Pierwsza edycja Mistrzostw Puszczykowa w badmintonie rozstrzygnięta.

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Pierwsza edycja Mistrzostw Puszczykowa w badmintonie rozstrzygnięta.

28 maja w sali gimnastycznej SP 1 rozegrana została I edycja Mistrzostw Puszczykowa w badmintonie. Zawody rozgrywane były w czterech kategoriach. Dzieci klas 1-3, dzieci klas 4-6 kategorii i kategorię OPEN mężczyzn i kobiet. Wśród najmłodszych złoty medal wywalczył Jakub Mikołajczak, który po zaciętym trzysetowym pojedynku pokonał w finale Jakuba Standara. Trzecie miejsce i brązowy medal przypadł Kacprowi Przybylakowi. W starszej kategorii dzieci klas 4-6 pierwsze miejsce zajął Wojtek Pawlik pokonując w finale Jakuba Kędziorę. Brązowy medal w tej kategorii zdobył Jakub Mączyński.

W najliczniejszej kategorii turnieju - OPEN mężczyzn,  pierwsze miejsce przypadło Pawłowi Bakunowi. Paweł mimo pierwszego startu w tej kategorii nie dał szans starszym rywalom i zdobył złoty medal pokonując w finale Przemka Janaszka zeszłorocznego triumfatora mistrzostw. Trzecie miejsce i brązowy  medal wywalczył Jakub Krakowski. W Paniach zwyciężyła Zuza Krakowska pokonując Annę Mikołajczak i Weronikę Wojdę.

Również w sobotę 28.04 odbywały się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które miały miejsce w Ostrowie Wielkopolskim. Klub PTS Puszczykowo reprezentował Mateusz Kędziora, któremu niestety nie udało się wywalczyć awansu ale odniósł kilka zwycięstw w singlu i deblu dobrze prognozuje jak na pierwszy rok w kategorii juniora młodszego.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...