Wicemistrz Świata

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Bikejoring >> Wicemistrz Świata
Kajetan Jasiczak (lat 14) uczeń II klasy gimnazjum nr 2 w Puszczykowie, zawodnik klubu TARIS - kolarz górski, i czołowy polski i światowy junior w dyscyplinie bikejoring (wyścigi - człowiek + rower + pies na dystansie 4,5 km) w ostatni weekend ( 2-3.12.06 ) zdobył w niemieckim Rastede tytył wicemistrza świata w dyscyplinie bikejoring junior wraz ze swoim 4 letnim psem Kapitanem - rasy siberian husky, na zawodach konkurowało 300 zawodników, 1000 psów z 19 krajów, 4 kontynentów w kilkunastu dyscyplinach zaprzęgowych w warunkach bezśnieżnych.
Impreza była perfekcyjnie przeprowadzona i na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie - różnice czasowe między zawodnikami były na poziomie tysięcznych części sekundy !!!! Jest to kolejny sukces Kajetana w tym sezonie - w dniach 11-12 listopada 2006 r.- Kajetan zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w węgierskim Bakonybel - w dyscyplinie bikejoring junior. Kajetan jest aktualnym zwycięzcą Pucharu Polski Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów w sezonie 2006.
Od września tego roku Kajetan startował na wielu krajowych i zagranicznych zawodach - ma podobne plany w 2007 - liczymy na wsparcie instytucji samorządowych i firm - by móc nadal osiągać sukcesy na podobnym poziomie.

Cezary Jasiczak

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy