas znakomity relaks w basenie połączony z pływaniem synchronicznym. Dla niestrudzonych i spragnionych rywalizacji do dyspozycji pozostawały korty tenisowe.

Spływ kajakowy rozpoczęliśmy w miejscowości Golce .Dobrzyca jest prawym dopływem Piławy o długości 60 km i wypływa z jeziora Machliny Duże.
To atrakcyjny szlak wodny przecinający wielką Puszczę Pojezierza Wałeckiego. Rzeka płynie z dala od ludzkich siedzib ,wpółdzika ,czysta odsłania piękno śródleśnych i wodnych zarośli.
Niski stan wody sprawiał niektórym załogom małe niespodzianki.. Częste napłynięcia na przeszkody i mielizny wymagały dużej aktywności i czujności. Woda szorowała po dnie , a my napływaliśmy na urocze piaszczyste wysepki. Było to świetną okazją do towarzyskich spotkań i brodzenia w wodzie.

Następny dzień okazał się dużo łatwiejszy, a to dzięki nocnym ulewom, które podniosły poziom rzeki. Pozwoliło nam to na bezstresowe podziwianie zmieniających się ,bujnych wodnych korytarzy.

Wszystkie załogi dopłynęły do wyznaczonego celu bez przygód i otrzymały CERTYFIKATY ukończenia wyprawy DOBRZYCA 2006.
Tylko jeden kajak był zagrożony stopniowym zatapianiem w wyniku uszkodzenia. Natychmiastowa interwencja uchroniła załogę od przekwalifikowania na żółtą łódz podwodną.

O wymarzonej pogodzie nie wspomnę... ciepłe wieczory upływały przy kolacji, winie, śpiewie i nocnych kąpielach.
Na szczególną uwagę zasługują dwie rywalizujące ze sobą gitary ,które stworzyły wyjątkową muzyczną atmosferę.

Z kajakowym pozdrowieniem.
Piotr Guziałek

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy