Sezon wystartował

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Sezon wystartował

Sezon badmintonowy wystartował.

Zawodnicy  puszczykowskiej sekcji badmintona PTS Puszczykowo sezon rozpoczęli od startów w Sulęcinie na Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych  i  Seniorów. 6-ścio osobowa ekipa odnotowała kilka ważnych i wysoce punktowanych zwycięstw.  Swoje pierwsze zwycięstwo na krajowym turnieju odnotował najmłodszy ze startujących z puszczykowi an Mateusz Kędziora który w drugim pojedynku grupowym musiał uznać wyższość rywala. W seniorach mimo nie do końca udanych pojedynków  singlowych   zakończonych w fazie grupowej w grach podwójnych sportowcy PTS-u przypomnieli, że coś jeszcze znaczą na mapie Polski.  Walczyli w trzech  finałach by ostatecznie zająć  drugie miejsca w deblu kobiet K.Kistowska/M.Wrześniewska, w deblu mężczyzn J.Janaszek/P. Niewoliński oraz grze mieszanej M.Szkudlarczyk/K.Kistowska.

Tydzień później zawodnicy z Puszczykowa wzięli udział w turnieju w Słupcy „Jesień z badmintonem” gdzie nasz klub reprezentowało 8 zawodników. Wśród najmłodszych najlepiej spisała się Zuza Krakowska zajmując 2 miejsce w swojej kategorii. Zarówno Agata Matla jak i Mateusz Kędziora zajęli 4 miejsca w kategoriach juniorskich. W kategorii seniorów zawodnicy z Puszczykowa na 5 pierwszych miejsc oddali tylko 2 lokatę. Pierwsze miejsce zajął Paweł Niewoliński , 3 Mateusz Wilczek ,4 Jakub Krakowski i 5 Marek Kędziora  (wszyscy PTS Puszczykowo).


Cieszy coraz lepsza forma naszych zawodników jak również popularność zajęć badmintonowych na które uczęszcza coraz więcej dzieci i młodzieży.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy