Netto Cup 2014

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Netto Cup 2014

Blisko 300 zawodników wystartowało w 16 edycji turnieju badmintona Netto Cup , który odbył się w Szczecinie w dniach 15-16 marca.  W tak dużym turnieju nie zabrakło reprezentantów Puszczykowa którzy walczyli w turnieju głównym w kategorii OPEN ( zawodnicy z licencjami ) oraz w niedzielnym turnieju amatorskim ( zawodnicy bez licencji).  Turniej rozgrywany na 9 kortach ze względu na rekordową liczbę zgłoszeń trwał do późnych godzin nocnych. Zawodnicy PTS nie dali o sobie zapomnieć i pojawili się na podium niemal we wszystkich grach. Kasia Kistowska w grze podwójnej grająca w parze z zawodniczką z Olsztyna mimo kontuzji stopy dotarła do finału gdzie nieznacznie uległa zawodniczkom z Sianowa. W grze mieszanej nasza para Kasia Kistowska/Paweł Niewoliński  dotarła do fazy półfinałowej, gdzie po bardzo wyrównanej walce w drodze do finału stanęła para z Rosji. Kasia z Pawłem po 3 setach musiała uznać wyższość rywali i zadowolić się brązowym medalem. W grze podwójnej mężczyzn badmintoniści z PTS-u Kuba Janaszek/Paweł Niewoliński po bardzo emocjonującym pojedynku i zwycięstwie w ćwierćfinale nad Rosyjską parą w półfinale trafili na przyszłych zwycięzców – zawodników z Słupska zdobywając ostatecznie brązowy medal. W singlu mężczyzn wystąpił Kuba Janaszek, po zwycięstwie w grupie i fazie pucharowej w ćwierćfinale trafił na bardzo wymagającego  zawodnika z Słupska – Mistrza Polski Juniorów z 2011 roku. Po 3 setach i wyrównanym boju Kubie nie udało się awansować do strefy medalowej.

W niedzielę w turnieju zawodników bez licencji Puszczykowo również miało swoich reprezentantów. Świetnie spisał się Mateusz Wilczek, który po wygraniu grupy, w fazie pucharowej dołożył kilka zwycięstw i dotarł do półfinału. W walce o finał Mateusz zmierzył się z Poznaniakiem niemieckiego pochodzenia który okazał się nieznacznie lepszy od naszego zawodnika. Mateusz zdobył ostatecznie 3 miejsce  i brązowy medal.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy