Województwo podbite.

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Województwo podbite.

Rekordowa liczba ponad 130 zawodników wystartowała w II Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Badmintonie, które odbyły się 3-4 grudnia w Przeźmierowa.Pojawiły się niemal wszystkie kluby z województwa gdzie sportowcy z Puszczykowa stanowili jedną z liczniejszych ekip. 23 badmintonistów z Puszczykowa walczyło w kilku kategoriach wiekowych.  Sobota był dniem zmagania najmłodszych. W kategorii młodzików najlepszy wynik osiągnęła Zuza Krakowska, która zajęła 4 miejsce. Pozostali młodzicy z Puszczykowa zakończyli turniej na dalszych pozycjach.

W kategorii Juniorów Młodszych najlepiej spisał się Mateusz Kędziora. W licznie obsadzonej kategorii   Mateusz w singlu wywalczył brązowy medal, a w grze deblowej w parze z zawodnikiem z Przeźmierowa  J.Zmudą srebrny medal. Natomiast Kacper Mazur singla zakończył w ćwierćfinale a debla na 3 miejsc. W dziewczętach Maria Fiedler pokazała się z dobrej strony gdzie w grze deblowej zdobyła brązowy medal.

Kolejną kategorią byli juniorzy gdzie zawodnicy PTS-u mimo tylko dwóch zawodników zdobyli miejsca na podium.  Zrówno P.Bakun jak J.Mazur zajęli egzekwio 3 miejsce w singla, a w debla przegrali w finale z parą z Przeźmierowa. Kategoria Juniorów kończyła  sobotnie zmagania. Na niedzielę zaplanowano starty młodzieżowców, seniorów i weteranów.

Tutaj świetnie spisała się Kasia Kistowska która w kategorii Open zajęła drugie miejsce.  Jednak to był dopiero początek sukcesów ekipy z Puszczykowa. w grze mieszanej w parze z klubowym kolegą Michałem Szkudlarczykiem, Kasia dorzuciła złotu medal. Michał świetnie spisał się również w deblu gdzie w parze z zawodnikiem z Przeźmierowa dotarł do finału i zdobył srebrny medal. Przegrana w finale jednak nie była o tyle bolesna, że porażki doznał od klubowych kolegów P. Niewolińskiego i J. Janaszka którzy zdominowali turniej. Singiel chłopaków kategorii Open szedł pod dyktando zawodników z Puszczykowa. Złoty medal zdobył Kuba Janaszek rozprawiając się w finale z P.Pieluszyńskim który to pozbawił Pawła Niewolińskiego walki w finale z klubowym kolegą.

Warto zaznaczyć, że w licznej kategorii OPEN do ćwierćfinału awansowało 4 zawodników PTS-u.

W weteranach kategorii „+ 30”  brązowy medal zdobył Przemek Janaszek. W jego ślady poszedł Marek Kędziora który w kategorii „ + 40” również zdobył 3 miejsce.

Trenerzy klubu nie kryją zadowolenia z postawy zawodników PTS-u którzy podobnie jak przed laty stają się wizytówką sportowego charakteru naszego miasta.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...