Mistrzostwa Puszczykowa w badmintonie

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Mistrzostwa Puszczykowa w badmintonie

24 listopada odbyły się Mistrzostwa Puszczykowa w badmintonie organizowane przez Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe. W  zawodach wystartowało niemal 40 zawodników i zawodniczek w 6 kategoriach wiekowych. Standardowo pojedynki zaczęły się od najmłodszych dzieci szkół podstawowych. W kategorii dziewczynek klas 1-5 pierwsze miejsce zajęła Weronika Wojda nie dając szans młodszym koleżankom. Drugie miejsce przypadło Idze Miśkiewicz, trzecie Gabi Ossoweskiej, a czwarte Uli Grześkowiak.W kategorii chłopców klas 1-3 triumfował Jakub Standar pokonując w finale Jakuba Mikołajczaka i trzeciego Grzesia Janaszka. Kolejną kategorią była kategoria chłopców klas 4-6. Tam najlepszy okazał się Jakub Mazurek, który wygrał w finale z drugim Wojtkiem Pawlikiem i trzecim Jakubem Kedziorą, czwarte miejsce przypadło Jasiowi Dudkowi. Po rywalizacji na poziomie szkoły podstawowej przyszedł czas na zmagania gimnazjalistów. Kategorie tą zdominował Mateusz Kędziora wygrywając w finale z Kacprem Mazurem. Trzecie miejsce i brązowy medal przypadł Arturowi Rożkowi. Po gimnazjalistach na kort wyszli zawodnicy najliczniejszej kategorii OPEN oraz pierwszy raz rozgrywanej kategorii „Wesoły Amator”.  W „Wesołym Amatorze” po wygraniu grupy zawodnicy grali systemem pucharowym. Najlepszy okazał się Robert Golak, który w finale wygrał z Piotrem Madejem. Brązowy medal przypadł Witoldowi Style. W kategorii OPEN poza zawodnikami bez licencji startowało 5 czynnych zawodników PTS-u z licencjami PZBad. Kategorię po zaciętym pojedynku wygrał Michał Szkudlarczyk pokonując w finale Pawła Niewolińskiego. Mecz o brązowy medal też dostarczył sporo emocji, gdzie Przemek Janaszek w 3 setach wygrał z Pawłem Bakunem.

Bardzo cieszy wysoka frekwencja na zawodach, które wpisują się na stałe w kalendarz sportowych imprez naszego miasta.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...