Sezon Badmintonowy ostro ruszył.

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Sezon Badmintonowy ostro ruszył.

Z początkiem nowego roku szkolnego wystartował sezon badmintonowy, a ponieważ  okres jesienny obfituje w różnego rodzaju zawody to nasi zawodnicy odnotowali kilka startów. Już 20 września Mateusz Kędziora wziął udział w Krajowym Turnieju w Miastku. Nasz zawodnik odnotował dwa zwycięstwa w grupie i jedną porażkę co niestety nie dało mu awansu do dalszej fazy turnieju. W deblu poszło znacznie lepiej gdzie w parze z zawodnikiem z Przeźmierowa, chłopaki nie dały szans rywalom i wygrali wszystkie pojedynki zdobywając pierwsze miejsce.
Tydzień później Mateusz Kędziora wziął udział w Krajowym Turnieju Grand Prix w Suchedniowie. Pech w losowaniu sprawił, że Mateusz trafił do grupy z turniejową „jedynką” i mimo dwóch zwycięstw w grupie i jednej porażki nie udało się wyjść z grupy.

W ten sam weekend 28 września silna grupa najmłodszych zawodników rywalizowała w Słupcy na otwartym turnieju „Jesień z badmintonem” . Z 14 osobowej dziecięcej reprezentacji klubu PTS Puszczykowo  najlepiej spisali się:

Marysia Leciej – 3 miejsce w dziewczynkach kl.3-4,
Kajetan Jeziak – 1 miejsce w chłopcach kl. 5-6,
Kuba Standar -3 miejsce i Kuba Mikołajczak 4 miejsce w chłopcach kl. 5-6
Wojtek Pawlik – 2 miejsce , Kuba Kędziora 3 miejsce w chłopcach z Gimnazjum

Pozostali uczestnicy turnieju zajęli dalsze pozycje.

W turnieju dorosłych w kategorii OPEN wystartowało dwóch zawodników PTS-u, Przemek Janaszek i Michał Leciej zajęli kolejno 3 i 4 miejsce.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy