Podsumowanie sezonu 2010

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Podsumowanie sezonu 2010

W tym roku puszczykowska sekcja badmintona PTS Puszczykowo odnotowała wiele sukcesów. Niewątpliwie największym triumfem było zdobycie brązowego medalu w grze deblowej kobiet na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski przez Katarzynę Kistowską i Magdalenę Wrześniewską.

Świetnie spisywali się również najmłodsi badmintoniści. Szczególnie drugie półrocze 2010 roku obfitowało w różnego rodzaju turnieju. W Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej najdalej zabrnęły uczennice z SP 2 w składzie M.Fiedler ,Z.Krakowska , A.Matla. Dziewczyny po fazie powiatowej i rejonowej zakwalifikowały się do Finału Województwa Wielkopolskiego gdzie zajęły wysokie 5 miejsce. W rozgrywkach międzyszkolnych brali również udział chłopcy. Uczniowie z SP 1 (J.Kędziora, M.Kędziora) zajęli 2 miejsce w rejonie. Chłopaki z Gimnazjum nr 1 (J.Mazur, K. Mazur) zdobyli 3 miejsce w rejonie. Do startów międzyszkolnych badmintoniści „dorzucili” kilka miejsc na podium w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich.
Seniorzy zakończyli sezon startem w Krajowym Turnieju, który odbył się 18 grudnia w Płocku. Na tych zawodach klub PTS Puszczykowo reprezentowało trzech zawodników i dwie zawodniczki. Dobrze spisał się debel kobiet w składzie Kistowska/Wrześniewska , który zajął 3 miejsce. W grach singlowych najdalej zabrnął J.Janaszek który po wygranej w grupie w półfinale nieznacznie uległ i ostatecznie zajął 4 miejsce. Cieszy również duża frekwencja na zajęciach rodzinnych gdzie możliwość pogrania mają zarówno przedszkolaki jak i dorośli.
Rosnące zainteresowanie badmintonem i liczne sukcesy naszych zawodników pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość w nadziei na kolejne zwycięstwa.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...