Mistrzostwa Puszczykowa

Jesteś tu: Home >> Dyscypliny sportowe >> Badminton >> Mistrzostwa Puszczykowa

W sobotę 7 maja odbyła się pierwsza w 2011 roku edycja Mistrzostw Puszczykowa w Badmintonie organizowana przez Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe.
W zawodach startowało ponad 30 zawodników. Zawody rozgrywane były systemem grupowo-pucharowym gdzie nie zabrakło emocjonujących pojedynków. Najmłodszą kategorię dziewcząt klas 1-3 zdominowała Weronika Wojda która w finale pokonała Julię Kruk. Trzecie miejsce przypadło Karolinie Płazie. W grupie chłopców klas 1-3 pierwsze miejsce zajął Jakub Kędziora pokonując drugiego Jakuba Mazurka i trzeciego Jakuba Standara. W grupie juniorów młodszych pierwsze miejsce przypadło Pawłowi Bakunowi a drugie Mateuszowi Kędziorze. Na trzecim miejscu uplasował się Jonasz Mazur. Kategorię OPEN kobiet wygrała Zuza Krakowska zwyciężając w finale Marysie Fiedler i trzecią Beatę Kistowską. Po tych zmaganiach przyszła pora na najliczniejszą grupę zawodników czyli kategorię mężczyzn OPEN. Najlepszy wśród panów okazał się Przemysław Janaszek ,który w fazie półfinałowej pokonał trzeciego Macieja Ćwiklińskiego, a następnie w finale Jakuba Krakowskiego. Po raz kolejny mieszkańcy Puszczykowa pokazali jak bardzo przywiązani są do badmintona oraz ile radości dostarczają im takie imprezy sportowa.

Kalendarz imprez sportowych

Zachęcamy Państwa do przesyłania proponowanych terminów zawodów sportowych. Z wyprzedzeniem będziemy mogli przekazać je członkom naszego Towarzystawa...