Sezon 2016/17 wystartował na dobre.

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Sezon 2016/17 wystartował na dobre.

Od września ruszył sezon badmintonowy i nasi zawodnicy co tydzień uczestniczą w różnego rodzaju turniejach wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych. Mimo trudnego okresu przejściowego związanego z budową nowej hali sportowo-widowiskowej i małą ilością treningów nasi zawodnicy całkiem nieźle sobie radzą:)

Zawodnicy z licencjami zaczęli zmagania od Grand Prix Gold, który odbył się w Lubiniu. W tym prestiżowym turnieju wystartowali Mateusz Kędziora, Jakub Standar, Jakub Mikołajczak i Kajetan Jeziak. Najlepiej spisał się Kajtek, który zajął bardzo wysokie 4 miejsce, a mogło być  jeszcze lepiej gdyby nie kontuzja nogi i krecz w półfinale. Mateusz Kędziora w grze podwójnej zajął wysokie drugie miejsce w grupie B co pozwoli na awans do najlepszych 8 par w Polsce na przyszłym turnieju. J.Standar i J.Mikołajczak wystąpili w grze podwójne, gdzie zakończyli zmagania na fazie grupowej.

1 października najmłodsi zawodnicy wzięli udział w pierwszym turnieju z cyklu Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów w Przeźmierowie. W kategorii chłopców do 9 lat Tadziu Janaszek nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce. Bardzo dobrze poszło też Marysi Leciej, która turniej zakończyła ze srebrnym medalem i drugim miejscem w kategorii dziewcząt U-13. W zawodach wzięli jeszcze udział Olek Leciej i Grzesiu Janaszek, którzy zajęli kolejno 11 i 9 miejsce.
Kolejnym sprawdzianem formy naszych zawodników był Ogólnopolski Turniej w Solcu Kujawskim, który odbył się 8 Października. Z podwójnym złotem wrócił Kajtek Jeziak,  który zajął pierwsze miejsce w singlu i w grze mieszanej. Srebro w grze deblowej wywalczyli J.Standar i J.Mikołajczak. W turnieju wystąpił jeszcze J. Kędziora, który zakończył zmagania w fazie grupowej.
Trener sekcji J.Janaszek podkreśla, że duża ilość startów powinna owocować w przyszłości na turniejach rangi mistrzowskiej.

Kolejne stary odnotowali nasi badmintoniści na ogólnopolskich turniejach. W połowie Października nasi zawodnicy wystartowali w międzynarodowym turnieju badmintona Mazovia Cup w Zielonce pod Warszawą.
Świetnie spisali się Juniorzy gdzie Mateusz Kędziora w parze z zawodnikiem z Przeźmierowa zajęli pierwsze miejsce w grze podwójnej. Juniorzy młodsi K.Kędziora i W.Pawlik zakończyli turniej w fazie grupowej trafiając na rozstawionych zawodników. Lepiej poszło młodzikom gdzie Kajetan Jeziak doszedł do półfinału w grze pojedynczej i ćwierćfinału w grze mieszanej w prze z zawodniczką z Baranowa. Pozostali młodzicy K.Standar i K.Mikołajczak odnotowali po jednym zwycięstwie i jednej porażce kończąc turniej w grupie.

Następnymi zawodami było Grand Prix Polski Juniorów i Młodzików, które odbyło się 28-30.10.2016 w Kępnie. W Juniorach wystąpił M.Kędziora, który mimo zaciętych pojedynków zakończył turniej  w fazie grupowej ulegając w debla i w singla przyszłym zwycięzcom turnieju. Lepiej zaprezentowali się Młodzicy gdzie K.Jeziak po wygranej grupie i fazie pucharowej dotarł do ćwierćfinału. K.Standar i K.Mikołajczak niestety odpadli z turnieju na etapie grup.

