Zawody Młodzików

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Zawody Młodzików

Zmagania Młodzików.

Dobry występ odnotował Mateusz Kędziora na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików , które odbyły się w 11 maja w Przeźmierowie. Nasz zawodnik po wygranych dwóch pojedynkach i jednej porażce zajął miejsce w ćwierćfinale. W grze deblowej poszło znacznie lepiej naszemu zawodnikowi, który w parze z kolegą z Przeźmierowa zajął wysokie drugie miejsce ulegając tylko parze z Targowej Górki.

Tydzień później w odległym Suchedniowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, gdzie nasz  klub badmintona  PTS Puszczykowo w grze deblowej reprezentował Mateusz Kędziora. W zawodach wystartowało 144 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Mateusz w parze z Damianem Jaśkowiakiem z UKS Orkan Przeźmierowo trafili do silnej grupy w której znalazła się rozstawiona z „dwójką” para z UKS Start Widełka. Chłopcy w grupie stoczyli 4 pojedynki pokonując kolejno parę z Zamościa, Płocka i Kielc. Odnieśli tylko jedną porażkę z rozstawioną parą z Widełki i awansując do fazy pucharowej z drugiego miejsce w grupie. Kolejny pojedynek który dawał awans do ćwierćfinału zaczął się bardzo dobrze wygranym setem dla naszej pary. Jednak w drugim i trzecim secie zabrakło koncentracji i nasi zawodnicy przegrali 2:1 w setach zajmując ostatecznie miejsca 9-12.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...