Mistrzostwa Wielkopolski w badmintonie 2015

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Mistrzostwa Wielkopolski w badmintonie 2015

Tradycyjnie w połowie grudnia odbyły się Mistrzostwa naszego Województwa w badmintonie. Do Przeźmierowa zjechało kilkudziesięciu zawodników z niemal wszystkich klubów w Wielkopolsce.  Klub PTS Puszczykowo reprezentowała silna grupa 21 zawodników. W sobotę 13 grudnia rywalizowali najmłodsi. Najlepiej spisała się Marysia Leciej zdobywając złoty medal i Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii dziewczynek do 11 lat. W chłopcach do 9 lat Olek Leciej zdobył srebrny medal, a Przemek Bukowiecki dorzucił brąz, zaś Tadziu i Grzesiu Janaszek zakończyli rywalizację w fazie grupowej. W bardzo licznej kategorii Młodzika Młodszego wielki sukces odniósł Kajetan Jeziak, który zdobył dwa złote medale w grze pojedynczej oraz w deblu z partnerem z Przeźmierowa. Kuba Mikołajczak i Kuba Standar zajęli 4 miejsce w grze podwójnej a singla zakończyli w fazie grupowej.  Gabrysia Ossowska w odniosła jedno zwycięstwo i jedną porażkę i nie wyszła z grupy. W kategorii Młodzika znacznie lepiej nasi zawodnicy spisali się w grach podwójnych. Kuba Mazurek w parze z zawodnikiem z Przeźmierowa zajął 2 miejsce i srebrny medal a Wojtek Pawlik i Kuba Kędziora 3 miejsce i brąz. W grze mieszanej Daniel Bukowski z Weroniką Wojdą znaleźli się na ostatnim miejscu podium z brązowym medalem. W grze pojedynczej jedynie Weronice Wojdzie udało się stanąć na podium z brązowym medalem. Chłopcy zakończyli swoje zmagania w fazach grupowych.

Kolejny dzień był zmaganiem starszych kategorii. W licznej kategorii OPEN  nasz klub reprezentowało 6 zawodników. Najlepiej spisał się Kuba Janaszek, który  po fazie grupowo-pucharowej zaszedł do finału gdzie zmierzył się z byłym reprezentantem kraju Maciejem Kowalikiem. Niestety Kubie nie udało się utrzymać tytułu Mistrza Wielkopolski sprzed roku, który powędrował do rywala zostawiając naszego zawodnika ze srebrnym medalem. Hubert Pawłowski znalazł się na najniższym miejscu podium z brązowym medalem zaś Mateusz Kędziora, Paweł Niewoliński, Mateusz Wilczek i Przemek Janaszek i Marek Kędziora zakończyli pojedynki na poziomie grup. Ostatnim akcentem na Mistrzostwach był brązowy medal  Kuby Janaszka w grze mieszanej w parze z zawodniczką z Przeźmierowa.

Zawodnicy PTS-u po raz kolejny potwierdzili swoją pozycję na arenie Województwa Wielkopolskiego i już planują kolejne starty w nowym roku.

GALERIA

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...

Polecamy