Kajaki (spływy)

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Kajaki (spływy)

Moderator grupy:

Piotr Guziałek tel. 501 078 728  mail: bzw_spływy_komandor@o2.pl

Najnowsze wydarzenia:Poprzednie wydarzenia:

 

Rok  2014 to  dla  Bractwa Złamanego Wiosła dwa spływy kajakowe  w kolorze  czerwonym po rzekach Pomorza :Radwi i Parsęcie oraz Słupi.

 

Tradycyjnie już po raz dwudziesty w pierwszy  dzień  wakacji  letnich zebrali się  panowie ze  swoimi pociechami   by  wspólnie przemierzyć ponad 100 km  szlaku kajakowego po dwóch  rzekach  - Radwi i Parsęcie.    Spływ na   miarę  dzikich rzek , lecz dostępnych  dla kajakarzy o średnim zaawansowaniu technicznym, był dla  nas  wspaniałym przeżyciem. Kontakt z piękną przyrodą Pomorza na południe  od  Koszalina, a szczególnie  biwaki w dzikich miejscach , na  łąkach i  w lasach, dostarczyły  wielu  niezapomnianych  wrażeń. Trudy spływu odczuliśmy  wszyscy , stąd prawie  dwudniowy rekonesans w  Sianożętach  koło Kołobrzegu pozwalający odpocząć  i  powspominać najciekawsze odcinki rzek.

W połowie lipca zatwardziałe pary kajakarskie postanowiły przepłynąć  szlak kajakowy  górnej Słupi . Zakwaterowanie w malowniczo położonym miejscu w Chacie Baryły na Kaszubach z bardzo miłą i serdeczną obsługą. Odcinek Słupi od Gowidlina do Gołębiej  Góry, podzielony na trzy etapy, dostarczył  wszystkim załogom trochę sportowych emocji. Do pokonania  mieliśmy  słynną  „rynnę sulęczyńską” i  kilka wspaniałych bystrzy, progów oraz wiele   powalonych  drzew grodzących nurt  rzeki . Rzeka  Słupia  na  tym odcinku jest bardzo wymagająca i  dała  się  we  znaki nawet najbardziej  doświadczonym kajakarzom. Na trasie  spływu zwiedziliśmy najstarszą czynną elektrownię wodną w Europie  , gdzie  do  dziś  świeci  się  żarówka z  włóknem węglowym. Ten obiekt to  elektrownia „Struga” .

W planach są juz  kolejne  spływy BZW na 2015 rok  -  znane  są już propozycje  rzek i  ośrodków zakwaterowań.

Szukajcie informacji  o  XXI Spływie Bractwa Złamanego Wiosła na  stronach PTS w lutym przyszłego roku.

 

 

 

Komandor BZW

Piotr   Guziałek


Czytaj więcej...


2013-07

W lipcu 2013 roku Bractwo Złamanego Wiosła , tym razem "parami" , płynęło rzeką Brdą i Wielkim Kanałem Brdy. Z bazy Fojutowo znajdującej się na skrzyżowaniu "cieków wodnych" , tj. Wielkiego kanału Brdy i Czerskiej Strugi , przepłynęliśmy na trzy malownicze odcinki. Pogoda i humory dopisały w tym roku znakomicie.

2012-09

3 września do puszczykowskiej przystani wpłynęli uczestnicy I metropolitalnego spływu kajakowego. Komandor spływu, mistrzyni olimpijska, Izabela Dylewska, była pełna podziwu dla sił i kondycji kajakarzy - amatorów. 120 uczestników spływu, w tym prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego oraz burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego, powitali burmistrz Puszczykowa Andrzej Balcerek, zastępca burmistrza Władysław Ślisiński, Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Czyż i sekretarz miasta Maciej Dettlaff.

Był to pierwszy zorganizowany, tak liczny spływ, który zawitał do puszczykowskiej mariny. Na strudzonych sportowców czekał ciepły posiłek, ognisko, konkurs sprawnościowy na ergometrach dostarczonych przez Poznańskie Towarzystwo Wioślarzy Tryton. Na powitanie uczestników spływu przybyli mieszkańcy naszego miasta, dla których zorganizowany był posiłek serwowany przez restaurację Lokomotywa.

Mamy nadzieję, że do naszej, malowniczo położonej puszczykowskiej przystani jak najczęściej przypływać będą miłośnicy turystyki wodnej. W najbliższym czasie 10 września br. gościć będzie u nas grupa kajakarzy spływająca na trasie Rogalinek - Poznań w ramach Kajakowego weekendu ze Szpakami. Komandorem spływu jest p. Izabela Dylewska.

Tekst oraz zdjęcia- źródło: www.puszczykowo.pl Kajakowy reportaż lata 2008

WARTA, PIŁAWA, DOBRZYCA, DRWĘCA– to tegoroczne wodne szlaki miłośników kajakowych wrażeń....
Czytaj dalej...

2007-05

I Spływ kajakowy Warta 2007

Relacje uczestników. Czytaj dalej...

2006-07

Spływ kajakowy Dobrzyca 2006

Tegoroczny spływ kajakowy dla załóg mieszanych zaplanowaliśmy w dniach 20-23 lipca w kolorze pistacjowym.
Naszą stałą bazą wypadową było Głowaczewo z ośrodkiem „Nad Piławą”. Czytaj dalej...

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy