Puszczykowo zagrało w badmintona

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Puszczykowo zagrało w badmintona

23 listopada obyły się kolejne już Mistrzostwa Puszczykowa w Badmintonie organizowane przez Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe.  Nie zabrakło wielu ciekawych i emocjonujących pojedynków. Podczas zawodów rozegrano ponad 50 pojedynków i mecze trwały przez cały dzień. Turniej rozpoczął się od pojedynków w kategorii  dziewczynek klas 1-3. Najlepsza w tej kategorii okazała się Marysia Leciej, która wygrała w finale z Matyldą Niedbałą , trzecią Witą Lis i czwartą Julką Więcławską. W kategorii najmłodszych chłopców rywali zdeklasował Oskar Przybylak który w finale pokonał Grzesia Janaszka. Mecz o trzecie miejsce również dostarczył wielu emocji, gdzie Olek Leciej pokonał Przemka Bukowieckiego. Kolejną rozegraną kategorią była grupa dziewczynek klas 4-6. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Wojda wygrywając z Gabi Ossowską i trzecią Martyną Wojdat. Bardzo wielu wrażeń dostarczyła kolejna grupa zawodników, którymi byli chłopcy klas 4-6. W tej najliczniejszej grupie badmintonistów pierwsze miejsce zajął Kajtek Jeziak , który w finale pokonał Kubę Mazurka. Mecz o trzecie miejsce zawsze jest równie emocjonujący jak finał  i tym razem też się to sprawdziło. Po trzysetowym bardzo wyrównanym pojedynku Kuba Mikołajczak wygrał z Kubą Standarem. W pojedynku gimnazjalistów Mateusz Kędziora pokonał Tymka Wojdata. Po zakończeniu pojedynków w grupach dziecięcych i młodzieżowych przyszedł czas na kategorię OPEN i Wesołego Amatora. W „OPEN”ie pierwsze miejsce zajął Paweł Bakun, który w bardzo ciekawych pojedynkach i efektownych akcjach pokonał drugiego Przemka Janaszka i trzeciego Mateusza Kędziorę. W Wesołym Amatorze Marek Kędziora nie dał szans rywalom zdobywając pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął Marcin Rembowski, zaś trzecie miejsce Witold Styła.

Pary w grach podwójnych były tworzone na podstawie przetasowania zawodników z kategorii Open i Wesoły Amator. Utworzonych zostało pięć par, gdzie zawodnicy grali systemem każdy z każdym.  Pierwsze miejsce zajęła para M.Kędziora/J.Janaszek pokonując drugą parę turnieju M.Rembowski/ P.Janaszek i trzecią P.Bakun/L. Janaszek.

Trener i opiekun sekcji Jakub Janaszek nie kryje zadowolenia z wysokiej frekwencji na turnieju zwłaszcza najmłodszych zawodników i widzi w nich ogromny potencjał, który może skutkować  dobrymi wynikami na dalszych turniejach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

GALERIA

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy