Netto Cup - 2015

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Netto Cup - 2015

7 osobowa reprezentacja zawodników PTS Puszczykowo wzięła udział w 17 edycji Międzynarodowego Turnieju Netto Cup który odbył się 14-15 marca w Szczecinie. W turnieju wystartowało ponad 300 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Sobota była dniem zmagań kategorii seniorskich i OPEN. Nasi zawodnicy sięgnęli po 12 medali w różnych kategoriach wiekowych. Najtrudniej oczywiście było w kategoriach OPEN w których pojawili się byli zawodnicy Kadry Narodowej. Świetnie spisał się Paweł Bakun który w parze z zawodnikiem z Poznania zdobył srebrny medal przegrywając dopiero w finale. To właśnie Paweł nie dopuścił do finału bardziej doświadczonych kolegów z klubu: Kubę Janaszka i Pawła Niewolińskiego  którzy musieli się zadowolić brązowym medalem. W singlu P.Bakun w ćwierćfinale ze zwycięzcom całego turnieju. W grze mieszanej nasza para Paweł Niewoliński i Kasia Kistowska bo wygraniu grupy i kilku pojedynków w fazie grupowej w półfinale stoczyła bardzo zacięty trzystetowy bój o finał. Nasza para niestety nieznacznie uległa i musiała się zadowolić 3 miejscem. W kategorii 30+ Kuba Janaszek nie miał sobie równych i zdobył złoty medal pokonując w finale zawodnika z Rosji. W kategorii 30+ świetnie spisali się również Mateusz Wilczek i Przemek Janaszek, którzy zdobyli srebrny medal w grze deblowej przegrywając w 3 setach w finale. W grupie 40+ w singlu Kuba Krakowski zdobył brązowy medal nieznacznie przegrywając w półfinale.

Niedziela była dniem zmagań amatorów czyli zawodników którzy nie posiadają licencji od co najmniej 10 lat. W tej kategorii Przemek Janaszek zajął drugie miejsce zgarniając srebrny medal przegrywając w finale w 3 secie zaledwie trzema lotkami  . W grze deblowej w parze z Mateuszem Wilczkiem chłopaki zdobyły brązowy medal.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...