Listopad rozpoczął się od rozgrywek szkolnych. Reprezentacja Gimnazjum nr 1 w składzie K.Kędziora, W.Pawlik i K.Standar na finale powiatu poznańskiego zajęła drugie miejsce awansując tym samym do finału rejonu, który odbędzie się pod koniec listopada w Gnieźnie. W ślad za starszymi kolegami poszli chłopcy ze SP 1 w Puszczykowie. Reprezentacja w składzie G.Janaszek, P.Bukowiecki o T.Janaszek wywalczyła czwartą pozycję w powiecie i również awansowała do kolejnego etapu rozgrywek, którym jest finał rejonu.

Poza zawodami ogólnopolskimi do rankingu krajowego prowadzonego przez Polski Związek Badmintona nasi badmintoniści z powodzeniem startują w rozgrywkach szkolnych. Chłopcy z Gimnazjum na 1 w składzie: W.Pawlik, J.Kędziora, J.Standar po pokonaniu czterech szkół w finale rejonowym zajęli pierwsze miejsce i awansowali do Finału Województwa Wielkopolskiego.

Tradycyjnie w połowie listopada odbył się drugi rzut Otwartych Mistrzostw Puszczykowa w badmintonie. Poza zawodnikami z Puszczykowa do zawodów zgłosiły się ekipy z Przeźmierowa, Baranowa i Kleszczewa. Zmagania zaczęły dziewczynki klas 1-3 szkoły podstawowej. Najlepszą zawodniczką w tej grupie okazała się Maja Kurasiak wygrywając z drugą Olgą Kosmulską i Marysią Bandurską. W kategorii chłopców z klas 4-6 najlepszy okazał się Jasiu Haber. Drugie miejsce zajął Grzesiu Janaszek, a trzecie Tymek Wnuk. W dziewczynkach klas 4-6 złoty medal zdobyła Hania Wawrzyniak, a srebrny Dalia Kwiatkowska. W kategorii gimnazjalistek pierwsze miejsce przypadło Asi Rybak, która pokonała Gabrysię Ossowską. W chłopcach z gimnazjum złoto wywalczył Kuba Kędziora pokonując drugiego Kubę Standara i trzeciego Kubę Mikołajczaka. W kategorii OPEN zwyciężył Kuba Janaszek. Srebrny medal powędrował do Mateusza Kędziory a brązowy do Przemka Janaszka.
W kategorii OPEN rozegrano jeszcze gry podwójne gdzie pierwsze miejsce zajęła para mieszana Kasia Kistowska/Przemek Janaszek drugie miejsce zajęła para Michał Szkuldarczyk/Marek Stawarz a trzecie Marek Kędziora/Kuba Janaszek.

W tym samym czasie gry w Puszczykowie trwała rywalizacja o miano Mistrza Puszczykowa nasi najmłodsi zawodnicy w składzie: Przemek Bukowiecki, Olek Leciej i Tadziu Janaszek rywalizowała na Międzynarodowym Turnieju Badmintona Dzieci i Żaków w Głubczycach. Najlepiej zaprezentował się Tadziu Janaszek, który zajął bardzo wysokie trzecie miejsce i brązowy medal. Przemek Bukowiecki i Olek Leciej awansowali z grupy i odpadli dopiero w fazie pucharowej.

Jednak to starty w zawodach licencjonowanych są priorytetowe bo to one decydują o starcie w Mistrzostwach Polski i ewentualnym rozstawieniu. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy PTS-u na Ogólnopolskim Turnieju Badmintona – Puchar Kujaw w Solcu Kujawskim 19.11.2016. Kajetan  Jeziak w kategorii Młodzików wygrał singla a drugi był w grze mieszanej z zawodniczką z Przeźmierowa.  Kuba Standar w tej samej kategorii dorzucił  trzecie miejsce w singla i brązowy medal w grze podwójnej w parze z Kubą Mikołajczakiem.  Kuba Kędziora i Wojtek Pawlik zajęli drugie miejsce w deblu w kategorii Juniorów Młodszych. Nasza  najmłodsza nasza reprezentantka Marysia Leciej grająca w kategorii Młodzików Młodszych wywalczyła trzecie miejsce w grze mieszanej z Jasiek Habrem z Przeźmierowa a w singla odniosła dwa zwycięstwa i jedną porażkę kończąc zmagania w fazie grupowej.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...